Založ si blog

Skutočne si Trump stojí za svojim slovom?

Alebo svoje rozhodnutia robí ako šašo, podľa toho ako sa v noci vyspí? Teraz sa chystá kvôli otázke migrácii cudzincov a múru na americko-mexickej hranici ochromiť činnosť federálnej vlády.

Pohrozil, že ak demokrati odmietnu hlasovať za jeho návrhy je pripravený pre otázku migrácie ochromiť vládu. Hnevá ho, že nie je ochota schváliť jeho návrhy k riešeniu imigrácie a nemieni sa zriecť ani svojho sľubu, (keď v predvolebnej kampani na prezidenta sľuboval, Američanom, že ak vyhrá voľby, tak nechá postaviť múr na americko-mexickej hranici) – „Vláda má financovanie schválené len do 30. septembra, na ďalšom sa musí dohodnúť prezident a Kongres.“

Trump na twitteri napísal, že: Spojené štáty musia prejsť na systém imigrácie založený na zásluhách a usiluje o zrušenie vízovej lotérie. „Potrebujeme, aby do našej krajiny prichádzali skvelí ľudia.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/478565-trump/

Média horlivo sledujú aké rozhodnutia prinesú najbližšie dni, no zamyslel som sa vážne aj nad tým aké veľké množstvo ľudí zomiera pri nelegálnom prechode z Mexika do USA.  Štatistiky tento fakt zahmlievajú a uvádzajú podstatne menší počet, než aká je skutočnosť!

Mnohých migrantov nikto nikdy nenájde. Púšť a divá zver sa o mŕtve telá postarajú do niekoľkých dní. Hovorí o tom štúdia odborníkov Michiganskej univerzity. „Sme si istí, že v púšti zomrelo oveľa viac ľudí a my sme jednoducho nenašli ich telá. Púšť všetko uprace, nezostanú žiadne dôkazy. Telá jednoducho zmiznú,“ uviedol antropológ Jason de Leon, ktorý od roku 2012 vykonáva so svojím tímom experimenty v arizonskej púšti.

Posledný experiment uskutočnili vedci začiatkom júla. Do rozpáleného piesku umiestnili pre ich podobu s ľudským telom telá štyroch prasiat, aby zistili, čo sa deje s telom človeka, ktorý tam zahynie. Zvieratám dali aj ľudské oblečenie a sledovali ich pomocou kamier a fotoaparátov umiestnených na dronoch. Jedno prasa zmizlo už o šesť dní, ďalšie do dvoch týždňov. Zostali len kosti roztrúsené v okolí. „Prostredie a divá zver dokážu telo zničiť rýchlo – za menej než tri-štyri dni. Preto verím, že nikdy nebudeme vedieť, koľko migrantov tu zomiera,“ uviedol antropológ.

„Niektorí ľudia boli pobúrení tým, čo robíme s týmito zvieratami. Vôbec však nie sú pobúrení tisícami ľudí, ktorí tu boli zabití pohraničnou strážou alebo zmizli,“ napísal na svojom twitterovom účte Leon. „Pár kostí roztrúsených na členitom svahu. Jedno rebro tu, druhé tam. Alebo zver hodujúca na mäse, odhaľujúc kostru a nechávajúc na mieste rifle, šiltovky a topánky. Áno, nechutné, ale tento experiment má zmysel,“ napísal reportér miestnych novín Arizona Republic. Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/723085/pri-nelegalka /

Nereálnosť oficiálnych údajov o počte obetí mexicko-americkej hranice kritizovala aj spravodajská televízia CNN z dôvodu, že k znižovaniu reálneho čísla dochádza najmä nedostatkom spolupráce medzi pohraničnou strážou a policajnými zložkami, ktoré si počet nájdených obetí vzájomne nehlásia.

21. August – okupačný šesťdesiatýôsmy

19.08.2018

Dá sa povedať, že som bol jedným z prvých ľudí, ktorí sme zostali v nemom úžase a nechápali sme čo sa deje, keď popri nás už od skorého rána tiahli dlhé kolóny sovietskych tankov, obrnených viac »

Ak nepriateľa nemáme, tak si ho vytvoríme

18.08.2018

Pentagón sa nepoučil z predošlých vojen v Iraku, ktorý podozrievali z toho, že vyrába a vlastní chemické zbrane, teraz sa zamerali na Čínu a hoci nemajú dôkazy, tak používajú formulku: viac »

Ešteže aspoň novinári nezabudli na Jána Kuciaka

17.08.2018

21.8.2018 bude 6 mesiacov, čo zastrelili Jána Kuciaka a jeho snúbenicu. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/480775/ - 4 dni pred smutným polročným dátumom - denník PRAVDA zverejnil vyhlásenie viac »

stíhačky, Sýria

Americké sily z Iraku neodídu, 'dokým nestabilizujú' situáciu v krajine

19.08.2018 22:02

USA ostanú v Iraku tak dlho, ako to bude potrebné, aby pomohli stabilizovať regióny, uviedol hovorca medzinárodnej koalície.

zrútenie most USA Miami

840. Toľko mostov sa môže zrútiť vo Francúzsku v najbližších rokoch, ukázal audit

19.08.2018 20:14

Audit zadaný francúzskou vládou ukázal, že približne 840 mostov na území tejto krajiny je vážne poškodených a v najbližších rokoch hrozí ich zrútenie.

pocasie, teplo, mesto

Slovensko čakajú ďalšie horúce dni, meteorológovia vydali výstrahy

19.08.2018 19:48

Horúčavy potrápia Slovensko aj budúci týždeň.

Irán očami cyklocestovateľa, Oliver a Janka - cycle2inspire

Je to snaha o prevrat a neuspeje, komentuje Teherán americkú 'akčnú skupinu'

19.08.2018 19:08

Akčná skupina, ktorú vytvorila vláda USA na koordináciu svojej politiky voči Teheránu, nezvrhne iránsku vládu, uviedol v iránsky minister zahraničných vecí.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 639
Celková čítanosť: 1367087x
Priemerná čítanosť článkov: 2139x

Autor blogu

Odkazy