Založ si blog

Príčina vojny na Ukrajine – obchod s uhlím

Dlhé roky som si bol istý, že vojny sa vedu kvôli rasovej nenávisti, kvôli nerastným surovinám, akými sú napr. ropa a vzácne drahokamy, ale vojna na Ukrajine mi otvorila oči, že tá sa dá podporovať aj iným spôsobom…

Vojna na Ukrajine už trvá piaty rok, a pritom, čo do dĺžky, toľko netrvala ani druhá svetová vojna. Vtedy však bolo jasné: padne Berlín a bude po všetkom. Ibaže dnes si ľudia kladú otázku: Čo musí padnúť, aby sa táto vojna skončila? A ona sa nekončí. Za všetkým treba vidieť oligarchov.

Jedným z nich je Serhija Kurčenka – patril do klanu exprezidenta Viktora Janukovyča  – pôvodne plnil funkciu tzv. bieleho koňa. Dnes všetky firmy v LĽR a DĽR obchodujú s vyťaženým uhlím aj s pomocou prezidenta Petra Porošenka. Uhlie sa dostáva na Ukrajinu cez Rusko, aby ho potom Kyjev predával ďalej Švajčiarsku a Poľsku.

Je to celkom jednoduché. Náklady na vyťaženú tonu uhlia v Luhansku predstavujú 23 dolárov. A v Poľsku to isté predajú minimálne za 99 dolárov. Avšak ak je z Ruska, tak ho predajú za 215 dolárov. Takýto výhodný obchod, nemožno uskutočniť bez toho, aby o tom nevedeli ľudia na najvyššej politickej úrovni, prípadne aby v tom neboli aj zainteresovaní. Tí zároveň rozhodujú o vojne. Ibaže oni tento problém nepotrebujú vyriešiť lebo na vojne zarábajú. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/475408-donecki-skolaci/

Máte našich 700 rukojemníkov, prosím zbombardujeme vás!

20.10.2018

Za necelých 24 hodín letecké útoky koalície vedenej Spojenými štátmi pripravili o život aj 32 civilistov. K útoku došlo v oblastiach kontrolovaných organizáciou Daeš na východe Sýrie. Čo viac »

Organizácia Islamský štát zajala 700 rukojemníkov

19.10.2018

Čo sa tí extrémisti z organizácie Islamský štát množia ako potkany? To nedáva logiku, veď za posledné roky Američania a Rusi zvrhli stovky ton bômb a stále čítame, že tých extrémistov viac »

Takže predsa len to bola mafia, ktorá odstránila Kuciaka

18.10.2018

Bola to Kočnerová mafia, ktorá pripravila o život Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Stále hovorím o tom: Kto konkrétne novinára zabil a kto to financoval?? Nepochybujem však o tom, že v tom viac »

USA-TRUMP/COASTGUARD

USA odstúpia od zmluvy o raketách. Trump obvinil Rusko, že ju porušuje

21.10.2018 02:24

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty odstúpia od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF), ktorú v roku 1987 podpísali s Ruskom.

novinár, les

Ukážte Chášakdžího telo, vyzýva Amnesty International

20.10.2018 21:58

Nie všetci Saudskej Arábii a jej oficiálnej verzii veria a existuje podozrenie, že je len vymyslená, aby zakryla stopy vedúce ku korunnému princovi.

Ukrajina, Užhorod, protesty, kríza, demonštranti

V Zakarpatsku sa objavili protimaďarské bilbordy, Kyjev viní ruskú FSB

20.10.2018 21:01

Plagáty sa vraj lepili bez dohody s majiteľmi reklamných plôch.

Holandsko EÚ Kok expremiér úmrtie

Zomrel bývalý holandský premiér Wim Kok

20.10.2018 19:51

Po skončení politickej kariéry bol oficiálnym lobistom Európskej únie.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 665
Celková čítanosť: 1499722x
Priemerná čítanosť článkov: 2255x

Autor blogu

Odkazy