Založ si blog

Musia padnúť aj slovenskí vojaci?

A potom bude NATO s našou armádou spokojné?! (Tak ako padli traja českí vojaci v Afganistane?)

Severoatlantická aliancia vyčíta SR pomalé tempo budovania ťažkej mechanizovanej brigády, tá by podľa nej mala byť jednou z hlavných priorít. Vyčíta nám aj nedostatočný počet vojakov a vojenských lekárov. Uvádza sa to v hodnotiacej správe NATO, ktorú zverejnil na Facebooku bezpečnostný expert Martin Dubéci. – „Správu som dostal z prostredia bezpečnostných zložiek, od ľudí, ktorých trápi stav obrany a bezpečnosti,“ – správa nie je utajovaná. – Takto to okomentoval Dubéci.

Podľa správy NATO na túto investíciu by mohla ísť aj časť finančných prostriedkov, ktoré vláda Petra Pellegriniho už vyčlenila na akvizíciu nových supersonických lietadiel. Podľa správy môže nákup takzvaných supersonikov spôsobiť to, že Slovensko zabudne na svoj záväzok vybudovania mechanizovanej brigády.

Aliancia má obavy aj z toho, či slovenská armáda dokáže spolupracovať so spojencami v rámci medzinárodných operácií, pretože máme poddimenzované počty vojakov a využívame zastarané systémy.

Vedenie rezortu obrany sa vyjadrilo, že pri modernizácii postupuje systematicky a má to rozpracované dlhodobým plánovaním rozvoja obrany až do roku 2030 „tak, aby boli ozbrojené sily plne pripravené zabezpečiť obranyschopnosť Slovenskej republiky“.

„Oblasť obrany bola dlhé roky finančne poddimenzovaná a záväzok strednej mechanizovanej brigády sa posúval od roku 2004, investovalo sa iba do vzdušných síl.“

Naše ozbrojené sily sú v mimoriadne zlom stave. Spôsob, akým chceme armádu modernizovať, je podľa NATO málo premyslený a nesmeruje k cieľom, ktoré od nás spojenci očakávajú, a ku ktorým sa Slovensko zaviazalo.

„Nákupy 8×8 a 4×4 vozidiel za 1,2 mld. podľa NATO nesmerujú k naplneniu základného cieľa, ktorý máme voči aliancii.“

NATO doporučuje vláde, „aby časť prostriedkov plánovaných na nákup lietadiel radšej použila na dobudovanie ťažkej brigády.“  Zdroj: https://www.topky.sk/cl/100535/1730091/

Nahlas rozmýšľam, ak je modernizácia naplánovaná na ďalších 12 rokov, tak mi z toho vychádza taký záver, že za to obdobie nám žiadna vojna hroziť nebude. Predsa vrcholní predstavitelia sa nemôžu mýliť lebo modernizáciu zbrojenia majú rozpracovanú až do roku 2030 🙂

Do čerta aj s tou svetovou politikov. Tak 40 rokov nás presviedčali komunisti, že zbrojiť musíme, aby sme boli pripravení brániť sa pred kapitalistickými krajinami – lebo komunistické krajiny sú ich nepriateľmi. Teraz pre zmenu – takmer 30 rokov – nás presviedčajú Američania, že musíme zbrojiť a mať silnú armádu – lebo nás chce ovládnuť Rusko…

 

Slovensko predsa nikoho neprovokuje a nevyhráža sa sankciami ako to robia Američania. A silné NATO chce po nás aby sme zvýšili výdavky na zbrojenie. Dobre sa rozkazuje bohatým krajinám, hlavne, že dlhé roky nás presviedčali, že musíme vstúpiť do NATO lebo iba to nás dokáže ochrániť v prípade napadnutia agresorom. No ak by nás mali chrániť, tak ako v 90tých rokoch bývalú Juhosláviu, tak už vopred im „veľmi pekne ďakujem“ za takú ochranu. Neprosím, a v žiadnom prípade o niečo také nestojím.

 

Čert nám bol dlžný NATO!

 

 

 

 

Ochranka Čaputovej je politizácia polície

23.04.2019

Tak Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky a bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí o politizácii polície, ich odchod odsúhlasilo ministerstvo vnútra. Čaputová nebola spokojná viac »

Zabil viac ako 5000 slonov, ale necíti sa vinný

22.04.2019

Dokonca sa ešte chváli tým, že je to preňho vzrušujúce. Hovorím o trofejnom lovcovi, ktorý tvrdí, že zabil viac ako 5 000 slonov a 50 hrochov. Hovorí, že vôbec nič neľutuje a nehanbí za viac »

Kuciak zomrieť nemusel. . .

21.04.2019

Pokiaľ by sa Gašpar správal tak, ako sa správať mal. Už v roku 2013 mal niekdajší policajný prezident Tibor Gašpar „informáciu o tom, že taliansky podnikateľ Antonino Vadala založil na viac »

výtlk, výtlky, cesta, auto

Ktoré cesty župy opravia najskôr?

25.04.2019 23:45

Pravda približuje, ktoré úseky župy považujú za najkritickejšie a do opráv ktorých nasypú najviac peňazí.

Hrozno / krádež /

V Strekove ukradli takmer štyritisíc štepov viniča, pohodili ich pri trati

25.04.2019 23:19

Vo viniciach v Strekove niekto povyťahoval a zničil 3 700 štepov hrozna, ktoré vysadili len vlani na jeseň.

Sýria / Rakka /

Pri bombardovaní sýrskej Rakky zahynulo vyše 1600 civilistov, tvrdia AI a Airwar

25.04.2019 22:48

Správu zverejnili vo štvrtok ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI) a pozorovateľská skupina Airwars.

Rusko / ropa /

Slovensko stoplo dodávky nekvalitnej ruskej ropy. Zásoby má asi na 90 dní

25.04.2019 21:53, aktualizované: 22:21

Po Bielorusku, Poľsku a Nemecku zastavilo dodávky ruskej ropy ropovodom Družba aj Slovensko.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 782
Celková čítanosť: 2180283x
Priemerná čítanosť článkov: 2788x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy