Založ si blog

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . .

Falošný „Brusel“!!! Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej komisie, ktorá navrhuje členským krajinám Únie 6000 eur za každého prijatého žiadateľa o azyl.

Takmer niet dňa, keď pobrežné krajiny stredozemného mora vyzdvihujú emigrantov z plavidiel blížiacich sa k ich brehom, lebo kvôli vojne utekajú zo svojich krajín a svojich domovov – aby si zachránili aspoň holý život, keď ich nepriateľ pripravil o ich majetok.

V posledných rokoch také „šťastie“ už stovky takých emigrantov nemali, aby došli do svojho vysnívaného cieľa. Jednoducho sa utopili – ich plavidla buď prevrhli veľké vlny alebo boli tak preťažené, že museli ku dnu.

Niet sa čomu čudovať, že politici musia konať a prejavovať svoju humánnosť voči týmto obyvateľom. No skôr sa pozastavujem nad tým, že ak vedia vytvoriť páky voči krajinám v ktorých sa porušujú ľudské práva – čiže demokracia – udeľujú im dlhodobé sankcie, prečo niečo podobné neschvaľujú voči krajinám, ktoré tieto vojny podporujú?! Neverím, žeby sa niečo také nedalo uskutočniť. Veď za svojimi rozhodnutiami by mali milióny ľudí, ktorí vojny odsudzujú a chcú aby vo svete panoval mier. (Samozrejme mám na mysli správne rozhodnutia).

Ďalšia ponuka Európskej komisie je, že štáty do ktorých by sa vylodení migranti dostali – na každú osobu, ktorá by vstúpila na pevninu by pridelili 500 eur – podľa mňa je to nezmysel.

Rozmýšľam ako by to bolo na Slovensku, ak by sme takýchto migrantov prijali trebárs 30 000 – postavilo by to našu ekonomiku na nohy? Pri stúpajúcom počte bezdomovcov a krachujúcich firmách si ani nedokážem predstaviť kto by tých ľudí uživil?! (A to už nejdem zachádzať do detailov, že podobných ľudí máme tisícky v našich rómskych osadách).

ODKAZ ČLENOM EURÓPSKEJ KOMISIE

Ak skutočne pociťujete potrebu niekoho podporiť eurami z eurofondov, tak v prvom rade by ste mali podporiť tie krajiny a ich obyvateľov, ktorým vďačíte za svoje mzdy, čiže tým, ktorí vás živia.

Neodpustím si však poznámku: ak vás „tlačia“ nejaké organizácie k tomu, aby ste riešili migrantov spôsobom, ktorý navrhujete, tak nepochybujem o tom, že takto sa nerozhodujete zadarmo. Vôbec by ma neprekvapilo, ak by svetlo sveta uzrelo tvrdenie, že na vaše kontá idú nie malé odmeny za vašu poslušnosť. Vôbec sa nečudujem tomu, čo navrhujete, ale tie peniaze, ktoré navrhujete na migrantov by sa skôr hodili pre krajiny EÚ. (Takže nebolo by od veci, ak by ste začali rozmýšľať nad tým, čo navrhujem v blogu.)

Ladislav Serenča

Ekonomike sa darí, stíhačky si zaslúžime

13.12.2018

Miliardový nákup v armáde je spečatený. A teraz už len čo najskôr, aby nám ich Amici dodali, aby tí, čo tu zmluvu podpísali mohli na ne nasadnúť a odletieť na nich čo najskôr do Ameriky viac »

Porošenko tlačí Ukrajinu do vojny!

12.12.2018

Rozmýšľam, aké korene živia Porošenka, že chce definitívne skoncovať s ukrajinsko-ruskov koloniálnou minulosťou a zmeniť orientáciu na Európu? [caption id="attachment_3501" align="alignleft" viac »

Poslanci NR SR si mali navýšiť ešte väčšie platy

12.12.2018

Moderátora Rozborila vytočilo, že tisícové zvyšovanie platov je ťažký cynizmus! Kladiem si otázku, sú tí naši poslanci skutočne takí sprostí, že toto ich zvýšenie platov nie je po vôli viac »

koľajnice, železnica, trať

Tri železničné trate budú od roku 2019 liberalizované

13.12.2018 11:20

Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) je podľa hovorkyne rezortu Karolíny Duckej prvým ministrom v histórii Slovenska, ktorý urobí skutočné súťaže na železničné trate.

väzenie

Čína potvrdila, že zadržiava dvoch Kanaďanov

13.12.2018 11:16

Podľa mnohých názorov je zadržanie Kanaďanov odvetou Číny za zatknutie finančnej riaditeľky spoločnosti Huawei.

butinová

Ruska obvinená v USA zo špionáže sa chce priznať k porušeniu zákonov

13.12.2018 10:58

Marija Butinová začala spolupracovať s vyšetrovateľmi.

francúzsko, žlté vesty, protest

Francúzska vláda nezakáže sobotňajší protest 'žltých viest'

13.12.2018 10:32

Vláda sa však domnieva, že vyjsť v sobotu opäť do ulíc by 'nebolo rozumné'.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 698
Celková čítanosť: 1614176x
Priemerná čítanosť článkov: 2313x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy