Založ si blog

Psičkári s tou dôverou k vašim miláčikom príliš nepreháňajte!

Obyčajný kríženec brutálne zaútočil na štvorročné dievčatko a rozdrvil mu lebku – zohavil jej celú tvár – hralo sa v záhrade ich domu. Z tohto brutálneho útoku sa jej rodičia do dnešného dňa nevedia spamätať.

Nešťastná udalosť sa stala v nedeľu 15. Júla – dievčatko sa hralo na záhrade ich domu v anglickom Prestone.

Policajti jej štyridsaťročnú mamu zaistili kvôli tomu, že nebezpečného psa nemala pod kontrolou. Aktuálne je podozrivá z nedbalého zabezpečenia svojho psa.

Nepochybujem o tom, že mnohí psičkári by na môj blog dokázali zareagovať napr. takýmito argumentmi: Toto sa nemuselo stať lebo majiteľka psa celkom zreteľne jeho výchovu zanedbala. Avšak takému argumentu si dovolím oponovať. Ešte ako deväťročný chlapec som často navštevoval jedného z mojich spolužiakov. Hrávali sme sa u nich na záhrade – dlhé roky v nej chovali bastardíka – väčšinou bol uviazaný zhruba na šesť metrovej retiazke pri svojej búde – iba občas si ho môj kamarát zobral so sebou na dlhšiu prechádzku. Bolo mi toho psíka ľúto, často som sa mu prihováral a zakaždým som ho aj pohladil. Bol som si istý, že som sa s nim už natoľko skamarátil, že mi nemôže ublížiť – úplne som zabudol na opatrnosť, že predsa len je to zviera, ktoré má svoje vlastné pudy. A tak v jeden krásny deň sa stalo, že podobne ako po iné dni som si k nemu čupol, že ho pohladím, no ten zrazu z ničoho nič vyceril na mňa svoje tesáky a zaťal mi ich do priestorov pupka. Našťastie som mal na koži iba malú ranu, ktorú mi zdravotná sestra ošetrila a po pár dňoch som mal ranu zahojenú, no odvtedy som mal veľké ponaučenie, že nikdy netreba veriť tomu, že cudzí pes mi nemôže ublížiť – a to aj napriek tomu, že som sa k nemu správal priateľsky.

Prípad ku ktorému došlo v Anglicku iba potvrdzuje skutočnosť, že ani vlastnému psovi sa nedá stopercentne veriť, že ten nikomu neublíži.

Uvediem ešte jeden príklad: roky poznám mladý manželský pár- kým bývali v paneláku vlastnili malého psíka – pred dvoma rokmi si kúpili dom v obci v ktorej býva pomerne veľký počet Rómov. Z tohto dôvodu si kúpili dve šteňatá z ktorých sú teraz veľké hebedá, čiže strážne psy. Obaja majú veľmi radi psov, tak k tým dvom psom si postupne zadovážili ešte ďalších troch krížencov z útulku. (Bolo im ľúto nechať ich v útulku). Pred rokom v ich rodinke pribudol ďalší potomok – občas ich navštevujem, no zakaždým ich upozorňujem, aby mali na pamäti, že ak ich ročná dcérka začne chodiť po dvore , záhrade a humne s ovocnými stromami, tak ľahko sa môže stať, že niektorí z tých piatich psov ich malej dcérke môže ublížiť. Ich argument bol zakaždým nasledovný – od našich psov našim deťom nič také nehrozí…

Záverom dodávam už len toľko, že je veľká škoda, že do blogov nie je možné vkladať aj fotografie z iných zdrojov…  Ak by som tu vložil fotografiu toho nešťastného štvorročného dievčatka, tak si myslím, že mnohí z vás by zmenili svoj názor na to, či je naozaj dobré  stopercentne dôverovať, že vaši štvornohí miláčikovia nemôžu niekoho napadnúť?! Na vašich miestach by som bol veľmi opatrný a s tou dôverou by som až tak nepreháňal – v mnohých prípadoch to bohužiaľ tak býva. Ale dávam sem aspoň link: https://www.topky.sk/cl/100370/1725953/Brutalny-utok -Krizenec-dievcatku-rozdrvil-lebku V článku – tú fotografiu môžete vidieť.

PS.

Som zvedavý, ako budú reagovať v debate poniektorí majitelia psov?

Kiska, pozemkový podvodník

15.12.2018

Takže sme opäť o niečo múdrejší. Denník PRAVDA prišiel s informáciou, že Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov. „Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove viac »

Aký to paradox, obec Hýľov má za humnami

14.12.2018

... vodnú nádrž s pitnou vodou, ktorou sa desiatky rokov zásobovali celé Košice a teraz takmer sedem rokov tam niektoré rodiny bojujú s nedostatkom pitnej vody. A situácia s nedostatkom vody z viac »

Ficovi chýbajú už iba boxerské rukavice

14.12.2018

S boxerskými rukavicami bude presnou kópiou V. Mečiara. Keď Mečiar bol premiérom a keď mu niektorí novinári položili otázky na telo, tak jeho reakcie boli v tomto štýle: Ty, keď Ti jednu viac »

Mochovce, elektráreň

Tretí blok Mochoviec podstúpi dôležitú skúšku

16.12.2018 13:45

Slovenské elektrárne pokračovali s dostavbou tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce aj počas jesenných dní.

Kažimír

Kažimír: Vyrovnaný rozpočet si môžeme dovoliť aj s istými rezervami

16.12.2018 13:21

Víťazmi rozpočtu na rok 2019 sú podľa ministra financií rezort obrany a zdravotníctva.

Pavel Brunovský

Vo veku 84 rokov zomrel matematik Pavel Brunovský

16.12.2018 12:48

Matematik a vysokoškolský pedagóg, profesor Brunovský zomrel po ťažkej chorobe.

mäso, nákupy, hydina, supermarket

VIDEO: Lesk a bieda potravín, zahraničné valcujú domáce

16.12.2018 12:00

Obchod s potravinami čaká zlatý vianočný týždeň. A práve teraz sa ukazuje lesk aj bieda ponúkaných potravín - prevahu majú dovážané výrobky nad domácimi.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 700
Celková čítanosť: 1624301x
Priemerná čítanosť článkov: 2320x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy