Založ si blog

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . .

Falošný „Brusel“!!! Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej komisie, ktorá navrhuje členským krajinám Únie 6000 eur za každého prijatého žiadateľa o azyl.

Takmer niet dňa, keď pobrežné krajiny stredozemného mora vyzdvihujú emigrantov z plavidiel blížiacich sa k ich brehom, lebo kvôli vojne utekajú zo svojich krajín a svojich domovov – aby si zachránili aspoň holý život, keď ich nepriateľ pripravil o ich majetok.

V posledných rokoch také „šťastie“ už stovky takých emigrantov nemali, aby došli do svojho vysnívaného cieľa. Jednoducho sa utopili – ich plavidla buď prevrhli veľké vlny alebo boli tak preťažené, že museli ku dnu.

Niet sa čomu čudovať, že politici musia konať a prejavovať svoju humánnosť voči týmto obyvateľom. No skôr sa pozastavujem nad tým, že ak vedia vytvoriť páky voči krajinám v ktorých sa porušujú ľudské práva – čiže demokracia – udeľujú im dlhodobé sankcie, prečo niečo podobné neschvaľujú voči krajinám, ktoré tieto vojny podporujú?! Neverím, žeby sa niečo také nedalo uskutočniť. Veď za svojimi rozhodnutiami by mali milióny ľudí, ktorí vojny odsudzujú a chcú aby vo svete panoval mier. (Samozrejme mám na mysli správne rozhodnutia).

Ďalšia ponuka Európskej komisie je, že štáty do ktorých by sa vylodení migranti dostali – na každú osobu, ktorá by vstúpila na pevninu by pridelili 500 eur – podľa mňa je to nezmysel.

Rozmýšľam ako by to bolo na Slovensku, ak by sme takýchto migrantov prijali trebárs 30 000 – postavilo by to našu ekonomiku na nohy? Pri stúpajúcom počte bezdomovcov a krachujúcich firmách si ani nedokážem predstaviť kto by tých ľudí uživil?! (A to už nejdem zachádzať do detailov, že podobných ľudí máme tisícky v našich rómskych osadách).

ODKAZ ČLENOM EURÓPSKEJ KOMISIE

Ak skutočne pociťujete potrebu niekoho podporiť eurami z eurofondov, tak v prvom rade by ste mali podporiť tie krajiny a ich obyvateľov, ktorým vďačíte za svoje mzdy, čiže tým, ktorí vás živia.

Neodpustím si však poznámku: ak vás „tlačia“ nejaké organizácie k tomu, aby ste riešili migrantov spôsobom, ktorý navrhujete, tak nepochybujem o tom, že takto sa nerozhodujete zadarmo. Vôbec by ma neprekvapilo, ak by svetlo sveta uzrelo tvrdenie, že na vaše kontá idú nie malé odmeny za vašu poslušnosť. Vôbec sa nečudujem tomu, čo navrhujete, ale tie peniaze, ktoré navrhujete na migrantov by sa skôr hodili pre krajiny EÚ. (Takže nebolo by od veci, ak by ste začali rozmýšľať nad tým, čo navrhujem v blogu.)

Ladislav Serenča

Minister spravodlivosti potvrdil zmiznutie spisu

23.10.2018

Tak, ako takmer v každom prípade, ani v tomto nie je žiadna výnimka - verejnosti sa jednoducho dalo na známosť, že: „Podrobnosti zatiaľ nie sú známe, keďže súd veľmi nekomunikuje, informoval viac »

Študuje Sulík herectvo? !

22.10.2018

Reláciu o 5 minút 12 už nepozerám minim. 3 roky - herecké výkony, aké v nej podávajú niektorí naši politici, tak toto nedokážu zahrať - tak perfektne - ani niektorí herci. Tie ich hádky viac »

Nenásytný Vatikán

21.10.2018

Čitatelia, ktorí čítajú moje blogy, vedia o mne, že vyčítam RKC celibát a vedia aj to ako neznášam farizejstvo a pretvárky..., zatiaľ som v Ríme nebol a do Vatikánu by som nešiel aj keby viac »

NRSR schôdza zasadnutie

Poslanci nezmenili spôsob voľby ústavných sudcov

23.10.2018 23:29, aktualizované: 24.10.2018 00:19

Sudcovia Ústavného súdu SR sa budú voliť tak ako doteraz. Parlament napokon neschválil novelu ústavy, ktorá mala zmeniť spôsob ich voľby.

Peniaze, libra, dolár, euro

Brexit môže upchať hranice. Briti zvažujú dovoz na lodiach

23.10.2018 23:11

Na rokovaní britskej vlády zaznelo, že v v prípade neriadeného brexitu by potrebné potraviny a lieky mohli do krajiny voziť charterové lode.

eskalátor, pohyblivé schody

Pri poruche eskalátora sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

23.10.2018 23:03

Stupne eskalátora sa prepadli pravdepodobne v dôsledku preťaženia.

Alpy, hory, sneh, zima, Zugspitze

V Rakúsku pátrajú desiatky ľudí po dvoch českých horolezcoch

23.10.2018 22:47

Nezvestní sa v pondelok mali vybrať na najvyšší končiar pohoria Vysoké Taury - Hochalmspitze - v okrese Spittal an der Drau.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 668
Celková čítanosť: 1507495x
Priemerná čítanosť článkov: 2257x

Autor blogu

Odkazy