Založ si blog

Musia padnúť aj slovenskí vojaci?

A potom bude NATO s našou armádou spokojné?! (Tak ako padli traja českí vojaci v Afganistane?)

Severoatlantická aliancia vyčíta SR pomalé tempo budovania ťažkej mechanizovanej brigády, tá by podľa nej mala byť jednou z hlavných priorít. Vyčíta nám aj nedostatočný počet vojakov a vojenských lekárov. Uvádza sa to v hodnotiacej správe NATO, ktorú zverejnil na Facebooku bezpečnostný expert Martin Dubéci. – „Správu som dostal z prostredia bezpečnostných zložiek, od ľudí, ktorých trápi stav obrany a bezpečnosti,“ – správa nie je utajovaná. – Takto to okomentoval Dubéci.

Podľa správy NATO na túto investíciu by mohla ísť aj časť finančných prostriedkov, ktoré vláda Petra Pellegriniho už vyčlenila na akvizíciu nových supersonických lietadiel. Podľa správy môže nákup takzvaných supersonikov spôsobiť to, že Slovensko zabudne na svoj záväzok vybudovania mechanizovanej brigády.

Aliancia má obavy aj z toho, či slovenská armáda dokáže spolupracovať so spojencami v rámci medzinárodných operácií, pretože máme poddimenzované počty vojakov a využívame zastarané systémy.

Vedenie rezortu obrany sa vyjadrilo, že pri modernizácii postupuje systematicky a má to rozpracované dlhodobým plánovaním rozvoja obrany až do roku 2030 „tak, aby boli ozbrojené sily plne pripravené zabezpečiť obranyschopnosť Slovenskej republiky“.

„Oblasť obrany bola dlhé roky finančne poddimenzovaná a záväzok strednej mechanizovanej brigády sa posúval od roku 2004, investovalo sa iba do vzdušných síl.“

Naše ozbrojené sily sú v mimoriadne zlom stave. Spôsob, akým chceme armádu modernizovať, je podľa NATO málo premyslený a nesmeruje k cieľom, ktoré od nás spojenci očakávajú, a ku ktorým sa Slovensko zaviazalo.

„Nákupy 8×8 a 4×4 vozidiel za 1,2 mld. podľa NATO nesmerujú k naplneniu základného cieľa, ktorý máme voči aliancii.“

NATO doporučuje vláde, „aby časť prostriedkov plánovaných na nákup lietadiel radšej použila na dobudovanie ťažkej brigády.“  Zdroj: https://www.topky.sk/cl/100535/1730091/

Nahlas rozmýšľam, ak je modernizácia naplánovaná na ďalších 12 rokov, tak mi z toho vychádza taký záver, že za to obdobie nám žiadna vojna hroziť nebude. Predsa vrcholní predstavitelia sa nemôžu mýliť lebo modernizáciu zbrojenia majú rozpracovanú až do roku 2030 🙂

Do čerta aj s tou svetovou politikov. Tak 40 rokov nás presviedčali komunisti, že zbrojiť musíme, aby sme boli pripravení brániť sa pred kapitalistickými krajinami – lebo komunistické krajiny sú ich nepriateľmi. Teraz pre zmenu – takmer 30 rokov – nás presviedčajú Američania, že musíme zbrojiť a mať silnú armádu – lebo nás chce ovládnuť Rusko…

 

Slovensko predsa nikoho neprovokuje a nevyhráža sa sankciami ako to robia Američania. A silné NATO chce po nás aby sme zvýšili výdavky na zbrojenie. Dobre sa rozkazuje bohatým krajinám, hlavne, že dlhé roky nás presviedčali, že musíme vstúpiť do NATO lebo iba to nás dokáže ochrániť v prípade napadnutia agresorom. No ak by nás mali chrániť, tak ako v 90tých rokoch bývalú Juhosláviu, tak už vopred im „veľmi pekne ďakujem“ za takú ochranu. Neprosím, a v žiadnom prípade o niečo také nestojím.

 

Čert nám bol dlžný NATO!

 

 

 

 

SMERácka fraška

18.01.2019

Správa, že: „Šefčovič prijal ponuku Smeru a bude kandidovať za prezidenta“ sa nedá nazvať inak ako veľkou fraškou. Darmo Šefčovič tvrdí, že nie je členom strany SMER SD, keď jeho dlhoročná viac »

Policajt obchodoval s pervitínom, ide do väzenia

18.01.2019

Nedávno som čítal, že Bratislava má problém s kokaínom, pribúdajú tam ľudia závislí na drogách a čoraz viac ľudí vyhľadáva liečbu drogových závislostí. Súčasnú situáciu prirovnala viac »

Extrémista chcel zaútočiť na Biely dom a Sochu slobody

17.01.2019

Po prečítaní tejto správy mi to vychádza tak, že občania USA sa správajú podobne ako sa správali Rusi počas bývalého režimu. Tam každý každého udával... V Rusku bola sledovaná podvratná viac »

kočner

Kočnerove motáky vyšetruje NAKA

18.01.2019 18:03

Lístočky tajne vynášané z väznice, mal Kočner posielať cez advokáta.

británia, brexit, protest, demonštrácia

Brexit: Mayovej druhý pokus o zázrak

18.01.2019 18:00

Britská premiérka Mayová má v pondelok predložiť náhradný plán, ako chce krajinu pripraviť na odchod z EÚ.

SAV, Slovenská akadémia vied

Slovenská akadémia vied podporuje postoj univerzít v otázke plagiátorstva

18.01.2019 17:42

Podľa UK v Bratislave Andrej Danko pri písaní jeho rigoróznej práce hrubo porušil základné pravidlá autorskej etiky.

grace mengová, izba, žena, smútok, nešťastie

Žena exšéfa Interpolu požiadala vo Francúzsku o azyl, bojí sa únosu

18.01.2019 16:32

Žena je presvedčená, že sa ju pred časom pokúsili dvaja Číňania uniesť do Českej republiky.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 707
Celková čítanosť: 1661110x
Priemerná čítanosť článkov: 2350x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy