Založ si blog

Každoročný jav – vodné nádrže zaplavené plastmi!

Je to ľudská skaza bez hraníc. Každému slušnému človeku musí trhať srdce pohľad na naše rieky, keď sa nimi plavia tóny plastových fliaš a rôzneho plastového odpadu, ktoré nakoniec končia na hladine rekreačných stredísk, akými sú napr. Ružínska priehrada alebo Zemplínska Šírava.

Ale aj obyvatelia Bodrogu a Bodvy sú zúfalí zo silného znečistenia riek, ktoré spôsobili ľudia Zakarpatia svojím vyprodukovaným odpadom. „Plastové fľaše, vrecia na odpadky s rôznym komunálnym odpadom sa tiahnu po rieke v dĺžke približne 200 metrov.“

Aktivisti vysvetľujú, že: „práve po Latorici, ktorá tečie z Ukrajiny, sa dostal odpad na Slovensko.“  Nahromadené smeti zo Zakarpatia smerujú ďalej do Maďarska. „Na Ukrajine nevedia vyriešiť problém osobnej dopravy, nie to s takýmto druhom odpadu“-  „okrem odpadu rieka Bodrog prináša každoročne aj niekoľko uhynutých zvierat.“  Zdroj: http://www.topky.sk/cl/10/1709675/VIDEO-Ludska-skaza

Najsmutnejšie na celej veci je, že tento hnus – čiže tony odpadov musí každoročne čistiť Slovenský vodohospodársky podnik, lenže ten má vymedzené možností na vykonávanie čistenia vodných nádrži a hraničných riek. – Škoda, že to netrhá srdcia tým ľuďom, ktorí ten neporiadok pravidelne robia.

Keď sa pred niekoľkými rokmi v NR SR rokovalo o schválení zákona na zálohovanie PET fliaš, očakával som, že naši poslanci – „najmúdrejší z najmúdrejších“ – tento zákon schvália, aby sa PET fľaše naozaj zálohovali. No bohužiaľ aj tu zaúčinkoval lobizmus a peniaze keš. Neviem si totiž vysvetliť to, že poslanci naleteli majiteľom veľkých obchodných centier, že vraj by nemali také veľké skladové priestory  – na skladovanie plastových fliaš. 🙁

Zaujímavé je, že v iných krajinách to funguje, len na Slovensku sa na všetko nájdu výhovorky. Myslím si, že jeden lis na lisovanie PET fliaš do balíkov, ktoré by zaberali podstatne menšiu skladovaciu plochu, že taký lis by veľkoobchodníkov určite nezruinoval. Všetko závisí iba od ochoty kompetentných ľudí. (Píšem tak preto lebo aj v našej krajine je hodne ľahostajných ľudí, ktorí majú ochranu prírody ako sa hovorí na háku a s plastmi zaobchádzajú rovnako ako tí na Ukrajine.)

Kim prisľúbil, že sa vzdá jadrových zbraní

12.06.2018

A nebolo by správne, ak by rovnaké gesto spravil aj prezident USA? Nedokážem pochopiť prečo jedni môžu vlastniť jadrový arzenál a druhí nie? Logicky mi z toho vyplýva, že ak sa svojho jadrového viac »

Boj o nenarodené deti

09.06.2018

Cirkev, ale aj rôzne organizácie, každoročne organizujú hromadné protesty a ulicami miest tiahnu protestujúci občania, vyzývajúci štátnych činiteľov, aby v tejto oblasti spravili opatrenie, viac »

NATO nám vyčíta ruské stíhačky MiG-29

08.06.2018

Milí Američania, nevidím žiadny problém, dodajte nám vaše stíhačky F-16. Len vás prosím nežiadajte za ne platbu, my totiž na to peniaze nemáme. Čo je jedenásť kusov stíhačiek pre Ameriku? viac »

Benzín, nafta

Čína hrozí clami na americkú ropu, zasiahne to miliardový obchod

18.06.2018 10:35

Ak Čína splní svoje hrozby a zavedie clá na dovoz ropy zo Spojených štátov, zasiahne obchod, ktorý posledné dva roky rýchlo stúpa.

Syria

Koalícii na čele s USA pripisujú smrtiaci nálet na armádne stanovište

18.06.2018 10:32

Sýrska armáda a spojenci vedú operácie proti IS na západnom brehu Eufratu, zatiaľ čo na východnom prebieha ofenzíva opozičných Sýrskych demokratických síl.

Ondrej Dostál

Údajnú spoluprácu so Slovenskými brancami považuje Matica slovenská za urážku

18.06.2018 10:22

Spájať, respektíve naznačovať spojenie medzi Maticou slovenskou s organizáciou Slovenskí branci je konšpiráciou, uviedlo vedenie MS na slová poslanca za SaS Ondreja Dostála.

Macedónsko, dohoda, Grécko, protest, násilie, polícia

Násilný protest v Macedónsku proti dohode s Gréckom ukončila polícia

18.06.2018 09:10

Niektorí demonštranti hádzali na políciu kamene a fľaše pred budovou parlamentu.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 609
Celková čítanosť: 1283870x
Priemerná čítanosť článkov: 2108x

Autor blogu

Odkazy