Založ si blog

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . .

Falošný „Brusel“!!! Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej komisie, ktorá navrhuje členským krajinám Únie 6000 eur za každého prijatého žiadateľa o azyl.

Takmer niet dňa, keď pobrežné krajiny stredozemného mora vyzdvihujú emigrantov z plavidiel blížiacich sa k ich brehom, lebo kvôli vojne utekajú zo svojich krajín a svojich domovov – aby si zachránili aspoň holý život, keď ich nepriateľ pripravil o ich majetok.

V posledných rokoch také „šťastie“ už stovky takých emigrantov nemali, aby došli do svojho vysnívaného cieľa. Jednoducho sa utopili – ich plavidla buď prevrhli veľké vlny alebo boli tak preťažené, že museli ku dnu.

Niet sa čomu čudovať, že politici musia konať a prejavovať svoju humánnosť voči týmto obyvateľom. No skôr sa pozastavujem nad tým, že ak vedia vytvoriť páky voči krajinám v ktorých sa porušujú ľudské práva – čiže demokracia – udeľujú im dlhodobé sankcie, prečo niečo podobné neschvaľujú voči krajinám, ktoré tieto vojny podporujú?! Neverím, žeby sa niečo také nedalo uskutočniť. Veď za svojimi rozhodnutiami by mali milióny ľudí, ktorí vojny odsudzujú a chcú aby vo svete panoval mier. (Samozrejme mám na mysli správne rozhodnutia).

Ďalšia ponuka Európskej komisie je, že štáty do ktorých by sa vylodení migranti dostali – na každú osobu, ktorá by vstúpila na pevninu by pridelili 500 eur – podľa mňa je to nezmysel.

Rozmýšľam ako by to bolo na Slovensku, ak by sme takýchto migrantov prijali trebárs 30 000 – postavilo by to našu ekonomiku na nohy? Pri stúpajúcom počte bezdomovcov a krachujúcich firmách si ani nedokážem predstaviť kto by tých ľudí uživil?! (A to už nejdem zachádzať do detailov, že podobných ľudí máme tisícky v našich rómskych osadách).

ODKAZ ČLENOM EURÓPSKEJ KOMISIE

Ak skutočne pociťujete potrebu niekoho podporiť eurami z eurofondov, tak v prvom rade by ste mali podporiť tie krajiny a ich obyvateľov, ktorým vďačíte za svoje mzdy, čiže tým, ktorí vás živia.

Neodpustím si však poznámku: ak vás „tlačia“ nejaké organizácie k tomu, aby ste riešili migrantov spôsobom, ktorý navrhujete, tak nepochybujem o tom, že takto sa nerozhodujete zadarmo. Vôbec by ma neprekvapilo, ak by svetlo sveta uzrelo tvrdenie, že na vaše kontá idú nie malé odmeny za vašu poslušnosť. Vôbec sa nečudujem tomu, čo navrhujete, ale tie peniaze, ktoré navrhujete na migrantov by sa skôr hodili pre krajiny EÚ. (Takže nebolo by od veci, ak by ste začali rozmýšľať nad tým, čo navrhujem v blogu.)

Ladislav Serenča

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150538x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy