Založ si blog

Každoročný jav – vodné nádrže zaplavené plastmi!

Je to ľudská skaza bez hraníc. Každému slušnému človeku musí trhať srdce pohľad na naše rieky, keď sa nimi plavia tóny plastových fliaš a rôzneho plastového odpadu, ktoré nakoniec končia na hladine rekreačných stredísk, akými sú napr. Ružínska priehrada alebo Zemplínska Šírava.

Ale aj obyvatelia Bodrogu a Bodvy sú zúfalí zo silného znečistenia riek, ktoré spôsobili ľudia Zakarpatia svojím vyprodukovaným odpadom. „Plastové fľaše, vrecia na odpadky s rôznym komunálnym odpadom sa tiahnu po rieke v dĺžke približne 200 metrov.“

Aktivisti vysvetľujú, že: „práve po Latorici, ktorá tečie z Ukrajiny, sa dostal odpad na Slovensko.“  Nahromadené smeti zo Zakarpatia smerujú ďalej do Maďarska. „Na Ukrajine nevedia vyriešiť problém osobnej dopravy, nie to s takýmto druhom odpadu“-  „okrem odpadu rieka Bodrog prináša každoročne aj niekoľko uhynutých zvierat.“  Zdroj: http://www.topky.sk/cl/10/1709675/VIDEO-Ludska-skaza

Najsmutnejšie na celej veci je, že tento hnus – čiže tony odpadov musí každoročne čistiť Slovenský vodohospodársky podnik, lenže ten má vymedzené možností na vykonávanie čistenia vodných nádrži a hraničných riek. – Škoda, že to netrhá srdcia tým ľuďom, ktorí ten neporiadok pravidelne robia.

Keď sa pred niekoľkými rokmi v NR SR rokovalo o schválení zákona na zálohovanie PET fliaš, očakával som, že naši poslanci – „najmúdrejší z najmúdrejších“ – tento zákon schvália, aby sa PET fľaše naozaj zálohovali. No bohužiaľ aj tu zaúčinkoval lobizmus a peniaze keš. Neviem si totiž vysvetliť to, že poslanci naleteli majiteľom veľkých obchodných centier, že vraj by nemali také veľké skladové priestory  – na skladovanie plastových fliaš. 🙁

Zaujímavé je, že v iných krajinách to funguje, len na Slovensku sa na všetko nájdu výhovorky. Myslím si, že jeden lis na lisovanie PET fliaš do balíkov, ktoré by zaberali podstatne menšiu skladovaciu plochu, že taký lis by veľkoobchodníkov určite nezruinoval. Všetko závisí iba od ochoty kompetentných ľudí. (Píšem tak preto lebo aj v našej krajine je hodne ľahostajných ľudí, ktorí majú ochranu prírody ako sa hovorí na háku a s plastmi zaobchádzajú rovnako ako tí na Ukrajine.)

Máte našich 700 rukojemníkov, prosím zbombardujeme vás!

20.10.2018

Za necelých 24 hodín letecké útoky koalície vedenej Spojenými štátmi pripravili o život aj 32 civilistov. K útoku došlo v oblastiach kontrolovaných organizáciou Daeš na východe Sýrie. Čo viac »

Organizácia Islamský štát zajala 700 rukojemníkov

19.10.2018

Čo sa tí extrémisti z organizácie Islamský štát množia ako potkany? To nedáva logiku, veď za posledné roky Američania a Rusi zvrhli stovky ton bômb a stále čítame, že tých extrémistov viac »

Takže predsa len to bola mafia, ktorá odstránila Kuciaka

18.10.2018

Bola to Kočnerová mafia, ktorá pripravila o život Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Stále hovorím o tom: Kto konkrétne novinára zabil a kto to financoval?? Nepochybujem však o tom, že v tom viac »

USA-TRUMP/COASTGUARD

USA odstúpia od zmluvy o raketách. Trump obvinil Rusko, že ju porušuje

21.10.2018 02:24

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené štáty odstúpia od Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF), ktorú v roku 1987 podpísali s Ruskom.

novinár, les

Ukážte Chášakdžího telo, vyzýva Amnesty International

20.10.2018 21:58

Nie všetci Saudskej Arábii a jej oficiálnej verzii veria a existuje podozrenie, že je len vymyslená, aby zakryla stopy vedúce ku korunnému princovi.

Ukrajina, Užhorod, protesty, kríza, demonštranti

V Zakarpatsku sa objavili protimaďarské bilbordy, Kyjev viní ruskú FSB

20.10.2018 21:01

Plagáty sa vraj lepili bez dohody s majiteľmi reklamných plôch.

Holandsko EÚ Kok expremiér úmrtie

Zomrel bývalý holandský premiér Wim Kok

20.10.2018 19:51

Po skončení politickej kariéry bol oficiálnym lobistom Európskej únie.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 665
Celková čítanosť: 1499626x
Priemerná čítanosť článkov: 2255x

Autor blogu

Odkazy