Založ si blog

Olízal ho milovaný pes. . .

Aj obyčajné olízanie vašim štvornohým miláčikom vám môže spôsobiť hotové nešťastie. 48 ročný Američan Greg sa nakazil zo slín svojho psa, ktorý ho olizoval. (Robil to častejšie, no v tom poslednom prípade to jeho olizovanie majiteľovi prinieslo priam neskutočné utrpenie).

Hoci je to moja Fena, poznám ju už lepšie ako svoje "ponožky", napriek tomu stále som v strehu, najmä ak je v blízkosti malých deti.

Hoci je to moja Fena, poznám ju už lepšie ako svoje „ponožky“, napriek tomu stále som v strehu, najmä ak je v blízkosti malých deti.

Najprv sa to uňho začalo prejavovať symptómami podobným bežnej chrípke. Mal horúčky, hnačku a zvracal. No na pohotovosť išiel, až potom, keď sa mu na nohách a rukách objavili modriny. Infekcia krvi sa mu rozšírila na všetky štyri končatiny a kvôli rozsiahlym poškodeniam tkaniva mu lekári boli nútení končatiny sčasti amputovať.

Greg sa nakazil bakteriálnym patogénom, ktorého baktérie sa nachádzajú v slinách zdravých mačiek a psov. „Na ľudí sa prenášajú prostredníctvom slín, uhryznutia alebo tesnej blízkosti so zvieraťom. Postihujú najmä ľudí so slabším imunitným systémom“.

Lekári mu postupne amputovali, najprv nohy až po kolená a o 3 týždne neskôr aj ruky – až po stredné predlaktia.

Jeho zdrvená manželka hovorila, že Greg sa okolo psov motal celý život a z ničoho nič sa mu stalo toto.

Zdroj: https://www.topky.sk/cl/13/1728397/Muza–48–olizal–Drasticke- tiny

 

21. August – okupačný šesťdesiatýôsmy

19.08.2018

Dá sa povedať, že som bol jedným z prvých ľudí, ktorí sme zostali v nemom úžase a nechápali sme čo sa deje, keď popri nás už od skorého rána tiahli dlhé kolóny sovietskych tankov, obrnených viac »

Ak nepriateľa nemáme, tak si ho vytvoríme

18.08.2018

Pentagón sa nepoučil z predošlých vojen v Iraku, ktorý podozrievali z toho, že vyrába a vlastní chemické zbrane, teraz sa zamerali na Čínu a hoci nemajú dôkazy, tak používajú formulku: viac »

Ešteže aspoň novinári nezabudli na Jána Kuciaka

17.08.2018

21.8.2018 bude 6 mesiacov, čo zastrelili Jána Kuciaka a jeho snúbenicu. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/480775/ - 4 dni pred smutným polročným dátumom - denník PRAVDA zverejnil vyhlásenie viac »

stíhačky, Sýria

Americké sily z Iraku neodídu, 'dokým nestabilizujú' situáciu v krajine

19.08.2018 22:02

USA ostanú v Iraku tak dlho, ako to bude potrebné, aby pomohli stabilizovať regióny, uviedol hovorca medzinárodnej koalície.

zrútenie most USA Miami

840. Toľko mostov sa môže zrútiť vo Francúzsku v najbližších rokoch, ukázal audit

19.08.2018 20:14

Audit zadaný francúzskou vládou ukázal, že približne 840 mostov na území tejto krajiny je vážne poškodených a v najbližších rokoch hrozí ich zrútenie.

pocasie, teplo, mesto

Slovensko čakajú ďalšie horúce dni, meteorológovia vydali výstrahy

19.08.2018 19:48

Horúčavy potrápia Slovensko aj budúci týždeň.

Irán očami cyklocestovateľa, Oliver a Janka - cycle2inspire

Je to snaha o prevrat a neuspeje, komentuje Teherán americkú 'akčnú skupinu'

19.08.2018 19:08

Akčná skupina, ktorú vytvorila vláda USA na koordináciu svojej politiky voči Teheránu, nezvrhne iránsku vládu, uviedol v iránsky minister zahraničných vecí.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 639
Celková čítanosť: 1367082x
Priemerná čítanosť článkov: 2139x

Autor blogu

Odkazy