Založ si blog

Úplne zbytočná tragédia

Dokonca dvojnásobná a v tej istej rodine. Matka len na chvíľu odišla resp. odbehla s najmladším dvojročným potomkom na toaletu z pláže a svoje ďalšie dve deti (†11,†13) už nikdy viac neuvidí živé.

K tragédii došlo v utorok, keď sa jej traja zvyšní súrodenci išli kúpať do rozbúreného mora v poľskom letovisku Darlowo na severe krajiny. Plavčíci pre výstrahu vyvesili červenú vlajku – tá upozorňuje na zákaz kúpania vo vysokých vlnách. Deti dokonca neposlúchli ani mamin príkaz, že sa nesmú ísť kúpať lebo sú vysoké vlny! Využili maminu neprítomnosť a dvom z nich sa to stalo osudným. (Záchranárom sa podarilo vytiahnuť z vody iba 14-ročného chlapca). Zdroj: https://www.topky.sk/cl/11/1731001/

Možno sa čudovať tomu, že oveľa mladšie deti ignorujú príkazy rodičov, keď také 11 -14 ročné deti by už predsa len mali mať lepší rozum. (Avšak myslím si, že ich mama to s tou toaletou – s tým najmenším potomkom mohla riešiť iným spôsobom – aspoň by mala všetky deti na očiach). Ale všetko je o celkovej morálke. Politici sa v posledných rokoch montovali do toho akým spôsobom majú rodičia vychovávať svoje deti: Príkazmi, že nesmú toto, nesmú tamto atď. a potom to aj tak vypadá. Voľakedy ešte pred takými 50 – 60timi rokmi mali mnohí rodičia 10 -12 deti a zaujímavé bolo, že ich vedeli ustrážiť. Ak niektoré predsa len neposlúchalo a bolo tvrdohlavé, tak dostalo rukou po zadku, trstenicou po končekoch prstov, prípadne išlo kľačať do kúta na struk kukurice, alebo ak bolo ešte aj drzé, tak dostalo po zadku aj remeňom a v lepšom prípade nedostalo večeru. (Teraz by kadejakí ochrancovia hnali takých rodičov pred súd).

Samozrejme, tým nechcem tvrdiť, že všetko, čo sa dialo v minulosti bolo správne, ale dovolím si tvrdiť, že menšia príučka, čiže pohlavok a pod. nikomu neuškodí.

Uvediem príklad, akým spôsobom vychoval otec svojich 8 deti potom, keď mu zomrela manželka po dlhom boji s rakovinou. Manželka predtým, než zomrela, stihla mu napísať 15-bodový plán základných pravidiel. Jej manžel povedal, že sa dokázal so všetkým vyrovnať a zvládnuť to práve vďaka tomu, že mu jeho žena zostavila tento plán. Dokonca tvrdil, že zoznam fungoval tak dobre, že všetky pravidlá previedli aj na jeho vnúčatá. Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/707862/

Z tých 15tich bodov – najviac ma zaujali tieto: Schvaľovať programy v televízii.  Schvaľovať priateľov a priateľky. Byť na ne prísny. Len hodina denne na počítači. Nedávaj im príliš veľa sladkostí. Pozor na slnko počas horúcich dní.

Ochranka Čaputovej je politizácia polície

23.04.2019

Tak Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky a bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí o politizácii polície, ich odchod odsúhlasilo ministerstvo vnútra. Čaputová nebola spokojná viac »

Zabil viac ako 5000 slonov, ale necíti sa vinný

22.04.2019

Dokonca sa ešte chváli tým, že je to preňho vzrušujúce. Hovorím o trofejnom lovcovi, ktorý tvrdí, že zabil viac ako 5 000 slonov a 50 hrochov. Hovorí, že vôbec nič neľutuje a nehanbí za viac »

Kuciak zomrieť nemusel. . .

21.04.2019

Pokiaľ by sa Gašpar správal tak, ako sa správať mal. Už v roku 2013 mal niekdajší policajný prezident Tibor Gašpar „informáciu o tom, že taliansky podnikateľ Antonino Vadala založil na viac »

výtlk, výtlky, cesta, auto

Ktoré cesty župy opravia najskôr?

25.04.2019 23:45

Pravda približuje, ktoré úseky župy považujú za najkritickejšie a do opráv ktorých nasypú najviac peňazí.

Hrozno / krádež /

V Strekove ukradli takmer štyritisíc štepov viniča, pohodili ich pri trati

25.04.2019 23:19

Vo viniciach v Strekove niekto povyťahoval a zničil 3 700 štepov hrozna, ktoré vysadili len vlani na jeseň.

Sýria / Rakka /

Pri bombardovaní sýrskej Rakky zahynulo vyše 1600 civilistov, tvrdia AI a Airwar

25.04.2019 22:48

Správu zverejnili vo štvrtok ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI) a pozorovateľská skupina Airwars.

Rusko / ropa /

Slovensko stoplo dodávky nekvalitnej ruskej ropy. Zásoby má asi na 90 dní

25.04.2019 21:53, aktualizované: 22:21

Po Bielorusku, Poľsku a Nemecku zastavilo dodávky ruskej ropy ropovodom Družba aj Slovensko.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2180293x
Priemerná čítanosť článkov: 2788x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy