Založ si blog

Pán Kiska, zatiahnite ručnú brzdu!

Vaše klamstva boli také ťažké, že Vašu káričku už nedokázali zastaviť ani stokrát opakované lži. Dobehli Vás státisícové špekulácie s daňami a teraz ak nechcete úplne stratiť svoju tvár – pred voličmi, ktorí Vám dali svoje hlasy, – tak podajte demisiu! Niektorí svetoví politici tak učinili. (Dúfam, že aj vo Vás ešte zostalo aspoň toľko cti, že aj Vy ich budete nasledovať.)

Vaše podvody na daniach siahajú až do roka 2013. Vaša firma KTAG začala narýchlo opravovať účtovníctvo až vlani na jeseň – až po medializácii podozrení súvisiacich s financovaním prezidentskej kampane. A podľa zistení Pravdy sa tak stalo až tesne pred príchodom daniarov.

„Nebyť medializácie prípadu, v účtovníctve KTAG – zrejme by naďalej figurovali neoprávnené daňové výdavky za takmer 467-tisíc eur.“ Vaša firma ich vyhodila z evidencie až po štyroch rokoch. (Ide o výdavky na kampaň za roky 2013 a 2014).  Firma opravila spolu až 17 daňových priznaní v prípade DPH.

„Polícia v prípade možných daňových únikov Kiskovej firmy vedie trestné stíhanie a vyšetruje, či išlo o zámer podviesť štát o dane.“

„To, že Kiskova firma účtovníctvo spätne opravila, vyšlo najavo až teraz, keď sa o celú záležitosť zaujíma polícia aj parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií.“

„Do médií sa tiež dostali faktúry, ktoré platila KTAG za služby v čase oficiálnej kampane – sú na sumy 268-tisíc eur a limit na obe kolá kampane bol 265¤550 eur. Kiska povedal, že minul na propagáciu až 1,3 milióna eur. Zároveň však tvrdí, že väčšinu peňazí minul mimo oficiálnej kampane a do limitu sa zmestil.“

Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/471436-kisku-dobehli-spekulacie-s-danami/

  1. mája 2018 som napísal tento blog: http://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/05/26/preco-kiskovi-nedoverujem/ – hneď v jeho úvode som napísal, „že možno tým, že už v detstve som nemal rád ulízaných gangstrov v amerických westernoch – lebo väčšina takých boli iba zločinci, ktorí vykrádali banky a niektorí zároveň pripravili o život mnohých nevinných ľudí“… – tak aj jeho som nemal rád – a okrem iného som napísal aj toto: „nech sa na mňa pán Kiska nehnevá, ale v časoch, – keď mu gélom nasiaknutá hlava svietila na predvolebných bilbordoch, – tak už vtedy som ho podozrieval, že tie milióny o ktorých sa písalo, že je ich majiteľom, a média písali, že predvolebnú kampaň si hradil z vlastných peňazí, – tak neviem prečo, ale už vtedy som mu neveril, že je všetko kóšer – proste, že tie peniaze nenadobudol čestne!“ – Takže vtedy som ešte presne nevedel prečo som mu neveril, ale teraz to už viem: Takže pá Kiska – odstúpte z funkcie prezidenta a týmto gestom si  možno aspoň čiastočne napravíte svoju reputáciu u voličov, ktorí Vám dôverovali.

 

Najideálnejším riešením rómskeho problému by bolo. . .

19.04.2019

Presťahovať Rómov do Bratislavy. Veď Rómovia nie sú občania druhej kategórie, sú to rovnako občania Slovenskej republiky ako my. Mali by dostať šancu. Od roku 1950 boli preinvestované miliardy viac »

Zarobil som 2 miliardy na nekresťanských úrokoch

18.04.2019

Pán Kiska, keď som si pozrel video na ktorom sa obhajujete, že to nebola Vaša úloha skúmať, či budú mať ľudia na vysoké splátky, že potom ich naháňali exekútori, tak som si povedal, veď viac »

Inštitucionálny rasizmus je dôchodok 480 eur

17.04.2019

Tých 6000 eur za migranta si strčte. . . tento blog som napísal ešte 25. júla 2018 a v jeho úvode je toto: Už aj niektorým politikom konečne došla trpezlivosť a ostro odsudzujú charitu Európskej viac »

hazz, hasiči, auto

Hasiči zasahovali pri požiari bytu v Ružomberku, zranené sú dve osoby

19.04.2019 21:49

Hasiči museli jednu osobu evakuovať.

APTOPIX Ukraine Election

Ukrajinskí prezidentskí kandidáti odštartovali predvolebnú debatu osobnými útokmi

19.04.2019 21:22

Na večernú debatu na národný štadión Olimpijskyj v Kyjeve prišli tisíce ľudí.

BRITAIN-PROTEST/CLIMATE-CHANGE

Londýnska polícia zatkla už vyše 680 účastníkov klimatických protestov

19.04.2019 20:01

"Klimatické protesty" v Londýne, ktoré organizujú aktivisti zo skupiny Extinction Rebellion, trvajú už pondelka.

Mike Pompeo / USA / Rusko /

USA podniknú "tvrdé kroky" v prípade ruského zasahovania do amerických volieb, vyhlásil Pompeo

19.04.2019 19:11

Pompeo dodal, že Spojené štáty budú tiež naďalej vyvíjať tlak na to, aby Rusko nezasahovalo do iných volieb vo svete.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 777
Celková čítanosť: 2150581x
Priemerná čítanosť článkov: 2768x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy