Založ si blog

Pol roka sa o Kuciakovej vražde takmer ani nehovorilo

Zrazu deň pred pochodmi občanov, aby si pripomenuli pamiatku zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa polícia „prebudila“ – a jej príslušníci zatkli ôsmych podozrivých občanov z tohto zločinu – na južnom Slovensku.

Pripúšťam – v živote sa stávajú všelijaké náhodné prípady, ale neverím, že tento prípad sa dá označiť ako náhodný, že iba zhodou okolnosti sa stalo, že práve v čase, keď organizátori oznámili termín pochodov, tak polícia práve iba deň pred uskutočnením pochodov podozrivých zatkla. Myslím si, že najskôr to bude tým, že niektorým ľuďom – na vysokých postoch – sa také pochody nepáčia a práve preto podnikli kroky, aby touto akciou odradili občanov od účasti na pochodoch a podpore organizátorov iniciatívy Za slušné Slovensko.

Dôvod mojej nedôvery voči orgánom v trestnom konaní je celkom prostý, je tu až príliš veľa náhod v priebehu 2-3 dní. (Pritom vyše 6 mesiacov sa nevedeli pohnúť z miesta). Najprv zverejnili identikit pravdepodobného páchateľa z vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenky – a následne informovali  verejnosť, že pri vyšetrovaní pomohli satelitné snímky z americkej družice, ktoré políciu naviedli k podozrivým osobám z vraždy.

Samozrejme najradšej by som bol, ak by toto všetko bola pravda, ale kladiem si otázku: Prečo si polícia nevyžiadala tie snímky z americkej družice už oveľa skôr, čiže aspoň pred 3-4mesiacmi?! (Takisto aj s tým identikitom prvého podozrivého vyrukovali príliš neskoro).

Najčerstvejšia správa na internete: Trom zatknutým osobám bolo vznesené obvinenie za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy. (Zostáva len veriť tomu, že tým trom tento zločin aj dokážu).

Máte našich 700 rukojemníkov, prosím zbombardujeme vás!

20.10.2018

Za necelých 24 hodín letecké útoky koalície vedenej Spojenými štátmi pripravili o život aj 32 civilistov. K útoku došlo v oblastiach kontrolovaných organizáciou Daeš na východe Sýrie. Čo viac »

Organizácia Islamský štát zajala 700 rukojemníkov

19.10.2018

Čo sa tí extrémisti z organizácie Islamský štát množia ako potkany? To nedáva logiku, veď za posledné roky Američania a Rusi zvrhli stovky ton bômb a stále čítame, že tých extrémistov viac »

Takže predsa len to bola mafia, ktorá odstránila Kuciaka

18.10.2018

Bola to Kočnerová mafia, ktorá pripravila o život Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Stále hovorím o tom: Kto konkrétne novinára zabil a kto to financoval?? Nepochybujem však o tom, že v tom viac »

USA-TRUMP/COASTGUARD

USA odstúpia od zmluvy o raketách. Trump obvinil Rusko, že ju porušuje

21.10.2018 02:24

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty odstúpia od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF), ktorú v roku 1987 podpísali s Ruskom.

novinár, les

Ukážte Chášakdžího telo, vyzýva Amnesty International

20.10.2018 21:58

Nie všetci Saudskej Arábii a jej oficiálnej verzii veria a existuje podozrenie, že je len vymyslená, aby zakryla stopy vedúce ku korunnému princovi.

Ukrajina, Užhorod, protesty, kríza, demonštranti

V Zakarpatsku sa objavili protimaďarské bilbordy, Kyjev viní ruskú FSB

20.10.2018 21:01

Plagáty sa vraj lepili bez dohody s majiteľmi reklamných plôch.

Holandsko EÚ Kok expremiér úmrtie

Zomrel bývalý holandský premiér Wim Kok

20.10.2018 19:51

Po skončení politickej kariéry bol oficiálnym lobistom Európskej únie.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 665
Celková čítanosť: 1499724x
Priemerná čítanosť článkov: 2255x

Autor blogu

Odkazy