Založ si blog

Osadníci Mašličkova si koledujú o zrovnanie osady buldozérmi

Polícia v Ríme konečne prestala jednať s Rómami v rukavičkách – jednoducho im ich tábor z takmer 400 ľuďmi zlikvidovala. Včera stovky ľudí museli svoje obydlia opustiť, žili v hrozných podmienkach – v častiach tábora nebola elektrina ani tečúca voda.

Polícia tábor vypratala aj napriek rozhodnutiu Európskeho súdu pre ľudské práva, ktorý plánovanú likvidáciu až do piatka pozastavil.

Zmyslom zatvorenia týchto priestorov bola ochrana samotných Rómov, obzvlášť maloletých – viacerí z nich nechodili do školy. Starostka talianskej metropoly napísala na Facebook: „Je neprijateľné pokračovať vo financovaní takýchto miest, kde sa vytvárajú getá v ktorých životné podmienky nechránia práva detí, žien a mužov.“

Rímske úrady uviedli, že obyvateľov osady sa pokúšali premiestniť už dlho „a samotnú likvidáciu tábora odkladali viac než rok.“ Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/722094/policia-zlikvidovala-tabor-romov-v-rime 

Košická polícia a jej úrady takmer 5 rokov vedú spory s obyvateľmi Mašličkova, že si svoju osadu vytvorili nezákonne, dokonca na súkromnom pozemku. Postavili si tam provizórne a primitívne domčeky – zo stavebného odpadu – pozberaného spred kontajnerov okolitých sídlisk…

Ešte v roku 2015 boli v médiách zverejnené informácie, že aktuálny počet obyvateľov v osade bol približne 290. Takže nebojím sa tvrdiť, že teraz je ich tam podobne toľko ako bolo tých v rímskej metropole. Žijú tam v neľudských podmienkach bez vody a elektriny. Jedinú vodu, ktorú tam užívajú si berú z myslavského potoka do ktorého myslavskí, ale aj klatovskí záhradkári vyhadzujú rôzny odpad a dokonca poniektorí z nich doň púšťajú aj svoje splašky lebo si chceli ušetriť financie, ktoré by museli obetovať na septiky.

Košické úrady, sociálka, ale aj polícia prejavili svoj záujem o týchto ľudí až vtedy, keď tam došlo k nešťastiu, že niektoré tie ich koliby zhoreli lebo neboli zabezpečené kvôli vznieteniu a hlavne preto, že v nich uhoreli malé deti. Prípadne v zimných mesiacoch, keď počas tuhých mrazov niektorým členom zamrzlo maloleté batoľa.

Vyznie to kruto, čo teraz napíšem, ale tým, že na rómsky problém už dlhé roky poukazujem všade, kde len to je možné a aj tak sa takmer nič pozitívneho v tejto veci neudialo, tak teraz tvrdím, že mi tých ľudí ani nejako zvlášť nie je ľúto a ak cítim k niekomu ľútosť, tak sú to ich maloleté deti lebo oni za to nemôžu, že ich rodičia takto dopadli. Bývalý režim im vtedy poskytol bývanie na najkrajšom sídlisku v Košiciach – treba podotknúť, že dostali byty úplne zadarmo a mesto po nich nechcelo nič výnimočné, mali iba platiť nájom rovnako ako majoritní občania a dokonca za odvoz smetí mali platiť iba 40 % z toho, čo platila majorita. No tí miesto toho, aby si takú humánnosť voči nim vážili, tak miesto toho svoje byty vybývali, v blokoch narušili ich stabilitu lebo všetko čo bolo železné a čo sa dalo speňažiť v kovošrote rozobrali – proste zničili, čo sa len zničiť dalo.

A aby toho nebolo málo, tak Mašličkovania v poslednom období natoľko zanedbávajú svoje maloleté deti, že tie sa počas dňa zdržiavajú na okraji cesty vedúcej v blízkosti ich osady a z roztopašnosti ohrozujú vodičov motorových vozidiel hádzaním kameňov a rôznych iných predmetov do ich áut. Ďalšia nie menšia život ohrozujúca činnosť je, že mnohí z nich si skracujú cestu do blízkeho nákupného centra cez štvorprúdovú cestu prvej triedy – teraz kvôli nim je na tej ceste povolená najvyššia rýchlosť 80 km/hod – samozrejme na ceste nie je vyznačený žiadny priechod pre chodcov lebo ho tam ani nikto nevyprojektoval – jednoducho nebol dôvod… a na tomto úseku už došlo k viacerým kolíziám motorových vozidiel s chodcami, dokonca tam v nedávnej dobe už došlo aj k smrteľnému úrazu.

Táto situácia jednoducho speje k tomu, že občania tejto osady si vykoledujú to isté, čo sa udialo ich súkmeňovcom v metropole Ríma.

 

Ibrahim Majga to poslancom NR parádne natrel

17.12.2018

A to za všetkých Slovákov. Napriek tomu je smutné, že Slováci sú takí holubičí národ. Mnohí si nechajú doslova ešte aj drevo na chrbte klátiť, len aby sa tí podvodníci mali lepšie ako viac »

Vianoce sa blížia a zlodeji „pracujú“ naplno

16.12.2018

Presvedčil som sa, že ľudia pred Vianocami sú menej obozretní v tom, že si svoje veci menej strážia a práve tým nahrávajú zlodejom do karát. Takmer denne chodievam na prechádzku do borovicového viac »

Kiska, pozemkový podvodník

15.12.2018

Takže sme opäť o niečo múdrejší. Denník PRAVDA prišiel s informáciou, že Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov. „Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove viac »

Lajos Grendel

Zomrel významný spisovateľ Lajos Grendel, otec poslanca NR SR

18.12.2018 23:35

Počas života získal viacero ocenení za literárnu tvorbu.

Bambi

Trest pre notorického pytliaka - musí opakovane sledovať 'najdojímavejší film histórie'

18.12.2018 22:57

Sudca v americkom Missouri odsúdil pytliaka aj k ročnému pobytu za mrežami.

Marco Bucci

Zrútený Morandiho most nahradí projekt janovského architekta za 200 mil. eur

18.12.2018 21:47

Projekt Renza Piana (81) budú realizovať tri talianske spoločnosti.

Charles Michel

Belgický premiér Michel pre Marrakéš rezignoval

18.12.2018 20:46

Ešte večer ju odovzdá do rúk kráľa Filipa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 702
Celková čítanosť: 1633799x
Priemerná čítanosť článkov: 2327x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy