Založ si blog

Psičkári s tou dôverou k vašim miláčikom príliš nepreháňajte!

Obyčajný kríženec brutálne zaútočil na štvorročné dievčatko a rozdrvil mu lebku – zohavil jej celú tvár – hralo sa v záhrade ich domu. Z tohto brutálneho útoku sa jej rodičia do dnešného dňa nevedia spamätať.

Nešťastná udalosť sa stala v nedeľu 15. Júla – dievčatko sa hralo na záhrade ich domu v anglickom Prestone.

Policajti jej štyridsaťročnú mamu zaistili kvôli tomu, že nebezpečného psa nemala pod kontrolou. Aktuálne je podozrivá z nedbalého zabezpečenia svojho psa.

Nepochybujem o tom, že mnohí psičkári by na môj blog dokázali zareagovať napr. takýmito argumentmi: Toto sa nemuselo stať lebo majiteľka psa celkom zreteľne jeho výchovu zanedbala. Avšak takému argumentu si dovolím oponovať. Ešte ako deväťročný chlapec som často navštevoval jedného z mojich spolužiakov. Hrávali sme sa u nich na záhrade – dlhé roky v nej chovali bastardíka – väčšinou bol uviazaný zhruba na šesť metrovej retiazke pri svojej búde – iba občas si ho môj kamarát zobral so sebou na dlhšiu prechádzku. Bolo mi toho psíka ľúto, často som sa mu prihováral a zakaždým som ho aj pohladil. Bol som si istý, že som sa s nim už natoľko skamarátil, že mi nemôže ublížiť – úplne som zabudol na opatrnosť, že predsa len je to zviera, ktoré má svoje vlastné pudy. A tak v jeden krásny deň sa stalo, že podobne ako po iné dni som si k nemu čupol, že ho pohladím, no ten zrazu z ničoho nič vyceril na mňa svoje tesáky a zaťal mi ich do priestorov pupka. Našťastie som mal na koži iba malú ranu, ktorú mi zdravotná sestra ošetrila a po pár dňoch som mal ranu zahojenú, no odvtedy som mal veľké ponaučenie, že nikdy netreba veriť tomu, že cudzí pes mi nemôže ublížiť – a to aj napriek tomu, že som sa k nemu správal priateľsky.

Prípad ku ktorému došlo v Anglicku iba potvrdzuje skutočnosť, že ani vlastnému psovi sa nedá stopercentne veriť, že ten nikomu neublíži.

Uvediem ešte jeden príklad: roky poznám mladý manželský pár- kým bývali v paneláku vlastnili malého psíka – pred dvoma rokmi si kúpili dom v obci v ktorej býva pomerne veľký počet Rómov. Z tohto dôvodu si kúpili dve šteňatá z ktorých sú teraz veľké hebedá, čiže strážne psy. Obaja majú veľmi radi psov, tak k tým dvom psom si postupne zadovážili ešte ďalších troch krížencov z útulku. (Bolo im ľúto nechať ich v útulku). Pred rokom v ich rodinke pribudol ďalší potomok – občas ich navštevujem, no zakaždým ich upozorňujem, aby mali na pamäti, že ak ich ročná dcérka začne chodiť po dvore , záhrade a humne s ovocnými stromami, tak ľahko sa môže stať, že niektorí z tých piatich psov ich malej dcérke môže ublížiť. Ich argument bol zakaždým nasledovný – od našich psov našim deťom nič také nehrozí…

Záverom dodávam už len toľko, že je veľká škoda, že do blogov nie je možné vkladať aj fotografie z iných zdrojov…  Ak by som tu vložil fotografiu toho nešťastného štvorročného dievčatka, tak si myslím, že mnohí z vás by zmenili svoj názor na to, či je naozaj dobré  stopercentne dôverovať, že vaši štvornohí miláčikovia nemôžu niekoho napadnúť?! Na vašich miestach by som bol veľmi opatrný a s tou dôverou by som až tak nepreháňal – v mnohých prípadoch to bohužiaľ tak býva. Ale dávam sem aspoň link: https://www.topky.sk/cl/100370/1725953/Brutalny-utok -Krizenec-dievcatku-rozdrvil-lebku V článku – tú fotografiu môžete vidieť.

PS.

Som zvedavý, ako budú reagovať v debate poniektorí majitelia psov?

Máte našich 700 rukojemníkov, prosím zbombardujeme vás!

20.10.2018

Za necelých 24 hodín letecké útoky koalície vedenej Spojenými štátmi pripravili o život aj 32 civilistov. K útoku došlo v oblastiach kontrolovaných organizáciou Daeš na východe Sýrie. Čo viac »

Organizácia Islamský štát zajala 700 rukojemníkov

19.10.2018

Čo sa tí extrémisti z organizácie Islamský štát množia ako potkany? To nedáva logiku, veď za posledné roky Američania a Rusi zvrhli stovky ton bômb a stále čítame, že tých extrémistov viac »

Takže predsa len to bola mafia, ktorá odstránila Kuciaka

18.10.2018

Bola to Kočnerová mafia, ktorá pripravila o život Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Stále hovorím o tom: Kto konkrétne novinára zabil a kto to financoval?? Nepochybujem však o tom, že v tom viac »

USA-TRUMP/COASTGUARD

USA odstúpia od zmluvy o raketách. Trump obvinil Rusko, že ju porušuje

21.10.2018 02:24

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty odstúpia od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF), ktorú v roku 1987 podpísali s Ruskom.

novinár, les

Ukážte Chášakdžího telo, vyzýva Amnesty International

20.10.2018 21:58

Nie všetci Saudskej Arábii a jej oficiálnej verzii veria a existuje podozrenie, že je len vymyslená, aby zakryla stopy vedúce ku korunnému princovi.

Ukrajina, Užhorod, protesty, kríza, demonštranti

V Zakarpatsku sa objavili protimaďarské bilbordy, Kyjev viní ruskú FSB

20.10.2018 21:01

Plagáty sa vraj lepili bez dohody s majiteľmi reklamných plôch.

Holandsko EÚ Kok expremiér úmrtie

Zomrel bývalý holandský premiér Wim Kok

20.10.2018 19:51

Po skončení politickej kariéry bol oficiálnym lobistom Európskej únie.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 665
Celková čítanosť: 1499718x
Priemerná čítanosť článkov: 2255x

Autor blogu

Odkazy