Založ si blog

Slováci – ďalej od Východu – myslíte, že vás sa osýpky netýkajú?

Momentálne je stav taký, že počet prípadov osýpkovej epidémie v okrese MI stúpa, ale úrady opatrenia zrušili. Avšak z ohniskových oblastí chodia mnohí do okresného mesta – či už k lekárovi, na nákup, úrad práce – a o mesiac pôjdu do škôl. Tvárite sa, že sa to už Michaloviec netýka alebo treba zrušiť opatrenia, aby sa mohla robiť predvolebná kampaň?!

Rizikové skupiny  obyvateľstva boli zaočkované…a čo ľudia, ktorým štát v detstve NEDAL poriadne OČKOVANIE. Oni si to teraz majú zaplatiť, lebo NEPATRIA do RIZIKOVEJ skupiny?! A čo UČITELIA? Budú zaočkovaní? Veď mnohí z nich budú prichádzať do kontaktu s deťmi z ohniskových oblastí! Či počkáme či niekto ochorie a potom budeme robiť OPATRENIA? Alebo NECH SI TO ZAPLATIA oni sami?

Krízový štáb včera zrušil zákaz zhromažďovania a konania verejných podujatí v Michalovciach a v Strážskom – kompetentní tvrdia, že situáciu v rámci osýpkovej epidémie sa podarilo stabilizovať. Avšak v  platnosti ostáva celý rad z takmer sto opatrení prijatých po vypuknutí epidémie v máji tohto roku.

V súčasnosti je najvážnejšia situácia v meste Veľké Kapušany, v Kapušianskych Kľačanoch a v obci Ruská. Krízový štáb bude znovu zasadať 13. augusta.
„Situácia v Michalovciach a Strážskom je už stabilizovaná a v ohniskách nákazy už boli zaočkované všetky osoby“ – mimoriadna situácia trvá naďalej – v prípade potreby môžu zákaz verejných podujatí obnoviť.

K včerajšiemu dňu bolo v okrese MI hlásených 336 ochorení.

S preventívnym preočkovaním najviac ohrozených skupín obyvateľstva začali v Trebišove a vo Vranove nad Topľou.

V uplynulých dvoch týždňoch pribudlo celkom 92 nových prípadov a lekári doteraz zaočkovali 3 276 osôb. – Od vzniku epidémie hospitalizovali 247 pacientov a ďalších sto absolvovalo ambulantnú liečbu. Zdroj: https://dolnyzemplin. sk/c/20881945/

Nie je mojim úmyslom šíriť paniku, avšak zamýšľam sa nad vážnosťou situácie, aká by mohla v priebehu niekoľkých týždňov nastať: naši spoluobčania naďalej môžu prevádzkovať turistiku po kontajneroch a stadiaľ šup do Kauflandu, Lídla alebo Tesca. Ale to sa už Vás pani hygienici asi netýka však ..?

Ako som to už spomenul v úvode: Opatrenia zrušili, ale nie je to hlavne preto, aby sa mohla robiť predvolebná kampaň?! Kompetentní ľudia spoliehajú, že do volieb sa to nerozšíri po celom Slovensku? Lenže napr. Košice – druhé najväčšie mesto na Slovensku – sú od MI vzdialené len 63 km, takže vážení len čakajte!!! Ale ak toto vypukne aj v Košiciach, tak obávam sa toho, že v takom prípade to už nebudete mať pod kontrolou…

Najprv boli nakazení 3 ľudia, ktorí vraj pracovali v Anglicku a stadiaľ to doniesli k nám. Potom sa nakazili ďalší 4 osadníci v jednej osade. Lekári ich neizolovali, lebo rasizmus, xenofóbia, intolerancia atď. …
Chodili si kam chceli, od kontajnerov po supermarkety.
Teraz je 336 nakazených v rôznych mestách a voľný pohyb. O mesiac pôjdu osadníci do škôl.
Tomu kompetentní ľudia hovoria – boj s epidémiou?!

21. August – okupačný šesťdesiatýôsmy

19.08.2018

Dá sa povedať, že som bol jedným z prvých ľudí, ktorí sme zostali v nemom úžase a nechápali sme čo sa deje, keď popri nás už od skorého rána tiahli dlhé kolóny sovietskych tankov, obrnených viac »

Ak nepriateľa nemáme, tak si ho vytvoríme

18.08.2018

Pentagón sa nepoučil z predošlých vojen v Iraku, ktorý podozrievali z toho, že vyrába a vlastní chemické zbrane, teraz sa zamerali na Čínu a hoci nemajú dôkazy, tak používajú formulku: viac »

Ešteže aspoň novinári nezabudli na Jána Kuciaka

17.08.2018

21.8.2018 bude 6 mesiacov, čo zastrelili Jána Kuciaka a jeho snúbenicu. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/480775/ - 4 dni pred smutným polročným dátumom - denník PRAVDA zverejnil vyhlásenie viac »

stíhačky, Sýria

Americké sily z Iraku neodídu, 'dokým nestabilizujú' situáciu v krajine

19.08.2018 22:02

USA ostanú v Iraku tak dlho, ako to bude potrebné, aby pomohli stabilizovať regióny, uviedol hovorca medzinárodnej koalície.

zrútenie most USA Miami

840. Toľko mostov sa môže zrútiť vo Francúzsku v najbližších rokoch, ukázal audit

19.08.2018 20:14

Audit zadaný francúzskou vládou ukázal, že približne 840 mostov na území tejto krajiny je vážne poškodených a v najbližších rokoch hrozí ich zrútenie.

pocasie, teplo, mesto

Slovensko čakajú ďalšie horúce dni, meteorológovia vydali výstrahy

19.08.2018 19:48

Horúčavy potrápia Slovensko aj budúci týždeň.

Irán očami cyklocestovateľa, Oliver a Janka - cycle2inspire

Je to snaha o prevrat a neuspeje, komentuje Teherán americkú 'akčnú skupinu'

19.08.2018 19:08

Akčná skupina, ktorú vytvorila vláda USA na koordináciu svojej politiky voči Teheránu, nezvrhne iránsku vládu, uviedol v iránsky minister zahraničných vecí.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 639
Celková čítanosť: 1367093x
Priemerná čítanosť článkov: 2139x

Autor blogu

Odkazy