Založ si blog

Slováci – ďalej od Východu – myslíte, že vás sa osýpky netýkajú?

Momentálne je stav taký, že počet prípadov osýpkovej epidémie v okrese MI stúpa, ale úrady opatrenia zrušili. Avšak z ohniskových oblastí chodia mnohí do okresného mesta – či už k lekárovi, na nákup, úrad práce – a o mesiac pôjdu do škôl. Tvárite sa, že sa to už Michaloviec netýka alebo treba zrušiť opatrenia, aby sa mohla robiť predvolebná kampaň?!

Rizikové skupiny  obyvateľstva boli zaočkované…a čo ľudia, ktorým štát v detstve NEDAL poriadne OČKOVANIE. Oni si to teraz majú zaplatiť, lebo NEPATRIA do RIZIKOVEJ skupiny?! A čo UČITELIA? Budú zaočkovaní? Veď mnohí z nich budú prichádzať do kontaktu s deťmi z ohniskových oblastí! Či počkáme či niekto ochorie a potom budeme robiť OPATRENIA? Alebo NECH SI TO ZAPLATIA oni sami?

Krízový štáb včera zrušil zákaz zhromažďovania a konania verejných podujatí v Michalovciach a v Strážskom – kompetentní tvrdia, že situáciu v rámci osýpkovej epidémie sa podarilo stabilizovať. Avšak v  platnosti ostáva celý rad z takmer sto opatrení prijatých po vypuknutí epidémie v máji tohto roku.

V súčasnosti je najvážnejšia situácia v meste Veľké Kapušany, v Kapušianskych Kľačanoch a v obci Ruská. Krízový štáb bude znovu zasadať 13. augusta.
„Situácia v Michalovciach a Strážskom je už stabilizovaná a v ohniskách nákazy už boli zaočkované všetky osoby“ – mimoriadna situácia trvá naďalej – v prípade potreby môžu zákaz verejných podujatí obnoviť.

K včerajšiemu dňu bolo v okrese MI hlásených 336 ochorení.

S preventívnym preočkovaním najviac ohrozených skupín obyvateľstva začali v Trebišove a vo Vranove nad Topľou.

V uplynulých dvoch týždňoch pribudlo celkom 92 nových prípadov a lekári doteraz zaočkovali 3 276 osôb. – Od vzniku epidémie hospitalizovali 247 pacientov a ďalších sto absolvovalo ambulantnú liečbu. Zdroj: https://dolnyzemplin. sk/c/20881945/

Nie je mojim úmyslom šíriť paniku, avšak zamýšľam sa nad vážnosťou situácie, aká by mohla v priebehu niekoľkých týždňov nastať: naši spoluobčania naďalej môžu prevádzkovať turistiku po kontajneroch a stadiaľ šup do Kauflandu, Lídla alebo Tesca. Ale to sa už Vás pani hygienici asi netýka však ..?

Ako som to už spomenul v úvode: Opatrenia zrušili, ale nie je to hlavne preto, aby sa mohla robiť predvolebná kampaň?! Kompetentní ľudia spoliehajú, že do volieb sa to nerozšíri po celom Slovensku? Lenže napr. Košice – druhé najväčšie mesto na Slovensku – sú od MI vzdialené len 63 km, takže vážení len čakajte!!! Ale ak toto vypukne aj v Košiciach, tak obávam sa toho, že v takom prípade to už nebudete mať pod kontrolou…

Najprv boli nakazení 3 ľudia, ktorí vraj pracovali v Anglicku a stadiaľ to doniesli k nám. Potom sa nakazili ďalší 4 osadníci v jednej osade. Lekári ich neizolovali, lebo rasizmus, xenofóbia, intolerancia atď. …
Chodili si kam chceli, od kontajnerov po supermarkety.
Teraz je 336 nakazených v rôznych mestách a voľný pohyb. O mesiac pôjdu osadníci do škôl.
Tomu kompetentní ľudia hovoria – boj s epidémiou?!

Minister spravodlivosti potvrdil zmiznutie spisu

23.10.2018

Tak, ako takmer v každom prípade, ani v tomto nie je žiadna výnimka - verejnosti sa jednoducho dalo na známosť, že: „Podrobnosti zatiaľ nie sú známe, keďže súd veľmi nekomunikuje, informoval viac »

Študuje Sulík herectvo? !

22.10.2018

Reláciu o 5 minút 12 už nepozerám minim. 3 roky - herecké výkony, aké v nej podávajú niektorí naši politici, tak toto nedokážu zahrať - tak perfektne - ani niektorí herci. Tie ich hádky viac »

Nenásytný Vatikán

21.10.2018

Čitatelia, ktorí čítajú moje blogy, vedia o mne, že vyčítam RKC celibát a vedia aj to ako neznášam farizejstvo a pretvárky..., zatiaľ som v Ríme nebol a do Vatikánu by som nešiel aj keby viac »

NRSR schôdza zasadnutie

Poslanci nezmenili spôsob voľby ústavných sudcov

23.10.2018 23:29, aktualizované: 24.10.2018 00:19

Sudcovia Ústavného súdu SR sa budú voliť tak ako doteraz. Parlament napokon neschválil novelu ústavy, ktorá mala zmeniť spôsob ich voľby.

Peniaze, libra, dolár, euro

Brexit môže upchať hranice. Briti zvažujú dovoz na lodiach

23.10.2018 23:11

Na rokovaní britskej vlády zaznelo, že v v prípade neriadeného brexitu by potrebné potraviny a lieky mohli do krajiny voziť charterové lode.

eskalátor, pohyblivé schody

Pri poruche eskalátora sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

23.10.2018 23:03

Stupne eskalátora sa prepadli pravdepodobne v dôsledku preťaženia.

Alpy, hory, sneh, zima, Zugspitze

V Rakúsku pátrajú desiatky ľudí po dvoch českých horolezcoch

23.10.2018 22:47

Nezvestní sa v pondelok mali vybrať na najvyšší končiar pohoria Vysoké Taury - Hochalmspitze - v okrese Spittal an der Drau.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 668
Celková čítanosť: 1507482x
Priemerná čítanosť článkov: 2257x

Autor blogu

Odkazy