Založ si blog

Skutočne si Trump stojí za svojim slovom?

Alebo svoje rozhodnutia robí ako šašo, podľa toho ako sa v noci vyspí? Teraz sa chystá kvôli otázke migrácii cudzincov a múru na americko-mexickej hranici ochromiť činnosť federálnej vlády.

Pohrozil, že ak demokrati odmietnu hlasovať za jeho návrhy je pripravený pre otázku migrácie ochromiť vládu. Hnevá ho, že nie je ochota schváliť jeho návrhy k riešeniu imigrácie a nemieni sa zriecť ani svojho sľubu, (keď v predvolebnej kampani na prezidenta sľuboval, Američanom, že ak vyhrá voľby, tak nechá postaviť múr na americko-mexickej hranici) – „Vláda má financovanie schválené len do 30. septembra, na ďalšom sa musí dohodnúť prezident a Kongres.“

Trump na twitteri napísal, že: Spojené štáty musia prejsť na systém imigrácie založený na zásluhách a usiluje o zrušenie vízovej lotérie. „Potrebujeme, aby do našej krajiny prichádzali skvelí ľudia.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/478565-trump/

Média horlivo sledujú aké rozhodnutia prinesú najbližšie dni, no zamyslel som sa vážne aj nad tým aké veľké množstvo ľudí zomiera pri nelegálnom prechode z Mexika do USA.  Štatistiky tento fakt zahmlievajú a uvádzajú podstatne menší počet, než aká je skutočnosť!

Mnohých migrantov nikto nikdy nenájde. Púšť a divá zver sa o mŕtve telá postarajú do niekoľkých dní. Hovorí o tom štúdia odborníkov Michiganskej univerzity. „Sme si istí, že v púšti zomrelo oveľa viac ľudí a my sme jednoducho nenašli ich telá. Púšť všetko uprace, nezostanú žiadne dôkazy. Telá jednoducho zmiznú,“ uviedol antropológ Jason de Leon, ktorý od roku 2012 vykonáva so svojím tímom experimenty v arizonskej púšti.

Posledný experiment uskutočnili vedci začiatkom júla. Do rozpáleného piesku umiestnili pre ich podobu s ľudským telom telá štyroch prasiat, aby zistili, čo sa deje s telom človeka, ktorý tam zahynie. Zvieratám dali aj ľudské oblečenie a sledovali ich pomocou kamier a fotoaparátov umiestnených na dronoch. Jedno prasa zmizlo už o šesť dní, ďalšie do dvoch týždňov. Zostali len kosti roztrúsené v okolí. „Prostredie a divá zver dokážu telo zničiť rýchlo – za menej než tri-štyri dni. Preto verím, že nikdy nebudeme vedieť, koľko migrantov tu zomiera,“ uviedol antropológ.

„Niektorí ľudia boli pobúrení tým, čo robíme s týmito zvieratami. Vôbec však nie sú pobúrení tisícami ľudí, ktorí tu boli zabití pohraničnou strážou alebo zmizli,“ napísal na svojom twitterovom účte Leon. „Pár kostí roztrúsených na členitom svahu. Jedno rebro tu, druhé tam. Alebo zver hodujúca na mäse, odhaľujúc kostru a nechávajúc na mieste rifle, šiltovky a topánky. Áno, nechutné, ale tento experiment má zmysel,“ napísal reportér miestnych novín Arizona Republic. Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/723085/pri-nelegalka /

Nereálnosť oficiálnych údajov o počte obetí mexicko-americkej hranice kritizovala aj spravodajská televízia CNN z dôvodu, že k znižovaniu reálneho čísla dochádza najmä nedostatkom spolupráce medzi pohraničnou strážou a policajnými zložkami, ktoré si počet nájdených obetí vzájomne nehlásia.

Ekonomike sa darí, stíhačky si zaslúžime

13.12.2018

Miliardový nákup v armáde je spečatený. A teraz už len čo najskôr, aby nám ich Amici dodali, aby tí, čo tu zmluvu podpísali mohli na ne nasadnúť a odletieť na nich čo najskôr do Ameriky viac »

Porošenko tlačí Ukrajinu do vojny!

12.12.2018

Rozmýšľam, aké korene živia Porošenka, že chce definitívne skoncovať s ukrajinsko-ruskov koloniálnou minulosťou a zmeniť orientáciu na Európu? [caption id="attachment_3501" align="alignleft" viac »

Poslanci NR SR si mali navýšiť ešte väčšie platy

12.12.2018

Moderátora Rozborila vytočilo, že tisícové zvyšovanie platov je ťažký cynizmus! Kladiem si otázku, sú tí naši poslanci skutočne takí sprostí, že toto ich zvýšenie platov nie je po vôli viac »

ministerstvo zahranicnych veci,hlboka 2,MZV

VIDEO: Kyberútok vyšetruje vojenská tajná služba

13.12.2018 13:00

Podľa informácií Pravdy mal byť začiatkom novembra cieľom útokov aj úrad vicepremiéra pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho (Smer).

Ján Mrva

Bývalý starosta Vajnôr Mrva povolil spornú výstavbu potravín

13.12.2018 12:48

Urobil tak 6. decembra, dva dni pred konaním miestnych referend, z ktorých jedno sa týkalo práve stavby obchodu.

zľava, výpredaj, sale, online nakupovanie, nákupný košík, internetový obchod, e-shop, internet, kreditka, platba

Spotreba Slovákov je 76 % priemeru EÚ

13.12.2018 12:47

Slovensko bolo v roku 2017 podľa skutočnej individuálnej spotreby v skupine s Maltou, Slovinskom, Gréckom, Poľskom a Estónskom.

ústavný súd

Časti zákonov o pobyte cudzincov a azyle sú protiústavné

13.12.2018 12:42

Nestačí ak sa pri zamietnutí žiadosti udá, že ide o bezpečnostný záujem SR.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 698
Celková čítanosť: 1614604x
Priemerná čítanosť článkov: 2313x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy