Založ si blog

Skutočne si Trump stojí za svojim slovom?

Alebo svoje rozhodnutia robí ako šašo, podľa toho ako sa v noci vyspí? Teraz sa chystá kvôli otázke migrácii cudzincov a múru na americko-mexickej hranici ochromiť činnosť federálnej vlády.

Pohrozil, že ak demokrati odmietnu hlasovať za jeho návrhy je pripravený pre otázku migrácie ochromiť vládu. Hnevá ho, že nie je ochota schváliť jeho návrhy k riešeniu imigrácie a nemieni sa zriecť ani svojho sľubu, (keď v predvolebnej kampani na prezidenta sľuboval, Američanom, že ak vyhrá voľby, tak nechá postaviť múr na americko-mexickej hranici) – „Vláda má financovanie schválené len do 30. septembra, na ďalšom sa musí dohodnúť prezident a Kongres.“

Trump na twitteri napísal, že: Spojené štáty musia prejsť na systém imigrácie založený na zásluhách a usiluje o zrušenie vízovej lotérie. „Potrebujeme, aby do našej krajiny prichádzali skvelí ľudia.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/478565-trump/

Média horlivo sledujú aké rozhodnutia prinesú najbližšie dni, no zamyslel som sa vážne aj nad tým aké veľké množstvo ľudí zomiera pri nelegálnom prechode z Mexika do USA.  Štatistiky tento fakt zahmlievajú a uvádzajú podstatne menší počet, než aká je skutočnosť!

Mnohých migrantov nikto nikdy nenájde. Púšť a divá zver sa o mŕtve telá postarajú do niekoľkých dní. Hovorí o tom štúdia odborníkov Michiganskej univerzity. „Sme si istí, že v púšti zomrelo oveľa viac ľudí a my sme jednoducho nenašli ich telá. Púšť všetko uprace, nezostanú žiadne dôkazy. Telá jednoducho zmiznú,“ uviedol antropológ Jason de Leon, ktorý od roku 2012 vykonáva so svojím tímom experimenty v arizonskej púšti.

Posledný experiment uskutočnili vedci začiatkom júla. Do rozpáleného piesku umiestnili pre ich podobu s ľudským telom telá štyroch prasiat, aby zistili, čo sa deje s telom človeka, ktorý tam zahynie. Zvieratám dali aj ľudské oblečenie a sledovali ich pomocou kamier a fotoaparátov umiestnených na dronoch. Jedno prasa zmizlo už o šesť dní, ďalšie do dvoch týždňov. Zostali len kosti roztrúsené v okolí. „Prostredie a divá zver dokážu telo zničiť rýchlo – za menej než tri-štyri dni. Preto verím, že nikdy nebudeme vedieť, koľko migrantov tu zomiera,“ uviedol antropológ.

„Niektorí ľudia boli pobúrení tým, čo robíme s týmito zvieratami. Vôbec však nie sú pobúrení tisícami ľudí, ktorí tu boli zabití pohraničnou strážou alebo zmizli,“ napísal na svojom twitterovom účte Leon. „Pár kostí roztrúsených na členitom svahu. Jedno rebro tu, druhé tam. Alebo zver hodujúca na mäse, odhaľujúc kostru a nechávajúc na mieste rifle, šiltovky a topánky. Áno, nechutné, ale tento experiment má zmysel,“ napísal reportér miestnych novín Arizona Republic. Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/723085/pri-nelegalka /

Nereálnosť oficiálnych údajov o počte obetí mexicko-americkej hranice kritizovala aj spravodajská televízia CNN z dôvodu, že k znižovaniu reálneho čísla dochádza najmä nedostatkom spolupráce medzi pohraničnou strážou a policajnými zložkami, ktoré si počet nájdených obetí vzájomne nehlásia.

Minister spravodlivosti potvrdil zmiznutie spisu

23.10.2018

Tak, ako takmer v každom prípade, ani v tomto nie je žiadna výnimka - verejnosti sa jednoducho dalo na známosť, že: „Podrobnosti zatiaľ nie sú známe, keďže súd veľmi nekomunikuje, informoval viac »

Študuje Sulík herectvo? !

22.10.2018

Reláciu o 5 minút 12 už nepozerám minim. 3 roky - herecké výkony, aké v nej podávajú niektorí naši politici, tak toto nedokážu zahrať - tak perfektne - ani niektorí herci. Tie ich hádky viac »

Nenásytný Vatikán

21.10.2018

Čitatelia, ktorí čítajú moje blogy, vedia o mne, že vyčítam RKC celibát a vedia aj to ako neznášam farizejstvo a pretvárky..., zatiaľ som v Ríme nebol a do Vatikánu by som nešiel aj keby viac »

NRSR schôdza zasadnutie

Poslanci nezmenili spôsob voľby ústavných sudcov

23.10.2018 23:29, aktualizované: 24.10.2018 00:19

Sudcovia Ústavného súdu SR sa budú voliť tak ako doteraz. Parlament napokon neschválil novelu ústavy, ktorá mala zmeniť spôsob ich voľby.

Peniaze, libra, dolár, euro

Brexit môže upchať hranice. Briti zvažujú dovoz na lodiach

23.10.2018 23:11

Na rokovaní britskej vlády zaznelo, že v v prípade neriadeného brexitu by potrebné potraviny a lieky mohli do krajiny voziť charterové lode.

eskalátor, pohyblivé schody

Pri poruche eskalátora sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

23.10.2018 23:03

Stupne eskalátora sa prepadli pravdepodobne v dôsledku preťaženia.

Alpy, hory, sneh, zima, Zugspitze

V Rakúsku pátrajú desiatky ľudí po dvoch českých horolezcoch

23.10.2018 22:47

Nezvestní sa v pondelok mali vybrať na najvyšší končiar pohoria Vysoké Taury - Hochalmspitze - v okrese Spittal an der Drau.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 668
Celková čítanosť: 1507607x
Priemerná čítanosť článkov: 2257x

Autor blogu

Odkazy