Založ si blog

Každoročný jav – vodné nádrže zaplavené plastmi!

Je to ľudská skaza bez hraníc. Každému slušnému človeku musí trhať srdce pohľad na naše rieky, keď sa nimi plavia tóny plastových fliaš a rôzneho plastového odpadu, ktoré nakoniec končia na hladine rekreačných stredísk, akými sú napr. Ružínska priehrada alebo Zemplínska Šírava.

Ale aj obyvatelia Bodrogu a Bodvy sú zúfalí zo silného znečistenia riek, ktoré spôsobili ľudia Zakarpatia svojím vyprodukovaným odpadom. „Plastové fľaše, vrecia na odpadky s rôznym komunálnym odpadom sa tiahnu po rieke v dĺžke približne 200 metrov.“

Aktivisti vysvetľujú, že: „práve po Latorici, ktorá tečie z Ukrajiny, sa dostal odpad na Slovensko.“  Nahromadené smeti zo Zakarpatia smerujú ďalej do Maďarska. „Na Ukrajine nevedia vyriešiť problém osobnej dopravy, nie to s takýmto druhom odpadu“-  „okrem odpadu rieka Bodrog prináša každoročne aj niekoľko uhynutých zvierat.“  Zdroj: http://www.topky.sk/cl/10/1709675/VIDEO-Ludska-skaza

Najsmutnejšie na celej veci je, že tento hnus – čiže tony odpadov musí každoročne čistiť Slovenský vodohospodársky podnik, lenže ten má vymedzené možností na vykonávanie čistenia vodných nádrži a hraničných riek. – Škoda, že to netrhá srdcia tým ľuďom, ktorí ten neporiadok pravidelne robia.

Keď sa pred niekoľkými rokmi v NR SR rokovalo o schválení zákona na zálohovanie PET fliaš, očakával som, že naši poslanci – „najmúdrejší z najmúdrejších“ – tento zákon schvália, aby sa PET fľaše naozaj zálohovali. No bohužiaľ aj tu zaúčinkoval lobizmus a peniaze keš. Neviem si totiž vysvetliť to, že poslanci naleteli majiteľom veľkých obchodných centier, že vraj by nemali také veľké skladové priestory  – na skladovanie plastových fliaš. 🙁

Zaujímavé je, že v iných krajinách to funguje, len na Slovensku sa na všetko nájdu výhovorky. Myslím si, že jeden lis na lisovanie PET fliaš do balíkov, ktoré by zaberali podstatne menšiu skladovaciu plochu, že taký lis by veľkoobchodníkov určite nezruinoval. Všetko závisí iba od ochoty kompetentných ľudí. (Píšem tak preto lebo aj v našej krajine je hodne ľahostajných ľudí, ktorí majú ochranu prírody ako sa hovorí na háku a s plastmi zaobchádzajú rovnako ako tí na Ukrajine.)

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150512x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy