Založ si blog

Pán Kiska, zatiahnite ručnú brzdu!

Vaše klamstva boli také ťažké, že Vašu káričku už nedokázali zastaviť ani stokrát opakované lži. Dobehli Vás státisícové špekulácie s daňami a teraz ak nechcete úplne stratiť svoju tvár – pred voličmi, ktorí Vám dali svoje hlasy, – tak podajte demisiu! Niektorí svetoví politici tak učinili. (Dúfam, že aj vo Vás ešte zostalo aspoň toľko cti, že aj Vy ich budete nasledovať.)

Vaše podvody na daniach siahajú až do roka 2013. Vaša firma KTAG začala narýchlo opravovať účtovníctvo až vlani na jeseň – až po medializácii podozrení súvisiacich s financovaním prezidentskej kampane. A podľa zistení Pravdy sa tak stalo až tesne pred príchodom daniarov.

„Nebyť medializácie prípadu, v účtovníctve KTAG – zrejme by naďalej figurovali neoprávnené daňové výdavky za takmer 467-tisíc eur.“ Vaša firma ich vyhodila z evidencie až po štyroch rokoch. (Ide o výdavky na kampaň za roky 2013 a 2014).  Firma opravila spolu až 17 daňových priznaní v prípade DPH.

„Polícia v prípade možných daňových únikov Kiskovej firmy vedie trestné stíhanie a vyšetruje, či išlo o zámer podviesť štát o dane.“

„To, že Kiskova firma účtovníctvo spätne opravila, vyšlo najavo až teraz, keď sa o celú záležitosť zaujíma polícia aj parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií.“

„Do médií sa tiež dostali faktúry, ktoré platila KTAG za služby v čase oficiálnej kampane – sú na sumy 268-tisíc eur a limit na obe kolá kampane bol 265¤550 eur. Kiska povedal, že minul na propagáciu až 1,3 milióna eur. Zároveň však tvrdí, že väčšinu peňazí minul mimo oficiálnej kampane a do limitu sa zmestil.“

Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/471436-kisku-dobehli-spekulacie-s-danami/

  1. mája 2018 som napísal tento blog: http://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/05/26/preco-kiskovi-nedoverujem/ – hneď v jeho úvode som napísal, „že možno tým, že už v detstve som nemal rád ulízaných gangstrov v amerických westernoch – lebo väčšina takých boli iba zločinci, ktorí vykrádali banky a niektorí zároveň pripravili o život mnohých nevinných ľudí“… – tak aj jeho som nemal rád – a okrem iného som napísal aj toto: „nech sa na mňa pán Kiska nehnevá, ale v časoch, – keď mu gélom nasiaknutá hlava svietila na predvolebných bilbordoch, – tak už vtedy som ho podozrieval, že tie milióny o ktorých sa písalo, že je ich majiteľom, a média písali, že predvolebnú kampaň si hradil z vlastných peňazí, – tak neviem prečo, ale už vtedy som mu neveril, že je všetko kóšer – proste, že tie peniaze nenadobudol čestne!“ – Takže vtedy som ešte presne nevedel prečo som mu neveril, ale teraz to už viem: Takže pá Kiska – odstúpte z funkcie prezidenta a týmto gestom si  možno aspoň čiastočne napravíte svoju reputáciu u voličov, ktorí Vám dôverovali.

 

Minister spravodlivosti potvrdil zmiznutie spisu

23.10.2018

Tak, ako takmer v každom prípade, ani v tomto nie je žiadna výnimka - verejnosti sa jednoducho dalo na známosť, že: „Podrobnosti zatiaľ nie sú známe, keďže súd veľmi nekomunikuje, informoval viac »

Študuje Sulík herectvo? !

22.10.2018

Reláciu o 5 minút 12 už nepozerám minim. 3 roky - herecké výkony, aké v nej podávajú niektorí naši politici, tak toto nedokážu zahrať - tak perfektne - ani niektorí herci. Tie ich hádky viac »

Nenásytný Vatikán

21.10.2018

Čitatelia, ktorí čítajú moje blogy, vedia o mne, že vyčítam RKC celibát a vedia aj to ako neznášam farizejstvo a pretvárky..., zatiaľ som v Ríme nebol a do Vatikánu by som nešiel aj keby viac »

NRSR schôdza zasadnutie

Poslanci nezmenili spôsob voľby ústavných sudcov

23.10.2018 23:29, aktualizované: 24.10.2018 00:19

Sudcovia Ústavného súdu SR sa budú voliť tak ako doteraz. Parlament napokon neschválil novelu ústavy, ktorá mala zmeniť spôsob ich voľby.

Peniaze, libra, dolár, euro

Brexit môže upchať hranice. Briti zvažujú dovoz na lodiach

23.10.2018 23:11

Na rokovaní britskej vlády zaznelo, že v v prípade neriadeného brexitu by potrebné potraviny a lieky mohli do krajiny voziť charterové lode.

eskalátor, pohyblivé schody

Pri poruche eskalátora sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

23.10.2018 23:03

Stupne eskalátora sa prepadli pravdepodobne v dôsledku preťaženia.

Alpy, hory, sneh, zima, Zugspitze

V Rakúsku pátrajú desiatky ľudí po dvoch českých horolezcoch

23.10.2018 22:47

Nezvestní sa v pondelok mali vybrať na najvyšší končiar pohoria Vysoké Taury - Hochalmspitze - v okrese Spittal an der Drau.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 668
Celková čítanosť: 1507539x
Priemerná čítanosť článkov: 2257x

Autor blogu

Odkazy