Založ si blog

Slováci – ďalej od Východu – myslíte, že vás sa osýpky netýkajú?

Momentálne je stav taký, že počet prípadov osýpkovej epidémie v okrese MI stúpa, ale úrady opatrenia zrušili. Avšak z ohniskových oblastí chodia mnohí do okresného mesta – či už k lekárovi, na nákup, úrad práce – a o mesiac pôjdu do škôl. Tvárite sa, že sa to už Michaloviec netýka alebo treba zrušiť opatrenia, aby sa mohla robiť predvolebná kampaň?!

Rizikové skupiny  obyvateľstva boli zaočkované…a čo ľudia, ktorým štát v detstve NEDAL poriadne OČKOVANIE. Oni si to teraz majú zaplatiť, lebo NEPATRIA do RIZIKOVEJ skupiny?! A čo UČITELIA? Budú zaočkovaní? Veď mnohí z nich budú prichádzať do kontaktu s deťmi z ohniskových oblastí! Či počkáme či niekto ochorie a potom budeme robiť OPATRENIA? Alebo NECH SI TO ZAPLATIA oni sami?

Krízový štáb včera zrušil zákaz zhromažďovania a konania verejných podujatí v Michalovciach a v Strážskom – kompetentní tvrdia, že situáciu v rámci osýpkovej epidémie sa podarilo stabilizovať. Avšak v  platnosti ostáva celý rad z takmer sto opatrení prijatých po vypuknutí epidémie v máji tohto roku.

V súčasnosti je najvážnejšia situácia v meste Veľké Kapušany, v Kapušianskych Kľačanoch a v obci Ruská. Krízový štáb bude znovu zasadať 13. augusta.
„Situácia v Michalovciach a Strážskom je už stabilizovaná a v ohniskách nákazy už boli zaočkované všetky osoby“ – mimoriadna situácia trvá naďalej – v prípade potreby môžu zákaz verejných podujatí obnoviť.

K včerajšiemu dňu bolo v okrese MI hlásených 336 ochorení.

S preventívnym preočkovaním najviac ohrozených skupín obyvateľstva začali v Trebišove a vo Vranove nad Topľou.

V uplynulých dvoch týždňoch pribudlo celkom 92 nových prípadov a lekári doteraz zaočkovali 3 276 osôb. – Od vzniku epidémie hospitalizovali 247 pacientov a ďalších sto absolvovalo ambulantnú liečbu. Zdroj: https://dolnyzemplin. sk/c/20881945/

Nie je mojim úmyslom šíriť paniku, avšak zamýšľam sa nad vážnosťou situácie, aká by mohla v priebehu niekoľkých týždňov nastať: naši spoluobčania naďalej môžu prevádzkovať turistiku po kontajneroch a stadiaľ šup do Kauflandu, Lídla alebo Tesca. Ale to sa už Vás pani hygienici asi netýka však ..?

Ako som to už spomenul v úvode: Opatrenia zrušili, ale nie je to hlavne preto, aby sa mohla robiť predvolebná kampaň?! Kompetentní ľudia spoliehajú, že do volieb sa to nerozšíri po celom Slovensku? Lenže napr. Košice – druhé najväčšie mesto na Slovensku – sú od MI vzdialené len 63 km, takže vážení len čakajte!!! Ale ak toto vypukne aj v Košiciach, tak obávam sa toho, že v takom prípade to už nebudete mať pod kontrolou…

Najprv boli nakazení 3 ľudia, ktorí vraj pracovali v Anglicku a stadiaľ to doniesli k nám. Potom sa nakazili ďalší 4 osadníci v jednej osade. Lekári ich neizolovali, lebo rasizmus, xenofóbia, intolerancia atď. …
Chodili si kam chceli, od kontajnerov po supermarkety.
Teraz je 336 nakazených v rôznych mestách a voľný pohyb. O mesiac pôjdu osadníci do škôl.
Tomu kompetentní ľudia hovoria – boj s epidémiou?!

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150518x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy