Založ si blog

Osadníci Mašličkova si koledujú o zrovnanie osady buldozérmi

Polícia v Ríme konečne prestala jednať s Rómami v rukavičkách – jednoducho im ich tábor z takmer 400 ľuďmi zlikvidovala. Včera stovky ľudí museli svoje obydlia opustiť, žili v hrozných podmienkach – v častiach tábora nebola elektrina ani tečúca voda.

Polícia tábor vypratala aj napriek rozhodnutiu Európskeho súdu pre ľudské práva, ktorý plánovanú likvidáciu až do piatka pozastavil.

Zmyslom zatvorenia týchto priestorov bola ochrana samotných Rómov, obzvlášť maloletých – viacerí z nich nechodili do školy. Starostka talianskej metropoly napísala na Facebook: „Je neprijateľné pokračovať vo financovaní takýchto miest, kde sa vytvárajú getá v ktorých životné podmienky nechránia práva detí, žien a mužov.“

Rímske úrady uviedli, že obyvateľov osady sa pokúšali premiestniť už dlho „a samotnú likvidáciu tábora odkladali viac než rok.“ Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/722094/policia-zlikvidovala-tabor-romov-v-rime 

Košická polícia a jej úrady takmer 5 rokov vedú spory s obyvateľmi Mašličkova, že si svoju osadu vytvorili nezákonne, dokonca na súkromnom pozemku. Postavili si tam provizórne a primitívne domčeky – zo stavebného odpadu – pozberaného spred kontajnerov okolitých sídlisk…

Ešte v roku 2015 boli v médiách zverejnené informácie, že aktuálny počet obyvateľov v osade bol približne 290. Takže nebojím sa tvrdiť, že teraz je ich tam podobne toľko ako bolo tých v rímskej metropole. Žijú tam v neľudských podmienkach bez vody a elektriny. Jedinú vodu, ktorú tam užívajú si berú z myslavského potoka do ktorého myslavskí, ale aj klatovskí záhradkári vyhadzujú rôzny odpad a dokonca poniektorí z nich doň púšťajú aj svoje splašky lebo si chceli ušetriť financie, ktoré by museli obetovať na septiky.

Košické úrady, sociálka, ale aj polícia prejavili svoj záujem o týchto ľudí až vtedy, keď tam došlo k nešťastiu, že niektoré tie ich koliby zhoreli lebo neboli zabezpečené kvôli vznieteniu a hlavne preto, že v nich uhoreli malé deti. Prípadne v zimných mesiacoch, keď počas tuhých mrazov niektorým členom zamrzlo maloleté batoľa.

Vyznie to kruto, čo teraz napíšem, ale tým, že na rómsky problém už dlhé roky poukazujem všade, kde len to je možné a aj tak sa takmer nič pozitívneho v tejto veci neudialo, tak teraz tvrdím, že mi tých ľudí ani nejako zvlášť nie je ľúto a ak cítim k niekomu ľútosť, tak sú to ich maloleté deti lebo oni za to nemôžu, že ich rodičia takto dopadli. Bývalý režim im vtedy poskytol bývanie na najkrajšom sídlisku v Košiciach – treba podotknúť, že dostali byty úplne zadarmo a mesto po nich nechcelo nič výnimočné, mali iba platiť nájom rovnako ako majoritní občania a dokonca za odvoz smetí mali platiť iba 40 % z toho, čo platila majorita. No tí miesto toho, aby si takú humánnosť voči nim vážili, tak miesto toho svoje byty vybývali, v blokoch narušili ich stabilitu lebo všetko čo bolo železné a čo sa dalo speňažiť v kovošrote rozobrali – proste zničili, čo sa len zničiť dalo.

A aby toho nebolo málo, tak Mašličkovania v poslednom období natoľko zanedbávajú svoje maloleté deti, že tie sa počas dňa zdržiavajú na okraji cesty vedúcej v blízkosti ich osady a z roztopašnosti ohrozujú vodičov motorových vozidiel hádzaním kameňov a rôznych iných predmetov do ich áut. Ďalšia nie menšia život ohrozujúca činnosť je, že mnohí z nich si skracujú cestu do blízkeho nákupného centra cez štvorprúdovú cestu prvej triedy – teraz kvôli nim je na tej ceste povolená najvyššia rýchlosť 80 km/hod – samozrejme na ceste nie je vyznačený žiadny priechod pre chodcov lebo ho tam ani nikto nevyprojektoval – jednoducho nebol dôvod… a na tomto úseku už došlo k viacerým kolíziám motorových vozidiel s chodcami, dokonca tam v nedávnej dobe už došlo aj k smrteľnému úrazu.

Táto situácia jednoducho speje k tomu, že občania tejto osady si vykoledujú to isté, čo sa udialo ich súkmeňovcom v metropole Ríma.

 

21. August – okupačný šesťdesiatýôsmy

19.08.2018

Dá sa povedať, že som bol jedným z prvých ľudí, ktorí sme zostali v nemom úžase a nechápali sme čo sa deje, keď popri nás už od skorého rána tiahli dlhé kolóny sovietskych tankov, obrnených viac »

Ak nepriateľa nemáme, tak si ho vytvoríme

18.08.2018

Pentagón sa nepoučil z predošlých vojen v Iraku, ktorý podozrievali z toho, že vyrába a vlastní chemické zbrane, teraz sa zamerali na Čínu a hoci nemajú dôkazy, tak používajú formulku: viac »

Ešteže aspoň novinári nezabudli na Jána Kuciaka

17.08.2018

21.8.2018 bude 6 mesiacov, čo zastrelili Jána Kuciaka a jeho snúbenicu. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/480775/ - 4 dni pred smutným polročným dátumom - denník PRAVDA zverejnil vyhlásenie viac »

stíhačky, Sýria

Americké sily z Iraku neodídu, 'dokým nestabilizujú' situáciu v krajine

19.08.2018 22:02

USA ostanú v Iraku tak dlho, ako to bude potrebné, aby pomohli stabilizovať regióny, uviedol hovorca medzinárodnej koalície.

zrútenie most USA Miami

840. Toľko mostov sa môže zrútiť vo Francúzsku v najbližších rokoch, ukázal audit

19.08.2018 20:14

Audit zadaný francúzskou vládou ukázal, že približne 840 mostov na území tejto krajiny je vážne poškodených a v najbližších rokoch hrozí ich zrútenie.

pocasie, teplo, mesto

Slovensko čakajú ďalšie horúce dni, meteorológovia vydali výstrahy

19.08.2018 19:48

Horúčavy potrápia Slovensko aj budúci týždeň.

Irán očami cyklocestovateľa, Oliver a Janka - cycle2inspire

Je to snaha o prevrat a neuspeje, komentuje Teherán americkú 'akčnú skupinu'

19.08.2018 19:08

Akčná skupina, ktorú vytvorila vláda USA na koordináciu svojej politiky voči Teheránu, nezvrhne iránsku vládu, uviedol v iránsky minister zahraničných vecí.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 639
Celková čítanosť: 1367084x
Priemerná čítanosť článkov: 2139x

Autor blogu

Odkazy