Založ si blog

Pol roka sa o Kuciakovej vražde takmer ani nehovorilo

Zrazu deň pred pochodmi občanov, aby si pripomenuli pamiatku zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa polícia „prebudila“ – a jej príslušníci zatkli ôsmych podozrivých občanov z tohto zločinu – na južnom Slovensku.

Pripúšťam – v živote sa stávajú všelijaké náhodné prípady, ale neverím, že tento prípad sa dá označiť ako náhodný, že iba zhodou okolnosti sa stalo, že práve v čase, keď organizátori oznámili termín pochodov, tak polícia práve iba deň pred uskutočnením pochodov podozrivých zatkla. Myslím si, že najskôr to bude tým, že niektorým ľuďom – na vysokých postoch – sa také pochody nepáčia a práve preto podnikli kroky, aby touto akciou odradili občanov od účasti na pochodoch a podpore organizátorov iniciatívy Za slušné Slovensko.

Dôvod mojej nedôvery voči orgánom v trestnom konaní je celkom prostý, je tu až príliš veľa náhod v priebehu 2-3 dní. (Pritom vyše 6 mesiacov sa nevedeli pohnúť z miesta). Najprv zverejnili identikit pravdepodobného páchateľa z vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenky – a následne informovali  verejnosť, že pri vyšetrovaní pomohli satelitné snímky z americkej družice, ktoré políciu naviedli k podozrivým osobám z vraždy.

Samozrejme najradšej by som bol, ak by toto všetko bola pravda, ale kladiem si otázku: Prečo si polícia nevyžiadala tie snímky z americkej družice už oveľa skôr, čiže aspoň pred 3-4mesiacmi?! (Takisto aj s tým identikitom prvého podozrivého vyrukovali príliš neskoro).

Najčerstvejšia správa na internete: Trom zatknutým osobám bolo vznesené obvinenie za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy. (Zostáva len veriť tomu, že tým trom tento zločin aj dokážu).

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150635x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy