Založ si blog

Príčina vojny na Ukrajine – obchod s uhlím

Dlhé roky som si bol istý, že vojny sa vedu kvôli rasovej nenávisti, kvôli nerastným surovinám, akými sú napr. ropa a vzácne drahokamy, ale vojna na Ukrajine mi otvorila oči, že tá sa dá podporovať aj iným spôsobom…

Vojna na Ukrajine už trvá piaty rok, a pritom, čo do dĺžky, toľko netrvala ani druhá svetová vojna. Vtedy však bolo jasné: padne Berlín a bude po všetkom. Ibaže dnes si ľudia kladú otázku: Čo musí padnúť, aby sa táto vojna skončila? A ona sa nekončí. Za všetkým treba vidieť oligarchov.

Jedným z nich je Serhija Kurčenka – patril do klanu exprezidenta Viktora Janukovyča  – pôvodne plnil funkciu tzv. bieleho koňa. Dnes všetky firmy v LĽR a DĽR obchodujú s vyťaženým uhlím aj s pomocou prezidenta Petra Porošenka. Uhlie sa dostáva na Ukrajinu cez Rusko, aby ho potom Kyjev predával ďalej Švajčiarsku a Poľsku.

Je to celkom jednoduché. Náklady na vyťaženú tonu uhlia v Luhansku predstavujú 23 dolárov. A v Poľsku to isté predajú minimálne za 99 dolárov. Avšak ak je z Ruska, tak ho predajú za 215 dolárov. Takýto výhodný obchod, nemožno uskutočniť bez toho, aby o tom nevedeli ľudia na najvyššej politickej úrovni, prípadne aby v tom neboli aj zainteresovaní. Tí zároveň rozhodujú o vojne. Ibaže oni tento problém nepotrebujú vyriešiť lebo na vojne zarábajú. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/475408-donecki-skolaci/

Ibrahim Majga to poslancom NR parádne natrel

17.12.2018

A to za všetkých Slovákov. Napriek tomu je smutné, že Slováci sú takí holubičí národ. Mnohí si nechajú doslova ešte aj drevo na chrbte klátiť, len aby sa tí podvodníci mali lepšie ako viac »

Vianoce sa blížia a zlodeji „pracujú“ naplno

16.12.2018

Presvedčil som sa, že ľudia pred Vianocami sú menej obozretní v tom, že si svoje veci menej strážia a práve tým nahrávajú zlodejom do karát. Takmer denne chodievam na prechádzku do borovicového viac »

Kiska, pozemkový podvodník

15.12.2018

Takže sme opäť o niečo múdrejší. Denník PRAVDA prišiel s informáciou, že Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov. „Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove viac »

Lajos Grendel

Zomrel významný spisovateľ Lajos Grendel, otec poslanca NR SR

18.12.2018 23:35

Počas života získal viacero ocenení za literárnu tvorbu.

Bambi

Trest pre notorického pytliaka - musí opakovane sledovať 'najdojímavejší film histórie'

18.12.2018 22:57

Sudca v americkom Missouri odsúdil pytliaka aj k ročnému pobytu za mrežami.

Marco Bucci

Zrútený Morandiho most nahradí projekt janovského architekta za 200 mil. eur

18.12.2018 21:47

Projekt Renza Piana (81) budú realizovať tri talianske spoločnosti.

Charles Michel

Belgický premiér Michel pre Marrakéš rezignoval

18.12.2018 20:46

Ešte večer ju odovzdá do rúk kráľa Filipa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 702
Celková čítanosť: 1633813x
Priemerná čítanosť článkov: 2327x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy