Založ si blog

Psičkári s tou dôverou k vašim miláčikom príliš nepreháňajte!

Obyčajný kríženec brutálne zaútočil na štvorročné dievčatko a rozdrvil mu lebku – zohavil jej celú tvár – hralo sa v záhrade ich domu. Z tohto brutálneho útoku sa jej rodičia do dnešného dňa nevedia spamätať.

Nešťastná udalosť sa stala v nedeľu 15. Júla – dievčatko sa hralo na záhrade ich domu v anglickom Prestone.

Policajti jej štyridsaťročnú mamu zaistili kvôli tomu, že nebezpečného psa nemala pod kontrolou. Aktuálne je podozrivá z nedbalého zabezpečenia svojho psa.

Nepochybujem o tom, že mnohí psičkári by na môj blog dokázali zareagovať napr. takýmito argumentmi: Toto sa nemuselo stať lebo majiteľka psa celkom zreteľne jeho výchovu zanedbala. Avšak takému argumentu si dovolím oponovať. Ešte ako deväťročný chlapec som často navštevoval jedného z mojich spolužiakov. Hrávali sme sa u nich na záhrade – dlhé roky v nej chovali bastardíka – väčšinou bol uviazaný zhruba na šesť metrovej retiazke pri svojej búde – iba občas si ho môj kamarát zobral so sebou na dlhšiu prechádzku. Bolo mi toho psíka ľúto, často som sa mu prihováral a zakaždým som ho aj pohladil. Bol som si istý, že som sa s nim už natoľko skamarátil, že mi nemôže ublížiť – úplne som zabudol na opatrnosť, že predsa len je to zviera, ktoré má svoje vlastné pudy. A tak v jeden krásny deň sa stalo, že podobne ako po iné dni som si k nemu čupol, že ho pohladím, no ten zrazu z ničoho nič vyceril na mňa svoje tesáky a zaťal mi ich do priestorov pupka. Našťastie som mal na koži iba malú ranu, ktorú mi zdravotná sestra ošetrila a po pár dňoch som mal ranu zahojenú, no odvtedy som mal veľké ponaučenie, že nikdy netreba veriť tomu, že cudzí pes mi nemôže ublížiť – a to aj napriek tomu, že som sa k nemu správal priateľsky.

Prípad ku ktorému došlo v Anglicku iba potvrdzuje skutočnosť, že ani vlastnému psovi sa nedá stopercentne veriť, že ten nikomu neublíži.

Uvediem ešte jeden príklad: roky poznám mladý manželský pár- kým bývali v paneláku vlastnili malého psíka – pred dvoma rokmi si kúpili dom v obci v ktorej býva pomerne veľký počet Rómov. Z tohto dôvodu si kúpili dve šteňatá z ktorých sú teraz veľké hebedá, čiže strážne psy. Obaja majú veľmi radi psov, tak k tým dvom psom si postupne zadovážili ešte ďalších troch krížencov z útulku. (Bolo im ľúto nechať ich v útulku). Pred rokom v ich rodinke pribudol ďalší potomok – občas ich navštevujem, no zakaždým ich upozorňujem, aby mali na pamäti, že ak ich ročná dcérka začne chodiť po dvore , záhrade a humne s ovocnými stromami, tak ľahko sa môže stať, že niektorí z tých piatich psov ich malej dcérke môže ublížiť. Ich argument bol zakaždým nasledovný – od našich psov našim deťom nič také nehrozí…

Záverom dodávam už len toľko, že je veľká škoda, že do blogov nie je možné vkladať aj fotografie z iných zdrojov…  Ak by som tu vložil fotografiu toho nešťastného štvorročného dievčatka, tak si myslím, že mnohí z vás by zmenili svoj názor na to, či je naozaj dobré  stopercentne dôverovať, že vaši štvornohí miláčikovia nemôžu niekoho napadnúť?! Na vašich miestach by som bol veľmi opatrný a s tou dôverou by som až tak nepreháňal – v mnohých prípadoch to bohužiaľ tak býva. Ale dávam sem aspoň link: https://www.topky.sk/cl/100370/1725953/Brutalny-utok -Krizenec-dievcatku-rozdrvil-lebku V článku – tú fotografiu môžete vidieť.

PS.

Som zvedavý, ako budú reagovať v debate poniektorí majitelia psov?

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150621x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy