Založ si blog

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . .

Falošný „Brusel“!!! Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej komisie, ktorá navrhuje členským krajinám Únie 6000 eur za každého prijatého žiadateľa o azyl.

Takmer niet dňa, keď pobrežné krajiny stredozemného mora vyzdvihujú emigrantov z plavidiel blížiacich sa k ich brehom, lebo kvôli vojne utekajú zo svojich krajín a svojich domovov – aby si zachránili aspoň holý život, keď ich nepriateľ pripravil o ich majetok.

V posledných rokoch také „šťastie“ už stovky takých emigrantov nemali, aby došli do svojho vysnívaného cieľa. Jednoducho sa utopili – ich plavidla buď prevrhli veľké vlny alebo boli tak preťažené, že museli ku dnu.

Niet sa čomu čudovať, že politici musia konať a prejavovať svoju humánnosť voči týmto obyvateľom. No skôr sa pozastavujem nad tým, že ak vedia vytvoriť páky voči krajinám v ktorých sa porušujú ľudské práva – čiže demokracia – udeľujú im dlhodobé sankcie, prečo niečo podobné neschvaľujú voči krajinám, ktoré tieto vojny podporujú?! Neverím, žeby sa niečo také nedalo uskutočniť. Veď za svojimi rozhodnutiami by mali milióny ľudí, ktorí vojny odsudzujú a chcú aby vo svete panoval mier. (Samozrejme mám na mysli správne rozhodnutia).

Ďalšia ponuka Európskej komisie je, že štáty do ktorých by sa vylodení migranti dostali – na každú osobu, ktorá by vstúpila na pevninu by pridelili 500 eur – podľa mňa je to nezmysel.

Rozmýšľam ako by to bolo na Slovensku, ak by sme takýchto migrantov prijali trebárs 30 000 – postavilo by to našu ekonomiku na nohy? Pri stúpajúcom počte bezdomovcov a krachujúcich firmách si ani nedokážem predstaviť kto by tých ľudí uživil?! (A to už nejdem zachádzať do detailov, že podobných ľudí máme tisícky v našich rómskych osadách).

ODKAZ ČLENOM EURÓPSKEJ KOMISIE

Ak skutočne pociťujete potrebu niekoho podporiť eurami z eurofondov, tak v prvom rade by ste mali podporiť tie krajiny a ich obyvateľov, ktorým vďačíte za svoje mzdy, čiže tým, ktorí vás živia.

Neodpustím si však poznámku: ak vás „tlačia“ nejaké organizácie k tomu, aby ste riešili migrantov spôsobom, ktorý navrhujete, tak nepochybujem o tom, že takto sa nerozhodujete zadarmo. Vôbec by ma neprekvapilo, ak by svetlo sveta uzrelo tvrdenie, že na vaše kontá idú nie malé odmeny za vašu poslušnosť. Vôbec sa nečudujem tomu, čo navrhujete, ale tie peniaze, ktoré navrhujete na migrantov by sa skôr hodili pre krajiny EÚ. (Takže nebolo by od veci, ak by ste začali rozmýšľať nad tým, čo navrhujem v blogu.)

Ladislav Serenča

21. August – okupačný šesťdesiatýôsmy

19.08.2018

Dá sa povedať, že som bol jedným z prvých ľudí, ktorí sme zostali v nemom úžase a nechápali sme čo sa deje, keď popri nás už od skorého rána tiahli dlhé kolóny sovietskych tankov, obrnených viac »

Ak nepriateľa nemáme, tak si ho vytvoríme

18.08.2018

Pentagón sa nepoučil z predošlých vojen v Iraku, ktorý podozrievali z toho, že vyrába a vlastní chemické zbrane, teraz sa zamerali na Čínu a hoci nemajú dôkazy, tak používajú formulku: viac »

Ešteže aspoň novinári nezabudli na Jána Kuciaka

17.08.2018

21.8.2018 bude 6 mesiacov, čo zastrelili Jána Kuciaka a jeho snúbenicu. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/480775/ - 4 dni pred smutným polročným dátumom - denník PRAVDA zverejnil vyhlásenie viac »

stíhačky, Sýria

Americké sily z Iraku neodídu, 'dokým nestabilizujú' situáciu v krajine

19.08.2018 22:02

USA ostanú v Iraku tak dlho, ako to bude potrebné, aby pomohli stabilizovať regióny, uviedol hovorca medzinárodnej koalície.

zrútenie most USA Miami

840. Toľko mostov sa môže zrútiť vo Francúzsku v najbližších rokoch, ukázal audit

19.08.2018 20:14

Audit zadaný francúzskou vládou ukázal, že približne 840 mostov na území tejto krajiny je vážne poškodených a v najbližších rokoch hrozí ich zrútenie.

pocasie, teplo, mesto

Slovensko čakajú ďalšie horúce dni, meteorológovia vydali výstrahy

19.08.2018 19:48

Horúčavy potrápia Slovensko aj budúci týždeň.

Irán očami cyklocestovateľa, Oliver a Janka - cycle2inspire

Je to snaha o prevrat a neuspeje, komentuje Teherán americkú 'akčnú skupinu'

19.08.2018 19:08

Akčná skupina, ktorú vytvorila vláda USA na koordináciu svojej politiky voči Teheránu, nezvrhne iránsku vládu, uviedol v iránsky minister zahraničných vecí.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 639
Celková čítanosť: 1367092x
Priemerná čítanosť článkov: 2139x

Autor blogu

Odkazy