Založ si blog

Každoročný jav – vodné nádrže zaplavené plastmi!

Je to ľudská skaza bez hraníc. Každému slušnému človeku musí trhať srdce pohľad na naše rieky, keď sa nimi plavia tóny plastových fliaš a rôzneho plastového odpadu, ktoré nakoniec končia na hladine rekreačných stredísk, akými sú napr. Ružínska priehrada alebo Zemplínska Šírava.

Ale aj obyvatelia Bodrogu a Bodvy sú zúfalí zo silného znečistenia riek, ktoré spôsobili ľudia Zakarpatia svojím vyprodukovaným odpadom. „Plastové fľaše, vrecia na odpadky s rôznym komunálnym odpadom sa tiahnu po rieke v dĺžke približne 200 metrov.“

Aktivisti vysvetľujú, že: „práve po Latorici, ktorá tečie z Ukrajiny, sa dostal odpad na Slovensko.“  Nahromadené smeti zo Zakarpatia smerujú ďalej do Maďarska. „Na Ukrajine nevedia vyriešiť problém osobnej dopravy, nie to s takýmto druhom odpadu“-  „okrem odpadu rieka Bodrog prináša každoročne aj niekoľko uhynutých zvierat.“  Zdroj: http://www.topky.sk/cl/10/1709675/VIDEO-Ludska-skaza

Najsmutnejšie na celej veci je, že tento hnus – čiže tony odpadov musí každoročne čistiť Slovenský vodohospodársky podnik, lenže ten má vymedzené možností na vykonávanie čistenia vodných nádrži a hraničných riek. – Škoda, že to netrhá srdcia tým ľuďom, ktorí ten neporiadok pravidelne robia.

Keď sa pred niekoľkými rokmi v NR SR rokovalo o schválení zákona na zálohovanie PET fliaš, očakával som, že naši poslanci – „najmúdrejší z najmúdrejších“ – tento zákon schvália, aby sa PET fľaše naozaj zálohovali. No bohužiaľ aj tu zaúčinkoval lobizmus a peniaze keš. Neviem si totiž vysvetliť to, že poslanci naleteli majiteľom veľkých obchodných centier, že vraj by nemali také veľké skladové priestory  – na skladovanie plastových fliaš. 🙁

Zaujímavé je, že v iných krajinách to funguje, len na Slovensku sa na všetko nájdu výhovorky. Myslím si, že jeden lis na lisovanie PET fliaš do balíkov, ktoré by zaberali podstatne menšiu skladovaciu plochu, že taký lis by veľkoobchodníkov určite nezruinoval. Všetko závisí iba od ochoty kompetentných ľudí. (Píšem tak preto lebo aj v našej krajine je hodne ľahostajných ľudí, ktorí majú ochranu prírody ako sa hovorí na háku a s plastmi zaobchádzajú rovnako ako tí na Ukrajine.)

Ibrahim Majga to poslancom NR parádne natrel

17.12.2018

A to za všetkých Slovákov. Napriek tomu je smutné, že Slováci sú takí holubičí národ. Mnohí si nechajú doslova ešte aj drevo na chrbte klátiť, len aby sa tí podvodníci mali lepšie ako viac »

Vianoce sa blížia a zlodeji „pracujú“ naplno

16.12.2018

Presvedčil som sa, že ľudia pred Vianocami sú menej obozretní v tom, že si svoje veci menej strážia a práve tým nahrávajú zlodejom do karát. Takmer denne chodievam na prechádzku do borovicového viac »

Kiska, pozemkový podvodník

15.12.2018

Takže sme opäť o niečo múdrejší. Denník PRAVDA prišiel s informáciou, že Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov. „Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove viac »

Lajos Grendel

Zomrel významný spisovateľ Lajos Grendel, otec poslanca NR SR

18.12.2018 23:35

Počas života získal viacero ocenení za literárnu tvorbu.

Bambi

Trest pre notorického pytliaka - musí opakovane sledovať 'najdojímavejší film histórie'

18.12.2018 22:57

Sudca v americkom Missouri odsúdil pytliaka aj k ročnému pobytu za mrežami.

Marco Bucci

Zrútený Morandiho most nahradí projekt janovského architekta za 200 mil. eur

18.12.2018 21:47

Projekt Renza Piana (81) budú realizovať tri talianske spoločnosti.

Charles Michel

Belgický premiér Michel pre Marrakéš rezignoval

18.12.2018 20:46

Ešte večer ju odovzdá do rúk kráľa Filipa.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 702
Celková čítanosť: 1633721x
Priemerná čítanosť článkov: 2327x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy