Založ si blog

Skutočne si Trump stojí za svojim slovom?

Alebo svoje rozhodnutia robí ako šašo, podľa toho ako sa v noci vyspí? Teraz sa chystá kvôli otázke migrácii cudzincov a múru na americko-mexickej hranici ochromiť činnosť federálnej vlády.

Pohrozil, že ak demokrati odmietnu hlasovať za jeho návrhy je pripravený pre otázku migrácie ochromiť vládu. Hnevá ho, že nie je ochota schváliť jeho návrhy k riešeniu imigrácie a nemieni sa zriecť ani svojho sľubu, (keď v predvolebnej kampani na prezidenta sľuboval, Američanom, že ak vyhrá voľby, tak nechá postaviť múr na americko-mexickej hranici) – „Vláda má financovanie schválené len do 30. septembra, na ďalšom sa musí dohodnúť prezident a Kongres.“

Trump na twitteri napísal, že: Spojené štáty musia prejsť na systém imigrácie založený na zásluhách a usiluje o zrušenie vízovej lotérie. „Potrebujeme, aby do našej krajiny prichádzali skvelí ľudia.“ Zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/478565-trump/

Média horlivo sledujú aké rozhodnutia prinesú najbližšie dni, no zamyslel som sa vážne aj nad tým aké veľké množstvo ľudí zomiera pri nelegálnom prechode z Mexika do USA.  Štatistiky tento fakt zahmlievajú a uvádzajú podstatne menší počet, než aká je skutočnosť!

Mnohých migrantov nikto nikdy nenájde. Púšť a divá zver sa o mŕtve telá postarajú do niekoľkých dní. Hovorí o tom štúdia odborníkov Michiganskej univerzity. „Sme si istí, že v púšti zomrelo oveľa viac ľudí a my sme jednoducho nenašli ich telá. Púšť všetko uprace, nezostanú žiadne dôkazy. Telá jednoducho zmiznú,“ uviedol antropológ Jason de Leon, ktorý od roku 2012 vykonáva so svojím tímom experimenty v arizonskej púšti.

Posledný experiment uskutočnili vedci začiatkom júla. Do rozpáleného piesku umiestnili pre ich podobu s ľudským telom telá štyroch prasiat, aby zistili, čo sa deje s telom človeka, ktorý tam zahynie. Zvieratám dali aj ľudské oblečenie a sledovali ich pomocou kamier a fotoaparátov umiestnených na dronoch. Jedno prasa zmizlo už o šesť dní, ďalšie do dvoch týždňov. Zostali len kosti roztrúsené v okolí. „Prostredie a divá zver dokážu telo zničiť rýchlo – za menej než tri-štyri dni. Preto verím, že nikdy nebudeme vedieť, koľko migrantov tu zomiera,“ uviedol antropológ.

„Niektorí ľudia boli pobúrení tým, čo robíme s týmito zvieratami. Vôbec však nie sú pobúrení tisícami ľudí, ktorí tu boli zabití pohraničnou strážou alebo zmizli,“ napísal na svojom twitterovom účte Leon. „Pár kostí roztrúsených na členitom svahu. Jedno rebro tu, druhé tam. Alebo zver hodujúca na mäse, odhaľujúc kostru a nechávajúc na mieste rifle, šiltovky a topánky. Áno, nechutné, ale tento experiment má zmysel,“ napísal reportér miestnych novín Arizona Republic. Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/723085/pri-nelegalka /

Nereálnosť oficiálnych údajov o počte obetí mexicko-americkej hranice kritizovala aj spravodajská televízia CNN z dôvodu, že k znižovaniu reálneho čísla dochádza najmä nedostatkom spolupráce medzi pohraničnou strážou a policajnými zložkami, ktoré si počet nájdených obetí vzájomne nehlásia.

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150669x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy