Založ si blog

Psičkári s tou dôverou k vašim miláčikom príliš nepreháňajte!

Obyčajný kríženec brutálne zaútočil na štvorročné dievčatko a rozdrvil mu lebku – zohavil jej celú tvár – hralo sa v záhrade ich domu. Z tohto brutálneho útoku sa jej rodičia do dnešného dňa nevedia spamätať.

Nešťastná udalosť sa stala v nedeľu 15. Júla – dievčatko sa hralo na záhrade ich domu v anglickom Prestone.

Policajti jej štyridsaťročnú mamu zaistili kvôli tomu, že nebezpečného psa nemala pod kontrolou. Aktuálne je podozrivá z nedbalého zabezpečenia svojho psa.

Nepochybujem o tom, že mnohí psičkári by na môj blog dokázali zareagovať napr. takýmito argumentmi: Toto sa nemuselo stať lebo majiteľka psa celkom zreteľne jeho výchovu zanedbala. Avšak takému argumentu si dovolím oponovať. Ešte ako deväťročný chlapec som často navštevoval jedného z mojich spolužiakov. Hrávali sme sa u nich na záhrade – dlhé roky v nej chovali bastardíka – väčšinou bol uviazaný zhruba na šesť metrovej retiazke pri svojej búde – iba občas si ho môj kamarát zobral so sebou na dlhšiu prechádzku. Bolo mi toho psíka ľúto, často som sa mu prihováral a zakaždým som ho aj pohladil. Bol som si istý, že som sa s nim už natoľko skamarátil, že mi nemôže ublížiť – úplne som zabudol na opatrnosť, že predsa len je to zviera, ktoré má svoje vlastné pudy. A tak v jeden krásny deň sa stalo, že podobne ako po iné dni som si k nemu čupol, že ho pohladím, no ten zrazu z ničoho nič vyceril na mňa svoje tesáky a zaťal mi ich do priestorov pupka. Našťastie som mal na koži iba malú ranu, ktorú mi zdravotná sestra ošetrila a po pár dňoch som mal ranu zahojenú, no odvtedy som mal veľké ponaučenie, že nikdy netreba veriť tomu, že cudzí pes mi nemôže ublížiť – a to aj napriek tomu, že som sa k nemu správal priateľsky.

Prípad ku ktorému došlo v Anglicku iba potvrdzuje skutočnosť, že ani vlastnému psovi sa nedá stopercentne veriť, že ten nikomu neublíži.

Uvediem ešte jeden príklad: roky poznám mladý manželský pár- kým bývali v paneláku vlastnili malého psíka – pred dvoma rokmi si kúpili dom v obci v ktorej býva pomerne veľký počet Rómov. Z tohto dôvodu si kúpili dve šteňatá z ktorých sú teraz veľké hebedá, čiže strážne psy. Obaja majú veľmi radi psov, tak k tým dvom psom si postupne zadovážili ešte ďalších troch krížencov z útulku. (Bolo im ľúto nechať ich v útulku). Pred rokom v ich rodinke pribudol ďalší potomok – občas ich navštevujem, no zakaždým ich upozorňujem, aby mali na pamäti, že ak ich ročná dcérka začne chodiť po dvore , záhrade a humne s ovocnými stromami, tak ľahko sa môže stať, že niektorí z tých piatich psov ich malej dcérke môže ublížiť. Ich argument bol zakaždým nasledovný – od našich psov našim deťom nič také nehrozí…

Záverom dodávam už len toľko, že je veľká škoda, že do blogov nie je možné vkladať aj fotografie z iných zdrojov…  Ak by som tu vložil fotografiu toho nešťastného štvorročného dievčatka, tak si myslím, že mnohí z vás by zmenili svoj názor na to, či je naozaj dobré  stopercentne dôverovať, že vaši štvornohí miláčikovia nemôžu niekoho napadnúť?! Na vašich miestach by som bol veľmi opatrný a s tou dôverou by som až tak nepreháňal – v mnohých prípadoch to bohužiaľ tak býva. Ale dávam sem aspoň link: https://www.topky.sk/cl/100370/1725953/Brutalny-utok -Krizenec-dievcatku-rozdrvil-lebku V článku – tú fotografiu môžete vidieť.

PS.

Som zvedavý, ako budú reagovať v debate poniektorí majitelia psov?

21. August – okupačný šesťdesiatýôsmy

19.08.2018

Dá sa povedať, že som bol jedným z prvých ľudí, ktorí sme zostali v nemom úžase a nechápali sme čo sa deje, keď popri nás už od skorého rána tiahli dlhé kolóny sovietskych tankov, obrnených viac »

Ak nepriateľa nemáme, tak si ho vytvoríme

18.08.2018

Pentagón sa nepoučil z predošlých vojen v Iraku, ktorý podozrievali z toho, že vyrába a vlastní chemické zbrane, teraz sa zamerali na Čínu a hoci nemajú dôkazy, tak používajú formulku: viac »

Ešteže aspoň novinári nezabudli na Jána Kuciaka

17.08.2018

21.8.2018 bude 6 mesiacov, čo zastrelili Jána Kuciaka a jeho snúbenicu. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/480775/ - 4 dni pred smutným polročným dátumom - denník PRAVDA zverejnil vyhlásenie viac »

stíhačky, Sýria

Americké sily z Iraku neodídu, 'dokým nestabilizujú' situáciu v krajine

19.08.2018 22:02

USA ostanú v Iraku tak dlho, ako to bude potrebné, aby pomohli stabilizovať regióny, uviedol hovorca medzinárodnej koalície.

zrútenie most USA Miami

840. Toľko mostov sa môže zrútiť vo Francúzsku v najbližších rokoch, ukázal audit

19.08.2018 20:14

Audit zadaný francúzskou vládou ukázal, že približne 840 mostov na území tejto krajiny je vážne poškodených a v najbližších rokoch hrozí ich zrútenie.

pocasie, teplo, mesto

Slovensko čakajú ďalšie horúce dni, meteorológovia vydali výstrahy

19.08.2018 19:48

Horúčavy potrápia Slovensko aj budúci týždeň.

Irán očami cyklocestovateľa, Oliver a Janka - cycle2inspire

Je to snaha o prevrat a neuspeje, komentuje Teherán americkú 'akčnú skupinu'

19.08.2018 19:08

Akčná skupina, ktorú vytvorila vláda USA na koordináciu svojej politiky voči Teheránu, nezvrhne iránsku vládu, uviedol v iránsky minister zahraničných vecí.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 639
Celková čítanosť: 1367089x
Priemerná čítanosť článkov: 2139x

Autor blogu

Odkazy