Založ si blog

Olízal ho milovaný pes. . .

Aj obyčajné olízanie vašim štvornohým miláčikom vám môže spôsobiť hotové nešťastie. 48 ročný Američan Greg sa nakazil zo slín svojho psa, ktorý ho olizoval. (Robil to častejšie, no v tom poslednom prípade to jeho olizovanie majiteľovi prinieslo priam neskutočné utrpenie).

Hoci je to moja Fena, poznám ju už lepšie ako svoje "ponožky", napriek tomu stále som v strehu, najmä ak je v blízkosti malých deti.

Hoci je to moja Fena, poznám ju už lepšie ako svoje „ponožky“, napriek tomu stále som v strehu, najmä ak je v blízkosti malých deti.

Najprv sa to uňho začalo prejavovať symptómami podobným bežnej chrípke. Mal horúčky, hnačku a zvracal. No na pohotovosť išiel, až potom, keď sa mu na nohách a rukách objavili modriny. Infekcia krvi sa mu rozšírila na všetky štyri končatiny a kvôli rozsiahlym poškodeniam tkaniva mu lekári boli nútení končatiny sčasti amputovať.

Greg sa nakazil bakteriálnym patogénom, ktorého baktérie sa nachádzajú v slinách zdravých mačiek a psov. „Na ľudí sa prenášajú prostredníctvom slín, uhryznutia alebo tesnej blízkosti so zvieraťom. Postihujú najmä ľudí so slabším imunitným systémom“.

Lekári mu postupne amputovali, najprv nohy až po kolená a o 3 týždne neskôr aj ruky – až po stredné predlaktia.

Jeho zdrvená manželka hovorila, že Greg sa okolo psov motal celý život a z ničoho nič sa mu stalo toto.

Zdroj: https://www.topky.sk/cl/13/1728397/Muza–48–olizal–Drasticke- tiny

 

Ibrahim Majga to poslancom NR parádne natrel

17.12.2018

A to za všetkých Slovákov. Napriek tomu je smutné, že Slováci sú takí holubičí národ. Mnohí si nechajú doslova ešte aj drevo na chrbte klátiť, len aby sa tí podvodníci mali lepšie ako viac »

Vianoce sa blížia a zlodeji „pracujú“ naplno

16.12.2018

Presvedčil som sa, že ľudia pred Vianocami sú menej obozretní v tom, že si svoje veci menej strážia a práve tým nahrávajú zlodejom do karát. Takmer denne chodievam na prechádzku do borovicového viac »

Kiska, pozemkový podvodník

15.12.2018

Takže sme opäť o niečo múdrejší. Denník PRAVDA prišiel s informáciou, že Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov. „Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove viac »

Lajos Grendel

Zomrel významný spisovateľ Lajos Grendel, otec poslanca NR SR

18.12.2018 23:35

Počas života získal viacero ocenení za literárnu tvorbu.

Bambi

Trest pre notorického pytliaka - musí opakovane sledovať 'najdojímavejší film histórie'

18.12.2018 22:57

Sudca v americkom Missouri odsúdil pytliaka aj k ročnému pobytu za mrežami.

Marco Bucci

Zrútený Morandiho most nahradí projekt janovského architekta za 200 mil. eur

18.12.2018 21:47

Projekt Renza Piana (81) budú realizovať tri talianske spoločnosti.

Charles Michel

Belgický premiér Michel pre Marrakéš rezignoval

18.12.2018 20:46

Ešte večer ju odovzdá do rúk kráľa Filipa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 702
Celková čítanosť: 1633778x
Priemerná čítanosť článkov: 2327x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy