Založ si blog

Olízal ho milovaný pes. . .

Aj obyčajné olízanie vašim štvornohým miláčikom vám môže spôsobiť hotové nešťastie. 48 ročný Američan Greg sa nakazil zo slín svojho psa, ktorý ho olizoval. (Robil to častejšie, no v tom poslednom prípade to jeho olizovanie majiteľovi prinieslo priam neskutočné utrpenie).

Hoci je to moja Fena, poznám ju už lepšie ako svoje "ponožky", napriek tomu stále som v strehu, najmä ak je v blízkosti malých deti.

Hoci je to moja Fena, poznám ju už lepšie ako svoje „ponožky“, napriek tomu stále som v strehu, najmä ak je v blízkosti malých deti.

Najprv sa to uňho začalo prejavovať symptómami podobným bežnej chrípke. Mal horúčky, hnačku a zvracal. No na pohotovosť išiel, až potom, keď sa mu na nohách a rukách objavili modriny. Infekcia krvi sa mu rozšírila na všetky štyri končatiny a kvôli rozsiahlym poškodeniam tkaniva mu lekári boli nútení končatiny sčasti amputovať.

Greg sa nakazil bakteriálnym patogénom, ktorého baktérie sa nachádzajú v slinách zdravých mačiek a psov. „Na ľudí sa prenášajú prostredníctvom slín, uhryznutia alebo tesnej blízkosti so zvieraťom. Postihujú najmä ľudí so slabším imunitným systémom“.

Lekári mu postupne amputovali, najprv nohy až po kolená a o 3 týždne neskôr aj ruky – až po stredné predlaktia.

Jeho zdrvená manželka hovorila, že Greg sa okolo psov motal celý život a z ničoho nič sa mu stalo toto.

Zdroj: https://www.topky.sk/cl/13/1728397/Muza–48–olizal–Drasticke- tiny

 

Máte našich 700 rukojemníkov, prosím zbombardujeme vás!

20.10.2018

Za necelých 24 hodín letecké útoky koalície vedenej Spojenými štátmi pripravili o život aj 32 civilistov. K útoku došlo v oblastiach kontrolovaných organizáciou Daeš na východe Sýrie. Čo viac »

Organizácia Islamský štát zajala 700 rukojemníkov

19.10.2018

Čo sa tí extrémisti z organizácie Islamský štát množia ako potkany? To nedáva logiku, veď za posledné roky Američania a Rusi zvrhli stovky ton bômb a stále čítame, že tých extrémistov viac »

Takže predsa len to bola mafia, ktorá odstránila Kuciaka

18.10.2018

Bola to Kočnerová mafia, ktorá pripravila o život Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Stále hovorím o tom: Kto konkrétne novinára zabil a kto to financoval?? Nepochybujem však o tom, že v tom viac »

USA-TRUMP/COASTGUARD

USA odstúpia od zmluvy o raketách. Trump obvinil Rusko, že ju porušuje

21.10.2018 02:24

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty odstúpia od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF), ktorú v roku 1987 podpísali s Ruskom.

novinár, les

Ukážte Chášakdžího telo, vyzýva Amnesty International

20.10.2018 21:58

Nie všetci Saudskej Arábii a jej oficiálnej verzii veria a existuje podozrenie, že je len vymyslená, aby zakryla stopy vedúce ku korunnému princovi.

Ukrajina, Užhorod, protesty, kríza, demonštranti

V Zakarpatsku sa objavili protimaďarské bilbordy, Kyjev viní ruskú FSB

20.10.2018 21:01

Plagáty sa vraj lepili bez dohody s majiteľmi reklamných plôch.

Holandsko EÚ Kok expremiér úmrtie

Zomrel bývalý holandský premiér Wim Kok

20.10.2018 19:51

Po skončení politickej kariéry bol oficiálnym lobistom Európskej únie.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 665
Celková čítanosť: 1499689x
Priemerná čítanosť článkov: 2255x

Autor blogu

Odkazy