Založ si blog

Musia padnúť aj slovenskí vojaci?

A potom bude NATO s našou armádou spokojné?! (Tak ako padli traja českí vojaci v Afganistane?)

Severoatlantická aliancia vyčíta SR pomalé tempo budovania ťažkej mechanizovanej brigády, tá by podľa nej mala byť jednou z hlavných priorít. Vyčíta nám aj nedostatočný počet vojakov a vojenských lekárov. Uvádza sa to v hodnotiacej správe NATO, ktorú zverejnil na Facebooku bezpečnostný expert Martin Dubéci. – „Správu som dostal z prostredia bezpečnostných zložiek, od ľudí, ktorých trápi stav obrany a bezpečnosti,“ – správa nie je utajovaná. – Takto to okomentoval Dubéci.

Podľa správy NATO na túto investíciu by mohla ísť aj časť finančných prostriedkov, ktoré vláda Petra Pellegriniho už vyčlenila na akvizíciu nových supersonických lietadiel. Podľa správy môže nákup takzvaných supersonikov spôsobiť to, že Slovensko zabudne na svoj záväzok vybudovania mechanizovanej brigády.

Aliancia má obavy aj z toho, či slovenská armáda dokáže spolupracovať so spojencami v rámci medzinárodných operácií, pretože máme poddimenzované počty vojakov a využívame zastarané systémy.

Vedenie rezortu obrany sa vyjadrilo, že pri modernizácii postupuje systematicky a má to rozpracované dlhodobým plánovaním rozvoja obrany až do roku 2030 „tak, aby boli ozbrojené sily plne pripravené zabezpečiť obranyschopnosť Slovenskej republiky“.

„Oblasť obrany bola dlhé roky finančne poddimenzovaná a záväzok strednej mechanizovanej brigády sa posúval od roku 2004, investovalo sa iba do vzdušných síl.“

Naše ozbrojené sily sú v mimoriadne zlom stave. Spôsob, akým chceme armádu modernizovať, je podľa NATO málo premyslený a nesmeruje k cieľom, ktoré od nás spojenci očakávajú, a ku ktorým sa Slovensko zaviazalo.

„Nákupy 8×8 a 4×4 vozidiel za 1,2 mld. podľa NATO nesmerujú k naplneniu základného cieľa, ktorý máme voči aliancii.“

NATO doporučuje vláde, „aby časť prostriedkov plánovaných na nákup lietadiel radšej použila na dobudovanie ťažkej brigády.“  Zdroj: https://www.topky.sk/cl/100535/1730091/

Nahlas rozmýšľam, ak je modernizácia naplánovaná na ďalších 12 rokov, tak mi z toho vychádza taký záver, že za to obdobie nám žiadna vojna hroziť nebude. Predsa vrcholní predstavitelia sa nemôžu mýliť lebo modernizáciu zbrojenia majú rozpracovanú až do roku 2030 🙂

Do čerta aj s tou svetovou politikov. Tak 40 rokov nás presviedčali komunisti, že zbrojiť musíme, aby sme boli pripravení brániť sa pred kapitalistickými krajinami – lebo komunistické krajiny sú ich nepriateľmi. Teraz pre zmenu – takmer 30 rokov – nás presviedčajú Američania, že musíme zbrojiť a mať silnú armádu – lebo nás chce ovládnuť Rusko…

 

Slovensko predsa nikoho neprovokuje a nevyhráža sa sankciami ako to robia Američania. A silné NATO chce po nás aby sme zvýšili výdavky na zbrojenie. Dobre sa rozkazuje bohatým krajinám, hlavne, že dlhé roky nás presviedčali, že musíme vstúpiť do NATO lebo iba to nás dokáže ochrániť v prípade napadnutia agresorom. No ak by nás mali chrániť, tak ako v 90tých rokoch bývalú Juhosláviu, tak už vopred im „veľmi pekne ďakujem“ za takú ochranu. Neprosím, a v žiadnom prípade o niečo také nestojím.

 

Čert nám bol dlžný NATO!

 

 

 

 

Nezvolili ste ma

13.11.2018

Nezvolili ste ma, tak zničím, čo som postavil! Normálnemu človeku zostáva rozum stáť nad tým, čo všetko sú schopní spraviť ľudia s vygumovaným mozgom. Po dlhých rokoch sa kompetentní viac »

Je to veľká nezodpovednosť voči vlastným deťom

06.11.2018

V sobotu 3. novembra som si všimol ako mladá zhruba 35 ročná mamička prišla k brehu vodnej nádrže na Bukovci so svojimi dvoma malými deťmi, (dievčatko mohlo mať asi 5 a chlapec asi 7 rokov), viac »

Tento prieskum Putina určite nepoteší

05.11.2018

Rusi sa sťažujú na dôležité vecí a sú nespokojní s tým, že nemajú dostatočné právo na zdravé životné prostredie, že súdne procesy nie sú spravodlivé, a nemajú právo ani na čestné viac »

dvojičky

Oddelené siamské dvojičky z Bhutánu po zákroku už ukazujú šibalskú tvár

15.11.2018 23:10

15-mesačné dvojičky Nima a Dawa boli spojené trupmi a mali aj spoločnú pečeň. Oddelili ich v Austrálii.

sofia, migranti,

Migračný pakt OSN neratifikuje ani Estónsko

15.11.2018 22:34

Pakt by mali vlády oficiálne prijať na konferencii v marockom Marrákeši v decembri.

Brexit

Väčšina Britov je proti brexitu a chce druhé referendum

15.11.2018 21:59

Britská stanica Sky News zverejnila dnes nový prieskum.

putin, pence

Putin a Pence debatovali v Singapure o kontrole zbraní

15.11.2018 20:40

Putin povedal, že pokiaľ sa uskutoční očakávané stretnutie s Trumpom, budú spolu hovoriť aj o Sýrii, Severnej Kórei a Iráne.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 683
Celková čítanosť: 1558756x
Priemerná čítanosť článkov: 2282x

Autor blogu

Odkazy