Založ si blog

Úplne zbytočná tragédia

Dokonca dvojnásobná a v tej istej rodine. Matka len na chvíľu odišla resp. odbehla s najmladším dvojročným potomkom na toaletu z pláže a svoje ďalšie dve deti (†11,†13) už nikdy viac neuvidí živé.

K tragédii došlo v utorok, keď sa jej traja zvyšní súrodenci išli kúpať do rozbúreného mora v poľskom letovisku Darlowo na severe krajiny. Plavčíci pre výstrahu vyvesili červenú vlajku – tá upozorňuje na zákaz kúpania vo vysokých vlnách. Deti dokonca neposlúchli ani mamin príkaz, že sa nesmú ísť kúpať lebo sú vysoké vlny! Využili maminu neprítomnosť a dvom z nich sa to stalo osudným. (Záchranárom sa podarilo vytiahnuť z vody iba 14-ročného chlapca). Zdroj: https://www.topky.sk/cl/11/1731001/

Možno sa čudovať tomu, že oveľa mladšie deti ignorujú príkazy rodičov, keď také 11 -14 ročné deti by už predsa len mali mať lepší rozum. (Avšak myslím si, že ich mama to s tou toaletou – s tým najmenším potomkom mohla riešiť iným spôsobom – aspoň by mala všetky deti na očiach). Ale všetko je o celkovej morálke. Politici sa v posledných rokoch montovali do toho akým spôsobom majú rodičia vychovávať svoje deti: Príkazmi, že nesmú toto, nesmú tamto atď. a potom to aj tak vypadá. Voľakedy ešte pred takými 50 – 60timi rokmi mali mnohí rodičia 10 -12 deti a zaujímavé bolo, že ich vedeli ustrážiť. Ak niektoré predsa len neposlúchalo a bolo tvrdohlavé, tak dostalo rukou po zadku, trstenicou po končekoch prstov, prípadne išlo kľačať do kúta na struk kukurice, alebo ak bolo ešte aj drzé, tak dostalo po zadku aj remeňom a v lepšom prípade nedostalo večeru. (Teraz by kadejakí ochrancovia hnali takých rodičov pred súd).

Samozrejme, tým nechcem tvrdiť, že všetko, čo sa dialo v minulosti bolo správne, ale dovolím si tvrdiť, že menšia príučka, čiže pohlavok a pod. nikomu neuškodí.

Uvediem príklad, akým spôsobom vychoval otec svojich 8 deti potom, keď mu zomrela manželka po dlhom boji s rakovinou. Manželka predtým, než zomrela, stihla mu napísať 15-bodový plán základných pravidiel. Jej manžel povedal, že sa dokázal so všetkým vyrovnať a zvládnuť to práve vďaka tomu, že mu jeho žena zostavila tento plán. Dokonca tvrdil, že zoznam fungoval tak dobre, že všetky pravidlá previedli aj na jeho vnúčatá. Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/707862/

Z tých 15tich bodov – najviac ma zaujali tieto: Schvaľovať programy v televízii.  Schvaľovať priateľov a priateľky. Byť na ne prísny. Len hodina denne na počítači. Nedávaj im príliš veľa sladkostí. Pozor na slnko počas horúcich dní.

Nezvolili ste ma

13.11.2018

Nezvolili ste ma, tak zničím, čo som postavil! Normálnemu človeku zostáva rozum stáť nad tým, čo všetko sú schopní spraviť ľudia s vygumovaným mozgom. Po dlhých rokoch sa kompetentní viac »

Je to veľká nezodpovednosť voči vlastným deťom

06.11.2018

V sobotu 3. novembra som si všimol ako mladá zhruba 35 ročná mamička prišla k brehu vodnej nádrže na Bukovci so svojimi dvoma malými deťmi, (dievčatko mohlo mať asi 5 a chlapec asi 7 rokov), viac »

Tento prieskum Putina určite nepoteší

05.11.2018

Rusi sa sťažujú na dôležité vecí a sú nespokojní s tým, že nemajú dostatočné právo na zdravé životné prostredie, že súdne procesy nie sú spravodlivé, a nemajú právo ani na čestné viac »

dvojičky

Oddelené siamské dvojičky z Bhutánu po zákroku už ukazujú šibalskú tvár

15.11.2018 23:10

15-mesačné dvojičky Nima a Dawa boli spojené trupmi a mali aj spoločnú pečeň. Oddelili ich v Austrálii.

sofia, migranti,

Migračný pakt OSN neratifikuje ani Estónsko

15.11.2018 22:34

Pakt by mali vlády oficiálne prijať na konferencii v marockom Marrákeši v decembri.

Brexit

Väčšina Britov je proti brexitu a chce druhé referendum

15.11.2018 21:59

Britská stanica Sky News zverejnila dnes nový prieskum.

putin, pence

Putin a Pence debatovali v Singapure o kontrole zbraní

15.11.2018 20:40

Putin povedal, že pokiaľ sa uskutoční očakávané stretnutie s Trumpom, budú spolu hovoriť aj o Sýrii, Severnej Kórei a Iráne.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 683
Celková čítanosť: 1558761x
Priemerná čítanosť článkov: 2282x

Autor blogu

Odkazy