Založ si blog

Pán Kiska, zatiahnite ručnú brzdu!

Vaše klamstva boli také ťažké, že Vašu káričku už nedokázali zastaviť ani stokrát opakované lži. Dobehli Vás státisícové špekulácie s daňami a teraz ak nechcete úplne stratiť svoju tvár – pred voličmi, ktorí Vám dali svoje hlasy, – tak podajte demisiu! Niektorí svetoví politici tak učinili. (Dúfam, že aj vo Vás ešte zostalo aspoň toľko cti, že aj Vy ich budete nasledovať.)

Vaše podvody na daniach siahajú až do roka 2013. Vaša firma KTAG začala narýchlo opravovať účtovníctvo až vlani na jeseň – až po medializácii podozrení súvisiacich s financovaním prezidentskej kampane. A podľa zistení Pravdy sa tak stalo až tesne pred príchodom daniarov.

„Nebyť medializácie prípadu, v účtovníctve KTAG – zrejme by naďalej figurovali neoprávnené daňové výdavky za takmer 467-tisíc eur.“ Vaša firma ich vyhodila z evidencie až po štyroch rokoch. (Ide o výdavky na kampaň za roky 2013 a 2014).  Firma opravila spolu až 17 daňových priznaní v prípade DPH.

„Polícia v prípade možných daňových únikov Kiskovej firmy vedie trestné stíhanie a vyšetruje, či išlo o zámer podviesť štát o dane.“

„To, že Kiskova firma účtovníctvo spätne opravila, vyšlo najavo až teraz, keď sa o celú záležitosť zaujíma polícia aj parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií.“

„Do médií sa tiež dostali faktúry, ktoré platila KTAG za služby v čase oficiálnej kampane – sú na sumy 268-tisíc eur a limit na obe kolá kampane bol 265¤550 eur. Kiska povedal, že minul na propagáciu až 1,3 milióna eur. Zároveň však tvrdí, že väčšinu peňazí minul mimo oficiálnej kampane a do limitu sa zmestil.“

Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/471436-kisku-dobehli-spekulacie-s-danami/

  1. mája 2018 som napísal tento blog: http://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/05/26/preco-kiskovi-nedoverujem/ – hneď v jeho úvode som napísal, „že možno tým, že už v detstve som nemal rád ulízaných gangstrov v amerických westernoch – lebo väčšina takých boli iba zločinci, ktorí vykrádali banky a niektorí zároveň pripravili o život mnohých nevinných ľudí“… – tak aj jeho som nemal rád – a okrem iného som napísal aj toto: „nech sa na mňa pán Kiska nehnevá, ale v časoch, – keď mu gélom nasiaknutá hlava svietila na predvolebných bilbordoch, – tak už vtedy som ho podozrieval, že tie milióny o ktorých sa písalo, že je ich majiteľom, a média písali, že predvolebnú kampaň si hradil z vlastných peňazí, – tak neviem prečo, ale už vtedy som mu neveril, že je všetko kóšer – proste, že tie peniaze nenadobudol čestne!“ – Takže vtedy som ešte presne nevedel prečo som mu neveril, ale teraz to už viem: Takže pá Kiska – odstúpte z funkcie prezidenta a týmto gestom si  možno aspoň čiastočne napravíte svoju reputáciu u voličov, ktorí Vám dôverovali.

 

Ekonomike sa darí, stíhačky si zaslúžime

13.12.2018

Miliardový nákup v armáde je spečatený. A teraz už len čo najskôr, aby nám ich Amici dodali, aby tí, čo tu zmluvu podpísali mohli na ne nasadnúť a odletieť na nich čo najskôr do Ameriky viac »

Porošenko tlačí Ukrajinu do vojny!

12.12.2018

Rozmýšľam, aké korene živia Porošenka, že chce definitívne skoncovať s ukrajinsko-ruskov koloniálnou minulosťou a zmeniť orientáciu na Európu? [caption id="attachment_3501" align="alignleft" viac »

Poslanci NR SR si mali navýšiť ešte väčšie platy

12.12.2018

Moderátora Rozborila vytočilo, že tisícové zvyšovanie platov je ťažký cynizmus! Kladiem si otázku, sú tí naši poslanci skutočne takí sprostí, že toto ich zvýšenie platov nie je po vôli viac »

SAS: Programová konferencia strany

SaS nepriamo vyzvala kandidátov, aby sa vzdali v prospech Mistríka

13.12.2018 11:53

Opozičná SaS apeluje na prezidentských kandidátov, aby realisticky posúdili svoje šance vo voľbách.

Theresa Mayová

Premiérka Mayová v stredu podľa britských denníkov netriumfovala

13.12.2018 11:49

Obhájila dôveru, ale opozícia vo vlastných radoch je príliš silná.

Peniaze, jen, euro, libra, dolár

Tvrdý brexit by na Slovensku ohrozil tisíce pracovných miest

13.12.2018 11:35

Odklad hlasovania o dohode o brexitu v britskom parlamente zvyšuje pravdepodobnosť, že Veľká Británia odíde z EÚ bez dohody.

koľajnice, železnica, trať

Tri železničné trate budú od roku 2019 liberalizované

13.12.2018 11:20

Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) je podľa hovorkyne rezortu Karolíny Duckej prvým ministrom v histórii Slovenska, ktorý urobí skutočné súťaže na železničné trate.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 698
Celková čítanosť: 1614314x
Priemerná čítanosť článkov: 2313x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy