Založ si blog

Slováci – ďalej od Východu – myslíte, že vás sa osýpky netýkajú?

Momentálne je stav taký, že počet prípadov osýpkovej epidémie v okrese MI stúpa, ale úrady opatrenia zrušili. Avšak z ohniskových oblastí chodia mnohí do okresného mesta – či už k lekárovi, na nákup, úrad práce – a o mesiac pôjdu do škôl. Tvárite sa, že sa to už Michaloviec netýka alebo treba zrušiť opatrenia, aby sa mohla robiť predvolebná kampaň?!

Rizikové skupiny  obyvateľstva boli zaočkované…a čo ľudia, ktorým štát v detstve NEDAL poriadne OČKOVANIE. Oni si to teraz majú zaplatiť, lebo NEPATRIA do RIZIKOVEJ skupiny?! A čo UČITELIA? Budú zaočkovaní? Veď mnohí z nich budú prichádzať do kontaktu s deťmi z ohniskových oblastí! Či počkáme či niekto ochorie a potom budeme robiť OPATRENIA? Alebo NECH SI TO ZAPLATIA oni sami?

Krízový štáb včera zrušil zákaz zhromažďovania a konania verejných podujatí v Michalovciach a v Strážskom – kompetentní tvrdia, že situáciu v rámci osýpkovej epidémie sa podarilo stabilizovať. Avšak v  platnosti ostáva celý rad z takmer sto opatrení prijatých po vypuknutí epidémie v máji tohto roku.

V súčasnosti je najvážnejšia situácia v meste Veľké Kapušany, v Kapušianskych Kľačanoch a v obci Ruská. Krízový štáb bude znovu zasadať 13. augusta.
„Situácia v Michalovciach a Strážskom je už stabilizovaná a v ohniskách nákazy už boli zaočkované všetky osoby“ – mimoriadna situácia trvá naďalej – v prípade potreby môžu zákaz verejných podujatí obnoviť.

K včerajšiemu dňu bolo v okrese MI hlásených 336 ochorení.

S preventívnym preočkovaním najviac ohrozených skupín obyvateľstva začali v Trebišove a vo Vranove nad Topľou.

V uplynulých dvoch týždňoch pribudlo celkom 92 nových prípadov a lekári doteraz zaočkovali 3 276 osôb. – Od vzniku epidémie hospitalizovali 247 pacientov a ďalších sto absolvovalo ambulantnú liečbu. Zdroj: https://dolnyzemplin. sk/c/20881945/

Nie je mojim úmyslom šíriť paniku, avšak zamýšľam sa nad vážnosťou situácie, aká by mohla v priebehu niekoľkých týždňov nastať: naši spoluobčania naďalej môžu prevádzkovať turistiku po kontajneroch a stadiaľ šup do Kauflandu, Lídla alebo Tesca. Ale to sa už Vás pani hygienici asi netýka však ..?

Ako som to už spomenul v úvode: Opatrenia zrušili, ale nie je to hlavne preto, aby sa mohla robiť predvolebná kampaň?! Kompetentní ľudia spoliehajú, že do volieb sa to nerozšíri po celom Slovensku? Lenže napr. Košice – druhé najväčšie mesto na Slovensku – sú od MI vzdialené len 63 km, takže vážení len čakajte!!! Ale ak toto vypukne aj v Košiciach, tak obávam sa toho, že v takom prípade to už nebudete mať pod kontrolou…

Najprv boli nakazení 3 ľudia, ktorí vraj pracovali v Anglicku a stadiaľ to doniesli k nám. Potom sa nakazili ďalší 4 osadníci v jednej osade. Lekári ich neizolovali, lebo rasizmus, xenofóbia, intolerancia atď. …
Chodili si kam chceli, od kontajnerov po supermarkety.
Teraz je 336 nakazených v rôznych mestách a voľný pohyb. O mesiac pôjdu osadníci do škôl.
Tomu kompetentní ľudia hovoria – boj s epidémiou?!

Ekonomike sa darí, stíhačky si zaslúžime

13.12.2018

Miliardový nákup v armáde je spečatený. A teraz už len čo najskôr, aby nám ich Amici dodali, aby tí, čo tu zmluvu podpísali mohli na ne nasadnúť a odletieť na nich čo najskôr do Ameriky viac »

Porošenko tlačí Ukrajinu do vojny!

12.12.2018

Rozmýšľam, aké korene živia Porošenka, že chce definitívne skoncovať s ukrajinsko-ruskov koloniálnou minulosťou a zmeniť orientáciu na Európu? [caption id="attachment_3501" align="alignleft" viac »

Poslanci NR SR si mali navýšiť ešte väčšie platy

12.12.2018

Moderátora Rozborila vytočilo, že tisícové zvyšovanie platov je ťažký cynizmus! Kladiem si otázku, sú tí naši poslanci skutočne takí sprostí, že toto ich zvýšenie platov nie je po vôli viac »

koľajnice, železnica, trať

Tri železničné trate budú od roku 2019 liberalizované

13.12.2018 11:20

Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) je podľa hovorkyne rezortu Karolíny Duckej prvým ministrom v histórii Slovenska, ktorý urobí skutočné súťaže na železničné trate.

väzenie

Čína potvrdila, že zadržiava dvoch Kanaďanov

13.12.2018 11:16

Podľa mnohých názorov je zadržanie Kanaďanov odvetou Číny za zatknutie finančnej riaditeľky spoločnosti Huawei.

butinová

Ruska obvinená v USA zo špionáže sa chce priznať k porušeniu zákonov

13.12.2018 10:58

Marija Butinová začala spolupracovať s vyšetrovateľmi.

francúzsko, žlté vesty, protest

Francúzska vláda nezakáže sobotňajší protest 'žltých viest'

13.12.2018 10:32

Vláda sa však domnieva, že vyjsť v sobotu opäť do ulíc by 'nebolo rozumné'.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 698
Celková čítanosť: 1614159x
Priemerná čítanosť článkov: 2313x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy