Založ si blog

Takmer 6 mesiacov od vraždy Jána Kuciaka

V máji, konkrétne 18.5.2018 som napísal blog v ktorom som zanechal verejne prehlásenie, že o vražde J. Kuciaka prestanem písať až vtedy, keď sa verejnosť dozvie meno jeho vraha. Link: http://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/05/18/o-vrazde-j-k-a-jeho-snubenice-prestanem-pisat-az/

Od vraždy Jána Kuciaka už prešlo takmer 6 mesiacov. Avšak občania Slovenska ešte stále nevedia, kto bol za tým ohavným činom. Verejnosť akosi prirýchlo zabudla na brutálnu popravu snúbencov, politici a polícia ju zamestnávajú ďalšími škandálmi a kauzami. Jediní, ktorí na to nezabúdajú sú ich rodiny, ale už aj oni pomaly strácajú nádej, že vraha ich milovaných trest neminie.

Generálny prokurátor po zavraždení mladej dvojice povedal, že rozpúta peklo, ak sa preukáže, že vražda súvisela s novinárovou prácou. No zatiaľ jediní, čo prežívajú peklo sú akurát ich najbližší rodinní príslušníci.

Jánov brat, Jozef hovorí o tom, ako ľudia postupne zabúdajú a ako na nich útočia. Na sociálnej sieti zdieľa tento odkaz:

Nech sa vo veciach rozhodneme ako chceme, vždy budú ľudia, čo na nás budú útočiť a tá ďalšia skupina ľudí stratila záujem. Vstane ráno do práce, po práci sa vráti unavená domov a robiť niečo naviac už je lenivá. Maximálne totálne znechutení situáciou útočia a nadávajú po večeroch na PC ešte aj nám/na nás. A my tiež zničení z každodennej práce, z tisícov rozhodnutí a hlavne z toho, že nám ich zobrali, sa aj napriek útokom nevzdáme“. Ďalej „ľudí vyzval, aby sa zaujímali a nezabúdali na to, čo všetko urobili.“

V závere sa poďakoval všetkým, čo to nevzdávajú a hľadajú skutočnú pravdu. „Každý, kto má brata, sestru, syna, dcéru, nás niekde vnútri chápe.“ Zdroj: https://www.topky.sk/cl/1002009/1730553/Polroka-od-vrazdy-Kuciaka

DODATOK:

Blog som písal neskoro večer, preto som v závere neuviedol ešte toto: Pokiaľ by zavraždili niektorého rodinného príslušníka z vyšších kruhov, (prípadne politika z Vlády – ministra alebo premiéra), tak nepochybujem o tom, že vyšetrovanie by prebiehalo dňom a nocou dovtedy, kým by vraha nedolapili. Toto budem tvrdiť vždy, lebo v takom prípade sa pozerá na prípad úplne inak ako keď zavraždia nejakého „novinárika“ o ktorom pred jeho zavraždením takmer nik nepočul.

Ale nič milí Slováci, kľudne spíte ďalej a čakajte, kým nezabijú napr. niektorého člena z vašej rodiny, veď na Slovensku je to normálna vec, veď to patrí k životu a média by nemali o čom písať. 🙁

Pracujem inak ako Kuciak

16.09.2018

Zaujal ma nasledujúci rozhovor s novinárom: „Písali ste mnoho investigatívnych reportáží o Rusku. Ocitli ste sa v nebezpečenstve?“ Jeho odpoveď: „Vždy som pracoval z Berlína. Ak by som viac »

Zbabelí hutníci košického U. S. Steelu

15.09.2018

Nič iné iba ďalší zreteľný dôkaz toho prečo sú Slováci tam kde sú, čiže v riti. Ospravedlňujem sa čitateľom za ten vulgarizmus, ale bohužiaľ všetko, čo sa deje na Slovensku iba potvrdzuje viac »

Kto sa ospravedlní Kaliňákovi?

20.08.2018

Fico obviňuje Kisku, že klamal v kauze únosu Vietnamca. Najviac som sa pobavil, keď prehlásil, že Kaliňák bol najlepším ministrom vnútra v histórii SR. (Veď kto iný má chváliť svojho straníckeho viac »

rohing, rohingovia, utecenci

Medzinárodný súd preveruje násilné deportácie Rohingov v Barme

18.09.2018 21:56

Súd preveruje, či by postup nemohol byť klasifikovaný ako vojnový zločin alebo zločin proti ľudskosti.

gábor gál

Europoslanci hovorili s Gálom o slovenskom právnom systéme

18.09.2018 20:37

Poslanci Európskeho parlamentu preverujú na Slovensku situáciu v oblasti bezpečnosti novinárov, ale aj korupcie a dodržiavania princípov právneho štátu.

duda

USA zvažujú trvalú základňu v Poľsku a zrušenie víz pre Poliakov

18.09.2018 20:10

V krajine síce už americkí vojaci pôsobia, nie sú tu však rozmiestnení nastálo.

Čína USA Trump clá dodatočné zavedenie

Trump sa pri Číne zahráva s ohňom

18.09.2018 20:00

Po mesiacoch kriku americký prezident Donald Trump nakoniec splnil svoje hrozby a ekonomicky tvrdo udrel na Čínu.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 642
Celková čítanosť: 1400152x
Priemerná čítanosť článkov: 2181x

Autor blogu

Odkazy