Založ si blog

Pol roka sa o Kuciakovej vražde takmer ani nehovorilo

Zrazu deň pred pochodmi občanov, aby si pripomenuli pamiatku zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa polícia „prebudila“ – a jej príslušníci zatkli ôsmych podozrivých občanov z tohto zločinu – na južnom Slovensku.

Pripúšťam – v živote sa stávajú všelijaké náhodné prípady, ale neverím, že tento prípad sa dá označiť ako náhodný, že iba zhodou okolnosti sa stalo, že práve v čase, keď organizátori oznámili termín pochodov, tak polícia práve iba deň pred uskutočnením pochodov podozrivých zatkla. Myslím si, že najskôr to bude tým, že niektorým ľuďom – na vysokých postoch – sa také pochody nepáčia a práve preto podnikli kroky, aby touto akciou odradili občanov od účasti na pochodoch a podpore organizátorov iniciatívy Za slušné Slovensko.

Dôvod mojej nedôvery voči orgánom v trestnom konaní je celkom prostý, je tu až príliš veľa náhod v priebehu 2-3 dní. (Pritom vyše 6 mesiacov sa nevedeli pohnúť z miesta). Najprv zverejnili identikit pravdepodobného páchateľa z vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenky – a následne informovali  verejnosť, že pri vyšetrovaní pomohli satelitné snímky z americkej družice, ktoré políciu naviedli k podozrivým osobám z vraždy.

Samozrejme najradšej by som bol, ak by toto všetko bola pravda, ale kladiem si otázku: Prečo si polícia nevyžiadala tie snímky z americkej družice už oveľa skôr, čiže aspoň pred 3-4mesiacmi?! (Takisto aj s tým identikitom prvého podozrivého vyrukovali príliš neskoro).

Najčerstvejšia správa na internete: Trom zatknutým osobám bolo vznesené obvinenie za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy. (Zostáva len veriť tomu, že tým trom tento zločin aj dokážu).

Kiska, pozemkový podvodník

15.12.2018

Takže sme opäť o niečo múdrejší. Denník PRAVDA prišiel s informáciou, že Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov. „Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove viac »

Aký to paradox, obec Hýľov má za humnami

14.12.2018

... vodnú nádrž s pitnou vodou, ktorou sa desiatky rokov zásobovali celé Košice a teraz takmer sedem rokov tam niektoré rodiny bojujú s nedostatkom pitnej vody. A situácia s nedostatkom vody z viac »

Ficovi chýbajú už iba boxerské rukavice

14.12.2018

S boxerskými rukavicami bude presnou kópiou V. Mečiara. Keď Mečiar bol premiérom a keď mu niektorí novinári položili otázky na telo, tak jeho reakcie boli v tomto štýle: Ty, keď Ti jednu viac »

Mochovce, elektráreň

Tretí blok Mochoviec podstúpi dôležitú skúšku

16.12.2018 13:45

Slovenské elektrárne pokračovali s dostavbou tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce aj počas jesenných dní.

Kažimír

Kažimír: Vyrovnaný rozpočet si môžeme dovoliť aj s istými rezervami

16.12.2018 13:21

Víťazmi rozpočtu na rok 2019 sú podľa ministra financií rezort obrany a zdravotníctva.

Pavel Brunovský

Vo veku 84 rokov zomrel matematik Pavel Brunovský

16.12.2018 12:48

Matematik a vysokoškolský pedagóg, profesor Brunovský zomrel po ťažkej chorobe.

mäso, nákupy, hydina, supermarket

VIDEO: Lesk a bieda potravín, zahraničné valcujú domáce

16.12.2018 12:00

Obchod s potravinami čaká zlatý vianočný týždeň. A práve teraz sa ukazuje lesk aj bieda ponúkaných potravín - prevahu majú dovážané výrobky nad domácimi.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 700
Celková čítanosť: 1624312x
Priemerná čítanosť článkov: 2320x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy