Založ si blog

Úplne zbytočná tragédia

Dokonca dvojnásobná a v tej istej rodine. Matka len na chvíľu odišla resp. odbehla s najmladším dvojročným potomkom na toaletu z pláže a svoje ďalšie dve deti (†11,†13) už nikdy viac neuvidí živé.

K tragédii došlo v utorok, keď sa jej traja zvyšní súrodenci išli kúpať do rozbúreného mora v poľskom letovisku Darlowo na severe krajiny. Plavčíci pre výstrahu vyvesili červenú vlajku – tá upozorňuje na zákaz kúpania vo vysokých vlnách. Deti dokonca neposlúchli ani mamin príkaz, že sa nesmú ísť kúpať lebo sú vysoké vlny! Využili maminu neprítomnosť a dvom z nich sa to stalo osudným. (Záchranárom sa podarilo vytiahnuť z vody iba 14-ročného chlapca). Zdroj: https://www.topky.sk/cl/11/1731001/

Možno sa čudovať tomu, že oveľa mladšie deti ignorujú príkazy rodičov, keď také 11 -14 ročné deti by už predsa len mali mať lepší rozum. (Avšak myslím si, že ich mama to s tou toaletou – s tým najmenším potomkom mohla riešiť iným spôsobom – aspoň by mala všetky deti na očiach). Ale všetko je o celkovej morálke. Politici sa v posledných rokoch montovali do toho akým spôsobom majú rodičia vychovávať svoje deti: Príkazmi, že nesmú toto, nesmú tamto atď. a potom to aj tak vypadá. Voľakedy ešte pred takými 50 – 60timi rokmi mali mnohí rodičia 10 -12 deti a zaujímavé bolo, že ich vedeli ustrážiť. Ak niektoré predsa len neposlúchalo a bolo tvrdohlavé, tak dostalo rukou po zadku, trstenicou po končekoch prstov, prípadne išlo kľačať do kúta na struk kukurice, alebo ak bolo ešte aj drzé, tak dostalo po zadku aj remeňom a v lepšom prípade nedostalo večeru. (Teraz by kadejakí ochrancovia hnali takých rodičov pred súd).

Samozrejme, tým nechcem tvrdiť, že všetko, čo sa dialo v minulosti bolo správne, ale dovolím si tvrdiť, že menšia príučka, čiže pohlavok a pod. nikomu neuškodí.

Uvediem príklad, akým spôsobom vychoval otec svojich 8 deti potom, keď mu zomrela manželka po dlhom boji s rakovinou. Manželka predtým, než zomrela, stihla mu napísať 15-bodový plán základných pravidiel. Jej manžel povedal, že sa dokázal so všetkým vyrovnať a zvládnuť to práve vďaka tomu, že mu jeho žena zostavila tento plán. Dokonca tvrdil, že zoznam fungoval tak dobre, že všetky pravidlá previedli aj na jeho vnúčatá. Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/707862/

Z tých 15tich bodov – najviac ma zaujali tieto: Schvaľovať programy v televízii.  Schvaľovať priateľov a priateľky. Byť na ne prísny. Len hodina denne na počítači. Nedávaj im príliš veľa sladkostí. Pozor na slnko počas horúcich dní.

SMERácka fraška

18.01.2019

Správa, že: „Šefčovič prijal ponuku Smeru a bude kandidovať za prezidenta“ sa nedá nazvať inak ako veľkou fraškou. Darmo Šefčovič tvrdí, že nie je členom strany SMER SD, keď jeho dlhoročná viac »

Policajt obchodoval s pervitínom, ide do väzenia

18.01.2019

Nedávno som čítal, že Bratislava má problém s kokaínom, pribúdajú tam ľudia závislí na drogách a čoraz viac ľudí vyhľadáva liečbu drogových závislostí. Súčasnú situáciu prirovnala viac »

Extrémista chcel zaútočiť na Biely dom a Sochu slobody

17.01.2019

Po prečítaní tejto správy mi to vychádza tak, že občania USA sa správajú podobne ako sa správali Rusi počas bývalého režimu. Tam každý každého udával... V Rusku bola sledovaná podvratná viac »

izrael, palestína, pásmo gazy, ranený, nosítka, protest, demonštrácia

Izraelskí vojaci pri protestoch pri hraniciach Gazy postrelili 14 ľudí

18.01.2019 18:55

Na protestoch, ktoré sa pozdĺž hranice medzi Pásmom Gazy a Izraelom konajú každý týždeň, zúčastňujú tisíce ľudí.

kočner

Kočnerove motáky vyšetruje NAKA

18.01.2019 18:03

Lístočky tajne vynášané z väznice, mal Kočner posielať cez advokáta.

británia, brexit, protest, demonštrácia

Brexit: Mayovej druhý pokus o zázrak

18.01.2019 18:00

Britská premiérka Mayová má v pondelok predložiť náhradný plán, ako chce krajinu pripraviť na odchod z EÚ.

SAV, Slovenská akadémia vied

Slovenská akadémia vied podporuje postoj univerzít v otázke plagiátorstva

18.01.2019 17:42

Podľa UK v Bratislave Andrej Danko pri písaní jeho rigoróznej práce hrubo porušil základné pravidlá autorskej etiky.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 707
Celková čítanosť: 1661125x
Priemerná čítanosť článkov: 2350x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy