Založ si blog

Príčina vojny na Ukrajine – obchod s uhlím

Dlhé roky som si bol istý, že vojny sa vedu kvôli rasovej nenávisti, kvôli nerastným surovinám, akými sú napr. ropa a vzácne drahokamy, ale vojna na Ukrajine mi otvorila oči, že tá sa dá podporovať aj iným spôsobom…

Vojna na Ukrajine už trvá piaty rok, a pritom, čo do dĺžky, toľko netrvala ani druhá svetová vojna. Vtedy však bolo jasné: padne Berlín a bude po všetkom. Ibaže dnes si ľudia kladú otázku: Čo musí padnúť, aby sa táto vojna skončila? A ona sa nekončí. Za všetkým treba vidieť oligarchov.

Jedným z nich je Serhija Kurčenka – patril do klanu exprezidenta Viktora Janukovyča  – pôvodne plnil funkciu tzv. bieleho koňa. Dnes všetky firmy v LĽR a DĽR obchodujú s vyťaženým uhlím aj s pomocou prezidenta Petra Porošenka. Uhlie sa dostáva na Ukrajinu cez Rusko, aby ho potom Kyjev predával ďalej Švajčiarsku a Poľsku.

Je to celkom jednoduché. Náklady na vyťaženú tonu uhlia v Luhansku predstavujú 23 dolárov. A v Poľsku to isté predajú minimálne za 99 dolárov. Avšak ak je z Ruska, tak ho predajú za 215 dolárov. Takýto výhodný obchod, nemožno uskutočniť bez toho, aby o tom nevedeli ľudia na najvyššej politickej úrovni, prípadne aby v tom neboli aj zainteresovaní. Tí zároveň rozhodujú o vojne. Ibaže oni tento problém nepotrebujú vyriešiť lebo na vojne zarábajú. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/475408-donecki-skolaci/

21. August – okupačný šesťdesiatýôsmy

19.08.2018

Dá sa povedať, že som bol jedným z prvých ľudí, ktorí sme zostali v nemom úžase a nechápali sme čo sa deje, keď popri nás už od skorého rána tiahli dlhé kolóny sovietskych tankov, obrnených viac »

Ak nepriateľa nemáme, tak si ho vytvoríme

18.08.2018

Pentagón sa nepoučil z predošlých vojen v Iraku, ktorý podozrievali z toho, že vyrába a vlastní chemické zbrane, teraz sa zamerali na Čínu a hoci nemajú dôkazy, tak používajú formulku: viac »

Ešteže aspoň novinári nezabudli na Jána Kuciaka

17.08.2018

21.8.2018 bude 6 mesiacov, čo zastrelili Jána Kuciaka a jeho snúbenicu. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/480775/ - 4 dni pred smutným polročným dátumom - denník PRAVDA zverejnil vyhlásenie viac »

stíhačky, Sýria

Americké sily z Iraku neodídu, 'dokým nestabilizujú' situáciu v krajine

19.08.2018 22:02

USA ostanú v Iraku tak dlho, ako to bude potrebné, aby pomohli stabilizovať regióny, uviedol hovorca medzinárodnej koalície.

zrútenie most USA Miami

840. Toľko mostov sa môže zrútiť vo Francúzsku v najbližších rokoch, ukázal audit

19.08.2018 20:14

Audit zadaný francúzskou vládou ukázal, že približne 840 mostov na území tejto krajiny je vážne poškodených a v najbližších rokoch hrozí ich zrútenie.

pocasie, teplo, mesto

Slovensko čakajú ďalšie horúce dni, meteorológovia vydali výstrahy

19.08.2018 19:48

Horúčavy potrápia Slovensko aj budúci týždeň.

Irán očami cyklocestovateľa, Oliver a Janka - cycle2inspire

Je to snaha o prevrat a neuspeje, komentuje Teherán americkú 'akčnú skupinu'

19.08.2018 19:08

Akčná skupina, ktorú vytvorila vláda USA na koordináciu svojej politiky voči Teheránu, nezvrhne iránsku vládu, uviedol v iránsky minister zahraničných vecí.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 639
Celková čítanosť: 1367077x
Priemerná čítanosť článkov: 2139x

Autor blogu

Odkazy