Založ si blog

Pán Kiska, zatiahnite ručnú brzdu!

Vaše klamstva boli také ťažké, že Vašu káričku už nedokázali zastaviť ani stokrát opakované lži. Dobehli Vás státisícové špekulácie s daňami a teraz ak nechcete úplne stratiť svoju tvár – pred voličmi, ktorí Vám dali svoje hlasy, – tak podajte demisiu! Niektorí svetoví politici tak učinili. (Dúfam, že aj vo Vás ešte zostalo aspoň toľko cti, že aj Vy ich budete nasledovať.)

Vaše podvody na daniach siahajú až do roka 2013. Vaša firma KTAG začala narýchlo opravovať účtovníctvo až vlani na jeseň – až po medializácii podozrení súvisiacich s financovaním prezidentskej kampane. A podľa zistení Pravdy sa tak stalo až tesne pred príchodom daniarov.

„Nebyť medializácie prípadu, v účtovníctve KTAG – zrejme by naďalej figurovali neoprávnené daňové výdavky za takmer 467-tisíc eur.“ Vaša firma ich vyhodila z evidencie až po štyroch rokoch. (Ide o výdavky na kampaň za roky 2013 a 2014).  Firma opravila spolu až 17 daňových priznaní v prípade DPH.

„Polícia v prípade možných daňových únikov Kiskovej firmy vedie trestné stíhanie a vyšetruje, či išlo o zámer podviesť štát o dane.“

„To, že Kiskova firma účtovníctvo spätne opravila, vyšlo najavo až teraz, keď sa o celú záležitosť zaujíma polícia aj parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií.“

„Do médií sa tiež dostali faktúry, ktoré platila KTAG za služby v čase oficiálnej kampane – sú na sumy 268-tisíc eur a limit na obe kolá kampane bol 265¤550 eur. Kiska povedal, že minul na propagáciu až 1,3 milióna eur. Zároveň však tvrdí, že väčšinu peňazí minul mimo oficiálnej kampane a do limitu sa zmestil.“

Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/471436-kisku-dobehli-spekulacie-s-danami/

  1. mája 2018 som napísal tento blog: http://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/05/26/preco-kiskovi-nedoverujem/ – hneď v jeho úvode som napísal, „že možno tým, že už v detstve som nemal rád ulízaných gangstrov v amerických westernoch – lebo väčšina takých boli iba zločinci, ktorí vykrádali banky a niektorí zároveň pripravili o život mnohých nevinných ľudí“… – tak aj jeho som nemal rád – a okrem iného som napísal aj toto: „nech sa na mňa pán Kiska nehnevá, ale v časoch, – keď mu gélom nasiaknutá hlava svietila na predvolebných bilbordoch, – tak už vtedy som ho podozrieval, že tie milióny o ktorých sa písalo, že je ich majiteľom, a média písali, že predvolebnú kampaň si hradil z vlastných peňazí, – tak neviem prečo, ale už vtedy som mu neveril, že je všetko kóšer – proste, že tie peniaze nenadobudol čestne!“ – Takže vtedy som ešte presne nevedel prečo som mu neveril, ale teraz to už viem: Takže pá Kiska – odstúpte z funkcie prezidenta a týmto gestom si  možno aspoň čiastočne napravíte svoju reputáciu u voličov, ktorí Vám dôverovali.

 

Kim prisľúbil, že sa vzdá jadrových zbraní

12.06.2018

A nebolo by správne, ak by rovnaké gesto spravil aj prezident USA? Nedokážem pochopiť prečo jedni môžu vlastniť jadrový arzenál a druhí nie? Logicky mi z toho vyplýva, že ak sa svojho jadrového viac »

Každoročný jav – vodné nádrže zaplavené plastmi!

11.06.2018

Je to ľudská skaza bez hraníc. Každému slušnému človeku musí trhať srdce pohľad na naše rieky, keď sa nimi plavia tóny plastových fliaš a rôzneho plastového odpadu, ktoré nakoniec končia viac »

Boj o nenarodené deti

09.06.2018

Cirkev, ale aj rôzne organizácie, každoročne organizujú hromadné protesty a ulicami miest tiahnu protestujúci občania, vyzývajúci štátnych činiteľov, aby v tejto oblasti spravili opatrenie, viac »

Benzín, nafta

Čína hrozí clami na americkú ropu, zasiahne to miliardový obchod

18.06.2018 10:35

Ak Čína splní svoje hrozby a zavedie clá na dovoz ropy zo Spojených štátov, zasiahne obchod, ktorý posledné dva roky rýchlo stúpa.

Syria

Koalícii na čele s USA pripisujú smrtiaci nálet na armádne stanovište

18.06.2018 10:32

Sýrska armáda a spojenci vedú operácie proti IS na západnom brehu Eufratu, zatiaľ čo na východnom prebieha ofenzíva opozičných Sýrskych demokratických síl.

Ondrej Dostál

Údajnú spoluprácu so Slovenskými brancami považuje Matica slovenská za urážku

18.06.2018 10:22

Spájať, respektíve naznačovať spojenie medzi Maticou slovenskou s organizáciou Slovenskí branci je konšpiráciou, uviedlo vedenie MS na slová poslanca za SaS Ondreja Dostála.

Macedónsko, dohoda, Grécko, protest, násilie, polícia

Násilný protest v Macedónsku proti dohode s Gréckom ukončila polícia

18.06.2018 09:10

Niektorí demonštranti hádzali na políciu kamene a fľaše pred budovou parlamentu.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 609
Celková čítanosť: 1283858x
Priemerná čítanosť článkov: 2108x

Autor blogu

Odkazy