Založ si blog

Zbabelí hutníci košického U. S. Steelu

Nič iné iba ďalší zreteľný dôkaz toho prečo sú Slováci tam kde sú, čiže v riti. Ospravedlňujem sa čitateľom za ten vulgarizmus, ale bohužiaľ všetko, čo sa deje na Slovensku iba potvrdzuje to, že v porovnaní s inými vyspelými krajinami sme tam… ako som už napísal.

Môj názor môžem potvrdiť tým, že košickí hutníci – nie sú ochotní podporiť štrajk zamestnancov U.S. Steelu v USA a Kanade. Od budúceho týždňa po 32 rokoch sú ich odborári pripravení začať štrajkovať, no zamestnanci košických oceliarní sa k nemu ako jediní nepripoja.

  1. septembra 2018 sa 16 tisícom zamestnancom U.S. Steelu v USA a Kanade skončila trojročná kolektívna zmluva. No na novej zmluve sa zástupcovia pittsburskej korporácie so zamestnancami ešte stále nedohodli. (Naposledy sa v tejto spoločnosti konal štrajk v roku 1986 a jeho zamestnanci neprišli do práce šesť mesiacov a celý ten čas sa nevyrobil ani gram ocele). Za posledné tri roky mali nulový nárast miezd a vyzerá to tak, že situácia sa zopakuje. (Ich odboroví predáci v uplynulých troch rokoch „súhlasili, aby sa mzdy nezvyšovali preto, aby túto spoločnosť opäť zaviedli na cestu prosperity. Teraz, keď U.S. Steel očakáva, že v tomto roku dosiahne zisk takmer dve miliardy dolárov (vrátane košických železiarní – pozn. red.), je načase, aby sa aj pracovníci podieľali na tomto úspechu spoločnosti.“) Odborári sú nespokojní aj s tým, že koncom augusta im vedenie – na ďalšie tri roky – ponúklo celkový nárast miezd o 6,25 percenta a v ďalších štyroch rokoch od nula po päť percent ročne. Zároveň kritizujú aj to, „že spoločnosť od roku 2015 vyplatila na rôznych bonusoch pre svoj topmanažment až 50 miliónov dolárov.“ Zdroj: https://kosice.korzar.sme.sk/c/20914188/

Košickí hutníci iba potvrdili moje tvrdenie, že väčšina Slovákov sa chová zbabelo a v mnohých prípadoch sú ochotní pracovať aj „za minimálnu mzdu“ lebo pripojiť sa k štrajkujúcim zamestnancom – na to nemajú gule. Síce pri pive a medzi svojimi známymi vedia reptať, že je to nespravodlivé, ale z ich strany to je aj všetko, čo v tejto oblasti vedia spraviť.

Už od počiatku, čo vznikla spoločnosť U.S. Steel v Košiciach – zástupcovia korporácie každoročne vychvaľovali košických hutníkov, že spoločnosť hlavne kvôli ich dobrým výsledkom mala vysoké zisky, – ale aby sa odboroví predáci U.S. Steel KE aspoň raz ohradili tým, že by bolo na čase, aby aj ich zamestnanci dostávali za svoju odvedenú prácu rovnaké mzdy, aké poberajú ich kolegovia v USA a Kanade, tak k takému kroku sa nikdy neodvážili.

 

Ibrahim Majga to poslancom NR parádne natrel

17.12.2018

A to za všetkých Slovákov. Napriek tomu je smutné, že Slováci sú takí holubičí národ. Mnohí si nechajú doslova ešte aj drevo na chrbte klátiť, len aby sa tí podvodníci mali lepšie ako viac »

Vianoce sa blížia a zlodeji „pracujú“ naplno

16.12.2018

Presvedčil som sa, že ľudia pred Vianocami sú menej obozretní v tom, že si svoje veci menej strážia a práve tým nahrávajú zlodejom do karát. Takmer denne chodievam na prechádzku do borovicového viac »

Kiska, pozemkový podvodník

15.12.2018

Takže sme opäť o niečo múdrejší. Denník PRAVDA prišiel s informáciou, že Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov. „Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove viac »

Lajos Grendel

Zomrel významný spisovateľ Lajos Grendel, otec poslanca NR SR

18.12.2018 23:35

Počas života získal viacero ocenení za literárnu tvorbu.

Bambi

Trest pre notorického pytliaka - musí opakovane sledovať 'najdojímavejší film histórie'

18.12.2018 22:57

Sudca v americkom Missouri odsúdil pytliaka aj k ročnému pobytu za mrežami.

Marco Bucci

Zrútený Morandiho most nahradí projekt janovského architekta za 200 mil. eur

18.12.2018 21:47

Projekt Renza Piana (81) budú realizovať tri talianske spoločnosti.

Charles Michel

Belgický premiér Michel pre Marrakéš rezignoval

18.12.2018 20:46

Ešte večer ju odovzdá do rúk kráľa Filipa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 702
Celková čítanosť: 1633755x
Priemerná čítanosť článkov: 2327x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy