Založ si blog

Pán Kiska, zatiahnite ručnú brzdu!

Vaše klamstva boli také ťažké, že Vašu káričku už nedokázali zastaviť ani stokrát opakované lži. Dobehli Vás státisícové špekulácie s daňami a teraz ak nechcete úplne stratiť svoju tvár – pred voličmi, ktorí Vám dali svoje hlasy, – tak podajte demisiu! Niektorí svetoví politici tak učinili. (Dúfam, že aj vo Vás ešte zostalo aspoň toľko cti, že aj Vy ich budete nasledovať.)

Vaše podvody na daniach siahajú až do roka 2013. Vaša firma KTAG začala narýchlo opravovať účtovníctvo až vlani na jeseň – až po medializácii podozrení súvisiacich s financovaním prezidentskej kampane. A podľa zistení Pravdy sa tak stalo až tesne pred príchodom daniarov.

„Nebyť medializácie prípadu, v účtovníctve KTAG – zrejme by naďalej figurovali neoprávnené daňové výdavky za takmer 467-tisíc eur.“ Vaša firma ich vyhodila z evidencie až po štyroch rokoch. (Ide o výdavky na kampaň za roky 2013 a 2014).  Firma opravila spolu až 17 daňových priznaní v prípade DPH.

„Polícia v prípade možných daňových únikov Kiskovej firmy vedie trestné stíhanie a vyšetruje, či išlo o zámer podviesť štát o dane.“

„To, že Kiskova firma účtovníctvo spätne opravila, vyšlo najavo až teraz, keď sa o celú záležitosť zaujíma polícia aj parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií.“

„Do médií sa tiež dostali faktúry, ktoré platila KTAG za služby v čase oficiálnej kampane – sú na sumy 268-tisíc eur a limit na obe kolá kampane bol 265¤550 eur. Kiska povedal, že minul na propagáciu až 1,3 milióna eur. Zároveň však tvrdí, že väčšinu peňazí minul mimo oficiálnej kampane a do limitu sa zmestil.“

Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/471436-kisku-dobehli-spekulacie-s-danami/

  1. mája 2018 som napísal tento blog: http://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/05/26/preco-kiskovi-nedoverujem/ – hneď v jeho úvode som napísal, „že možno tým, že už v detstve som nemal rád ulízaných gangstrov v amerických westernoch – lebo väčšina takých boli iba zločinci, ktorí vykrádali banky a niektorí zároveň pripravili o život mnohých nevinných ľudí“… – tak aj jeho som nemal rád – a okrem iného som napísal aj toto: „nech sa na mňa pán Kiska nehnevá, ale v časoch, – keď mu gélom nasiaknutá hlava svietila na predvolebných bilbordoch, – tak už vtedy som ho podozrieval, že tie milióny o ktorých sa písalo, že je ich majiteľom, a média písali, že predvolebnú kampaň si hradil z vlastných peňazí, – tak neviem prečo, ale už vtedy som mu neveril, že je všetko kóšer – proste, že tie peniaze nenadobudol čestne!“ – Takže vtedy som ešte presne nevedel prečo som mu neveril, ale teraz to už viem: Takže pá Kiska – odstúpte z funkcie prezidenta a týmto gestom si  možno aspoň čiastočne napravíte svoju reputáciu u voličov, ktorí Vám dôverovali.

 

21. August – okupačný šesťdesiatýôsmy

19.08.2018

Dá sa povedať, že som bol jedným z prvých ľudí, ktorí sme zostali v nemom úžase a nechápali sme čo sa deje, keď popri nás už od skorého rána tiahli dlhé kolóny sovietskych tankov, obrnených viac »

Ak nepriateľa nemáme, tak si ho vytvoríme

18.08.2018

Pentagón sa nepoučil z predošlých vojen v Iraku, ktorý podozrievali z toho, že vyrába a vlastní chemické zbrane, teraz sa zamerali na Čínu a hoci nemajú dôkazy, tak používajú formulku: viac »

Ešteže aspoň novinári nezabudli na Jána Kuciaka

17.08.2018

21.8.2018 bude 6 mesiacov, čo zastrelili Jána Kuciaka a jeho snúbenicu. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/480775/ - 4 dni pred smutným polročným dátumom - denník PRAVDA zverejnil vyhlásenie viac »

stíhačky, Sýria

Americké sily z Iraku neodídu, 'dokým nestabilizujú' situáciu v krajine

19.08.2018 22:02

USA ostanú v Iraku tak dlho, ako to bude potrebné, aby pomohli stabilizovať regióny, uviedol hovorca medzinárodnej koalície.

zrútenie most USA Miami

840. Toľko mostov sa môže zrútiť vo Francúzsku v najbližších rokoch, ukázal audit

19.08.2018 20:14

Audit zadaný francúzskou vládou ukázal, že približne 840 mostov na území tejto krajiny je vážne poškodených a v najbližších rokoch hrozí ich zrútenie.

pocasie, teplo, mesto

Slovensko čakajú ďalšie horúce dni, meteorológovia vydali výstrahy

19.08.2018 19:48

Horúčavy potrápia Slovensko aj budúci týždeň.

Irán očami cyklocestovateľa, Oliver a Janka - cycle2inspire

Je to snaha o prevrat a neuspeje, komentuje Teherán americkú 'akčnú skupinu'

19.08.2018 19:08

Akčná skupina, ktorú vytvorila vláda USA na koordináciu svojej politiky voči Teheránu, nezvrhne iránsku vládu, uviedol v iránsky minister zahraničných vecí.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 639
Celková čítanosť: 1367126x
Priemerná čítanosť článkov: 2139x

Autor blogu

Odkazy