Založ si blog

Príčina vojny na Ukrajine – obchod s uhlím

Dlhé roky som si bol istý, že vojny sa vedu kvôli rasovej nenávisti, kvôli nerastným surovinám, akými sú napr. ropa a vzácne drahokamy, ale vojna na Ukrajine mi otvorila oči, že tá sa dá podporovať aj iným spôsobom…

Vojna na Ukrajine už trvá piaty rok, a pritom, čo do dĺžky, toľko netrvala ani druhá svetová vojna. Vtedy však bolo jasné: padne Berlín a bude po všetkom. Ibaže dnes si ľudia kladú otázku: Čo musí padnúť, aby sa táto vojna skončila? A ona sa nekončí. Za všetkým treba vidieť oligarchov.

Jedným z nich je Serhija Kurčenka – patril do klanu exprezidenta Viktora Janukovyča  – pôvodne plnil funkciu tzv. bieleho koňa. Dnes všetky firmy v LĽR a DĽR obchodujú s vyťaženým uhlím aj s pomocou prezidenta Petra Porošenka. Uhlie sa dostáva na Ukrajinu cez Rusko, aby ho potom Kyjev predával ďalej Švajčiarsku a Poľsku.

Je to celkom jednoduché. Náklady na vyťaženú tonu uhlia v Luhansku predstavujú 23 dolárov. A v Poľsku to isté predajú minimálne za 99 dolárov. Avšak ak je z Ruska, tak ho predajú za 215 dolárov. Takýto výhodný obchod, nemožno uskutočniť bez toho, aby o tom nevedeli ľudia na najvyššej politickej úrovni, prípadne aby v tom neboli aj zainteresovaní. Tí zároveň rozhodujú o vojne. Ibaže oni tento problém nepotrebujú vyriešiť lebo na vojne zarábajú. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/475408-donecki-skolaci/

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150631x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy