Založ si blog

Zbabelí hutníci košického U. S. Steelu

Nič iné iba ďalší zreteľný dôkaz toho prečo sú Slováci tam kde sú, čiže v riti. Ospravedlňujem sa čitateľom za ten vulgarizmus, ale bohužiaľ všetko, čo sa deje na Slovensku iba potvrdzuje to, že v porovnaní s inými vyspelými krajinami sme tam… ako som už napísal.

Môj názor môžem potvrdiť tým, že košickí hutníci – nie sú ochotní podporiť štrajk zamestnancov U.S. Steelu v USA a Kanade. Od budúceho týždňa po 32 rokoch sú ich odborári pripravení začať štrajkovať, no zamestnanci košických oceliarní sa k nemu ako jediní nepripoja.

  1. septembra 2018 sa 16 tisícom zamestnancom U.S. Steelu v USA a Kanade skončila trojročná kolektívna zmluva. No na novej zmluve sa zástupcovia pittsburskej korporácie so zamestnancami ešte stále nedohodli. (Naposledy sa v tejto spoločnosti konal štrajk v roku 1986 a jeho zamestnanci neprišli do práce šesť mesiacov a celý ten čas sa nevyrobil ani gram ocele). Za posledné tri roky mali nulový nárast miezd a vyzerá to tak, že situácia sa zopakuje. (Ich odboroví predáci v uplynulých troch rokoch „súhlasili, aby sa mzdy nezvyšovali preto, aby túto spoločnosť opäť zaviedli na cestu prosperity. Teraz, keď U.S. Steel očakáva, že v tomto roku dosiahne zisk takmer dve miliardy dolárov (vrátane košických železiarní – pozn. red.), je načase, aby sa aj pracovníci podieľali na tomto úspechu spoločnosti.“) Odborári sú nespokojní aj s tým, že koncom augusta im vedenie – na ďalšie tri roky – ponúklo celkový nárast miezd o 6,25 percenta a v ďalších štyroch rokoch od nula po päť percent ročne. Zároveň kritizujú aj to, „že spoločnosť od roku 2015 vyplatila na rôznych bonusoch pre svoj topmanažment až 50 miliónov dolárov.“ Zdroj: https://kosice.korzar.sme.sk/c/20914188/

Košickí hutníci iba potvrdili moje tvrdenie, že väčšina Slovákov sa chová zbabelo a v mnohých prípadoch sú ochotní pracovať aj „za minimálnu mzdu“ lebo pripojiť sa k štrajkujúcim zamestnancom – na to nemajú gule. Síce pri pive a medzi svojimi známymi vedia reptať, že je to nespravodlivé, ale z ich strany to je aj všetko, čo v tejto oblasti vedia spraviť.

Už od počiatku, čo vznikla spoločnosť U.S. Steel v Košiciach – zástupcovia korporácie každoročne vychvaľovali košických hutníkov, že spoločnosť hlavne kvôli ich dobrým výsledkom mala vysoké zisky, – ale aby sa odboroví predáci U.S. Steel KE aspoň raz ohradili tým, že by bolo na čase, aby aj ich zamestnanci dostávali za svoju odvedenú prácu rovnaké mzdy, aké poberajú ich kolegovia v USA a Kanade, tak k takému kroku sa nikdy neodvážili.

 

Máte našich 700 rukojemníkov, prosím zbombardujeme vás!

20.10.2018

Za necelých 24 hodín letecké útoky koalície vedenej Spojenými štátmi pripravili o život aj 32 civilistov. K útoku došlo v oblastiach kontrolovaných organizáciou Daeš na východe Sýrie. Čo viac »

Organizácia Islamský štát zajala 700 rukojemníkov

19.10.2018

Čo sa tí extrémisti z organizácie Islamský štát množia ako potkany? To nedáva logiku, veď za posledné roky Američania a Rusi zvrhli stovky ton bômb a stále čítame, že tých extrémistov viac »

Takže predsa len to bola mafia, ktorá odstránila Kuciaka

18.10.2018

Bola to Kočnerová mafia, ktorá pripravila o život Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Stále hovorím o tom: Kto konkrétne novinára zabil a kto to financoval?? Nepochybujem však o tom, že v tom viac »

USA-TRUMP/COASTGUARD

USA odstúpia od zmluvy o raketách. Trump obvinil Rusko, že ju porušuje

21.10.2018 02:24

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty odstúpia od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF), ktorú v roku 1987 podpísali s Ruskom.

novinár, les

Ukážte Chášakdžího telo, vyzýva Amnesty International

20.10.2018 21:58

Nie všetci Saudskej Arábii a jej oficiálnej verzii veria a existuje podozrenie, že je len vymyslená, aby zakryla stopy vedúce ku korunnému princovi.

Ukrajina, Užhorod, protesty, kríza, demonštranti

V Zakarpatsku sa objavili protimaďarské bilbordy, Kyjev viní ruskú FSB

20.10.2018 21:01

Plagáty sa vraj lepili bez dohody s majiteľmi reklamných plôch.

Holandsko EÚ Kok expremiér úmrtie

Zomrel bývalý holandský premiér Wim Kok

20.10.2018 19:51

Po skončení politickej kariéry bol oficiálnym lobistom Európskej únie.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 665
Celková čítanosť: 1499654x
Priemerná čítanosť článkov: 2255x

Autor blogu

Odkazy