Založ si blog

Zbabelí hutníci košického U. S. Steelu

Nič iné iba ďalší zreteľný dôkaz toho prečo sú Slováci tam kde sú, čiže v riti. Ospravedlňujem sa čitateľom za ten vulgarizmus, ale bohužiaľ všetko, čo sa deje na Slovensku iba potvrdzuje to, že v porovnaní s inými vyspelými krajinami sme tam… ako som už napísal.

Môj názor môžem potvrdiť tým, že košickí hutníci – nie sú ochotní podporiť štrajk zamestnancov U.S. Steelu v USA a Kanade. Od budúceho týždňa po 32 rokoch sú ich odborári pripravení začať štrajkovať, no zamestnanci košických oceliarní sa k nemu ako jediní nepripoja.

  1. septembra 2018 sa 16 tisícom zamestnancom U.S. Steelu v USA a Kanade skončila trojročná kolektívna zmluva. No na novej zmluve sa zástupcovia pittsburskej korporácie so zamestnancami ešte stále nedohodli. (Naposledy sa v tejto spoločnosti konal štrajk v roku 1986 a jeho zamestnanci neprišli do práce šesť mesiacov a celý ten čas sa nevyrobil ani gram ocele). Za posledné tri roky mali nulový nárast miezd a vyzerá to tak, že situácia sa zopakuje. (Ich odboroví predáci v uplynulých troch rokoch „súhlasili, aby sa mzdy nezvyšovali preto, aby túto spoločnosť opäť zaviedli na cestu prosperity. Teraz, keď U.S. Steel očakáva, že v tomto roku dosiahne zisk takmer dve miliardy dolárov (vrátane košických železiarní – pozn. red.), je načase, aby sa aj pracovníci podieľali na tomto úspechu spoločnosti.“) Odborári sú nespokojní aj s tým, že koncom augusta im vedenie – na ďalšie tri roky – ponúklo celkový nárast miezd o 6,25 percenta a v ďalších štyroch rokoch od nula po päť percent ročne. Zároveň kritizujú aj to, „že spoločnosť od roku 2015 vyplatila na rôznych bonusoch pre svoj topmanažment až 50 miliónov dolárov.“ Zdroj: https://kosice.korzar.sme.sk/c/20914188/

Košickí hutníci iba potvrdili moje tvrdenie, že väčšina Slovákov sa chová zbabelo a v mnohých prípadoch sú ochotní pracovať aj „za minimálnu mzdu“ lebo pripojiť sa k štrajkujúcim zamestnancom – na to nemajú gule. Síce pri pive a medzi svojimi známymi vedia reptať, že je to nespravodlivé, ale z ich strany to je aj všetko, čo v tejto oblasti vedia spraviť.

Už od počiatku, čo vznikla spoločnosť U.S. Steel v Košiciach – zástupcovia korporácie každoročne vychvaľovali košických hutníkov, že spoločnosť hlavne kvôli ich dobrým výsledkom mala vysoké zisky, – ale aby sa odboroví predáci U.S. Steel KE aspoň raz ohradili tým, že by bolo na čase, aby aj ich zamestnanci dostávali za svoju odvedenú prácu rovnaké mzdy, aké poberajú ich kolegovia v USA a Kanade, tak k takému kroku sa nikdy neodvážili.

 

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150557x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy