Založ si blog

Takmer 6 mesiacov od vraždy Jána Kuciaka

V máji, konkrétne 18.5.2018 som napísal blog v ktorom som zanechal verejne prehlásenie, že o vražde J. Kuciaka prestanem písať až vtedy, keď sa verejnosť dozvie meno jeho vraha. Link: http://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/05/18/o-vrazde-j-k-a-jeho-snubenice-prestanem-pisat-az/

Od vraždy Jána Kuciaka už prešlo takmer 6 mesiacov. Avšak občania Slovenska ešte stále nevedia, kto bol za tým ohavným činom. Verejnosť akosi prirýchlo zabudla na brutálnu popravu snúbencov, politici a polícia ju zamestnávajú ďalšími škandálmi a kauzami. Jediní, ktorí na to nezabúdajú sú ich rodiny, ale už aj oni pomaly strácajú nádej, že vraha ich milovaných trest neminie.

Generálny prokurátor po zavraždení mladej dvojice povedal, že rozpúta peklo, ak sa preukáže, že vražda súvisela s novinárovou prácou. No zatiaľ jediní, čo prežívajú peklo sú akurát ich najbližší rodinní príslušníci.

Jánov brat, Jozef hovorí o tom, ako ľudia postupne zabúdajú a ako na nich útočia. Na sociálnej sieti zdieľa tento odkaz:

Nech sa vo veciach rozhodneme ako chceme, vždy budú ľudia, čo na nás budú útočiť a tá ďalšia skupina ľudí stratila záujem. Vstane ráno do práce, po práci sa vráti unavená domov a robiť niečo naviac už je lenivá. Maximálne totálne znechutení situáciou útočia a nadávajú po večeroch na PC ešte aj nám/na nás. A my tiež zničení z každodennej práce, z tisícov rozhodnutí a hlavne z toho, že nám ich zobrali, sa aj napriek útokom nevzdáme“. Ďalej „ľudí vyzval, aby sa zaujímali a nezabúdali na to, čo všetko urobili.“

V závere sa poďakoval všetkým, čo to nevzdávajú a hľadajú skutočnú pravdu. „Každý, kto má brata, sestru, syna, dcéru, nás niekde vnútri chápe.“ Zdroj: https://www.topky.sk/cl/1002009/1730553/Polroka-od-vrazdy-Kuciaka

DODATOK:

Blog som písal neskoro večer, preto som v závere neuviedol ešte toto: Pokiaľ by zavraždili niektorého rodinného príslušníka z vyšších kruhov, (prípadne politika z Vlády – ministra alebo premiéra), tak nepochybujem o tom, že vyšetrovanie by prebiehalo dňom a nocou dovtedy, kým by vraha nedolapili. Toto budem tvrdiť vždy, lebo v takom prípade sa pozerá na prípad úplne inak ako keď zavraždia nejakého „novinárika“ o ktorom pred jeho zavraždením takmer nik nepočul.

Ale nič milí Slováci, kľudne spíte ďalej a čakajte, kým nezabijú napr. niektorého člena z vašej rodiny, veď na Slovensku je to normálna vec, veď to patrí k životu a média by nemali o čom písať. 🙁

Nezvolili ste ma

13.11.2018

Nezvolili ste ma, tak zničím, čo som postavil! Normálnemu človeku zostáva rozum stáť nad tým, čo všetko sú schopní spraviť ľudia s vygumovaným mozgom. Po dlhých rokoch sa kompetentní viac »

Je to veľká nezodpovednosť voči vlastným deťom

06.11.2018

V sobotu 3. novembra som si všimol ako mladá zhruba 35 ročná mamička prišla k brehu vodnej nádrže na Bukovci so svojimi dvoma malými deťmi, (dievčatko mohlo mať asi 5 a chlapec asi 7 rokov), viac »

Tento prieskum Putina určite nepoteší

05.11.2018

Rusi sa sťažujú na dôležité vecí a sú nespokojní s tým, že nemajú dostatočné právo na zdravé životné prostredie, že súdne procesy nie sú spravodlivé, a nemajú právo ani na čestné viac »

dvojičky

Oddelené siamské dvojičky z Bhutánu po zákroku už ukazujú šibalskú tvár

15.11.2018 23:10

15-mesačné dvojičky Nima a Dawa boli spojené trupmi a mali aj spoločnú pečeň. Oddelili ich v Austrálii.

sofia, migranti,

Migračný pakt OSN neratifikuje ani Estónsko

15.11.2018 22:34

Pakt by mali vlády oficiálne prijať na konferencii v marockom Marrákeši v decembri.

Brexit

Väčšina Britov je proti brexitu a chce druhé referendum

15.11.2018 21:59

Britská stanica Sky News zverejnila dnes nový prieskum.

putin, pence

Putin a Pence debatovali v Singapure o kontrole zbraní

15.11.2018 20:40

Putin povedal, že pokiaľ sa uskutoční očakávané stretnutie s Trumpom, budú spolu hovoriť aj o Sýrii, Severnej Kórei a Iráne.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 683
Celková čítanosť: 1558711x
Priemerná čítanosť článkov: 2282x

Autor blogu

Odkazy