Založ si blog

Úplne zbytočná tragédia

Dokonca dvojnásobná a v tej istej rodine. Matka len na chvíľu odišla resp. odbehla s najmladším dvojročným potomkom na toaletu z pláže a svoje ďalšie dve deti (†11,†13) už nikdy viac neuvidí živé.

K tragédii došlo v utorok, keď sa jej traja zvyšní súrodenci išli kúpať do rozbúreného mora v poľskom letovisku Darlowo na severe krajiny. Plavčíci pre výstrahu vyvesili červenú vlajku – tá upozorňuje na zákaz kúpania vo vysokých vlnách. Deti dokonca neposlúchli ani mamin príkaz, že sa nesmú ísť kúpať lebo sú vysoké vlny! Využili maminu neprítomnosť a dvom z nich sa to stalo osudným. (Záchranárom sa podarilo vytiahnuť z vody iba 14-ročného chlapca). Zdroj: https://www.topky.sk/cl/11/1731001/

Možno sa čudovať tomu, že oveľa mladšie deti ignorujú príkazy rodičov, keď také 11 -14 ročné deti by už predsa len mali mať lepší rozum. (Avšak myslím si, že ich mama to s tou toaletou – s tým najmenším potomkom mohla riešiť iným spôsobom – aspoň by mala všetky deti na očiach). Ale všetko je o celkovej morálke. Politici sa v posledných rokoch montovali do toho akým spôsobom majú rodičia vychovávať svoje deti: Príkazmi, že nesmú toto, nesmú tamto atď. a potom to aj tak vypadá. Voľakedy ešte pred takými 50 – 60timi rokmi mali mnohí rodičia 10 -12 deti a zaujímavé bolo, že ich vedeli ustrážiť. Ak niektoré predsa len neposlúchalo a bolo tvrdohlavé, tak dostalo rukou po zadku, trstenicou po končekoch prstov, prípadne išlo kľačať do kúta na struk kukurice, alebo ak bolo ešte aj drzé, tak dostalo po zadku aj remeňom a v lepšom prípade nedostalo večeru. (Teraz by kadejakí ochrancovia hnali takých rodičov pred súd).

Samozrejme, tým nechcem tvrdiť, že všetko, čo sa dialo v minulosti bolo správne, ale dovolím si tvrdiť, že menšia príučka, čiže pohlavok a pod. nikomu neuškodí.

Uvediem príklad, akým spôsobom vychoval otec svojich 8 deti potom, keď mu zomrela manželka po dlhom boji s rakovinou. Manželka predtým, než zomrela, stihla mu napísať 15-bodový plán základných pravidiel. Jej manžel povedal, že sa dokázal so všetkým vyrovnať a zvládnuť to práve vďaka tomu, že mu jeho žena zostavila tento plán. Dokonca tvrdil, že zoznam fungoval tak dobre, že všetky pravidlá previedli aj na jeho vnúčatá. Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/707862/

Z tých 15tich bodov – najviac ma zaujali tieto: Schvaľovať programy v televízii.  Schvaľovať priateľov a priateľky. Byť na ne prísny. Len hodina denne na počítači. Nedávaj im príliš veľa sladkostí. Pozor na slnko počas horúcich dní.

Pracujem inak ako Kuciak

16.09.2018

Zaujal ma nasledujúci rozhovor s novinárom: „Písali ste mnoho investigatívnych reportáží o Rusku. Ocitli ste sa v nebezpečenstve?“ Jeho odpoveď: „Vždy som pracoval z Berlína. Ak by som viac »

Zbabelí hutníci košického U. S. Steelu

15.09.2018

Nič iné iba ďalší zreteľný dôkaz toho prečo sú Slováci tam kde sú, čiže v riti. Ospravedlňujem sa čitateľom za ten vulgarizmus, ale bohužiaľ všetko, čo sa deje na Slovensku iba potvrdzuje viac »

Kto sa ospravedlní Kaliňákovi?

20.08.2018

Fico obviňuje Kisku, že klamal v kauze únosu Vietnamca. Najviac som sa pobavil, keď prehlásil, že Kaliňák bol najlepším ministrom vnútra v histórii SR. (Veď kto iný má chváliť svojho straníckeho viac »

putin

Putin varoval Izrael pred ďalšími útokmi na Sýriu

18.09.2018 23:15

Putin zdôraznil, že izraelským útokom došlo k porušeniu sýrskej suverenity a rusko-izraelských dohôd o vyhýbaní sa stretom vojenských záujmov v Sýrii.

rohing, rohingovia, utecenci

Medzinárodný súd preveruje násilné deportácie Rohingov v Barme

18.09.2018 21:56

Súd preveruje, či by postup nemohol byť klasifikovaný ako vojnový zločin alebo zločin proti ľudskosti.

gábor gál

Europoslanci hovorili s Gálom o slovenskom právnom systéme

18.09.2018 20:37

Poslanci Európskeho parlamentu preverujú na Slovensku situáciu v oblasti bezpečnosti novinárov, ale aj korupcie a dodržiavania princípov právneho štátu.

duda

USA zvažujú trvalú základňu v Poľsku a zrušenie víz pre Poliakov

18.09.2018 20:10

V krajine síce už americkí vojaci pôsobia, nie sú tu však rozmiestnení nastálo.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 642
Celková čítanosť: 1400194x
Priemerná čítanosť článkov: 2181x

Autor blogu

Odkazy