Založ si blog

Ukrajina opäť v ohni!

Skutočne neviem pochopiť jedinú vec? Tak v Sýrii už snáď ani nejestvuje nejaké mesto, ktoré by nebolo poznačené vojnou, (výškové budovy, školy a ulice sú tak zničené bombardovaním), že ak by chcel Hollywood natočiť nejaké vojnové filmy, tak by k tomu nepotreboval žiadne kulisy a mohol by tie filmy natáčať priamo tam. No od samého začiatku sa do politiky Sýrie miešali USA a miešajú sa tam dodnes, napriek tomu, že na druhej strane Putin sýrskeho prezidenta Asada podporuje. Ale do bojov na Ukrajine sa USA akosi moc nemiešajú – akurát, že jej dodávajú zbrane – možno to bude tým, že sa do toho nemiešajú len preto, že Ukrajina nie je členom NATO? Len, či pravda nebude taká, že USA veľmi dobre vedia, že tie boje na Ukrajine rozdúchava Rusko a práve preto sa do toho nemiešajú?! Nadobúdam presvedčenie, že čím väčší konflikt vzniká na Ukrajine, tým sa krajiny na vzdialenom Východe medzi sebou viac znepriateľujú a Američanom – najskôr – práve taký stav najviac vyhovuje. 🙁

Veď je to očividné, že Američanom ide o jedinú vec – zmocniť sa bývalého komunistického bloku a najlepším riešením pre nich by bolo, ak by to z ich strany prebehlo bez bojov.

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/11/1711497/Ukrajina-opat-v-ohni-Prudke- zasiahli-aj-skolu–hlasia-mrtvych Uvádza: „Východoukrajinskí povstalci dnes ohlásili smrť piatich vojakov ukrajinskej armády pri bojoch severne od mesta Horlivka. Na strane separatistov je údajne jeden mŕtvy, troch ozbrojencov ukrajinskí vojaci zajali. Kyjev incident potvrdil, straty na strane armády však poprel. Separatistov obvinil z ostreľovania neďalekého mesta Toreck.“

„Ukrajinská armáda sa pri Horlivke pokúsila o prielom frontovej línie a zaútočila na pozície proruských separatistov pri obci Holmivskyj.“

„Agentúra Unian oznámila, že pod delostreleckou paľbou sa ráno ocitlo detské rehabilitačné zariadenie v meste Toreck, ktoré leží asi desať kilometrov severozápadne od Horlivky.“ „Ozbrojené strety Unian ohlásil aj z oblasti Donecka, Mariupolu a Svitlodaru.“ (Ukrajinske média píšu o piatich zabitých, hoci ukrajinská armáda straty popiera).

Agentúra Reuters informuje, že Ukrajina najskôr bude potrebovať ďalší záchranný program od MMF. – Inštitút pre medzinárodné financie. Okrem iného uvádza, že krajine v rokoch 2019 až 2021 môžu chýbať až 16,5 miliardy dolárov…

21. August – okupačný šesťdesiatýôsmy

19.08.2018

Dá sa povedať, že som bol jedným z prvých ľudí, ktorí sme zostali v nemom úžase a nechápali sme čo sa deje, keď popri nás už od skorého rána tiahli dlhé kolóny sovietskych tankov, obrnených viac »

Ak nepriateľa nemáme, tak si ho vytvoríme

18.08.2018

Pentagón sa nepoučil z predošlých vojen v Iraku, ktorý podozrievali z toho, že vyrába a vlastní chemické zbrane, teraz sa zamerali na Čínu a hoci nemajú dôkazy, tak používajú formulku: viac »

Ešteže aspoň novinári nezabudli na Jána Kuciaka

17.08.2018

21.8.2018 bude 6 mesiacov, čo zastrelili Jána Kuciaka a jeho snúbenicu. Zdroj: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/480775/ - 4 dni pred smutným polročným dátumom - denník PRAVDA zverejnil vyhlásenie viac »

stíhačky, Sýria

Americké sily z Iraku neodídu, 'dokým nestabilizujú' situáciu v krajine

19.08.2018 22:02

USA ostanú v Iraku tak dlho, ako to bude potrebné, aby pomohli stabilizovať regióny, uviedol hovorca medzinárodnej koalície.

zrútenie most USA Miami

840. Toľko mostov sa môže zrútiť vo Francúzsku v najbližších rokoch, ukázal audit

19.08.2018 20:14

Audit zadaný francúzskou vládou ukázal, že približne 840 mostov na území tejto krajiny je vážne poškodených a v najbližších rokoch hrozí ich zrútenie.

pocasie, teplo, mesto

Slovensko čakajú ďalšie horúce dni, meteorológovia vydali výstrahy

19.08.2018 19:48

Horúčavy potrápia Slovensko aj budúci týždeň.

Irán očami cyklocestovateľa, Oliver a Janka - cycle2inspire

Je to snaha o prevrat a neuspeje, komentuje Teherán americkú 'akčnú skupinu'

19.08.2018 19:08

Akčná skupina, ktorú vytvorila vláda USA na koordináciu svojej politiky voči Teheránu, nezvrhne iránsku vládu, uviedol v iránsky minister zahraničných vecí.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 639
Celková čítanosť: 1367128x
Priemerná čítanosť článkov: 2139x

Autor blogu

Odkazy