Založ si blog

Ukrajina opäť v ohni!

Skutočne neviem pochopiť jedinú vec? Tak v Sýrii už snáď ani nejestvuje nejaké mesto, ktoré by nebolo poznačené vojnou, (výškové budovy, školy a ulice sú tak zničené bombardovaním), že ak by chcel Hollywood natočiť nejaké vojnové filmy, tak by k tomu nepotreboval žiadne kulisy a mohol by tie filmy natáčať priamo tam. No od samého začiatku sa do politiky Sýrie miešali USA a miešajú sa tam dodnes, napriek tomu, že na druhej strane Putin sýrskeho prezidenta Asada podporuje. Ale do bojov na Ukrajine sa USA akosi moc nemiešajú – akurát, že jej dodávajú zbrane – možno to bude tým, že sa do toho nemiešajú len preto, že Ukrajina nie je členom NATO? Len, či pravda nebude taká, že USA veľmi dobre vedia, že tie boje na Ukrajine rozdúchava Rusko a práve preto sa do toho nemiešajú?! Nadobúdam presvedčenie, že čím väčší konflikt vzniká na Ukrajine, tým sa krajiny na vzdialenom Východe medzi sebou viac znepriateľujú a Američanom – najskôr – práve taký stav najviac vyhovuje. 🙁

Veď je to očividné, že Američanom ide o jedinú vec – zmocniť sa bývalého komunistického bloku a najlepším riešením pre nich by bolo, ak by to z ich strany prebehlo bez bojov.

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/11/1711497/Ukrajina-opat-v-ohni-Prudke- zasiahli-aj-skolu–hlasia-mrtvych Uvádza: „Východoukrajinskí povstalci dnes ohlásili smrť piatich vojakov ukrajinskej armády pri bojoch severne od mesta Horlivka. Na strane separatistov je údajne jeden mŕtvy, troch ozbrojencov ukrajinskí vojaci zajali. Kyjev incident potvrdil, straty na strane armády však poprel. Separatistov obvinil z ostreľovania neďalekého mesta Toreck.“

„Ukrajinská armáda sa pri Horlivke pokúsila o prielom frontovej línie a zaútočila na pozície proruských separatistov pri obci Holmivskyj.“

„Agentúra Unian oznámila, že pod delostreleckou paľbou sa ráno ocitlo detské rehabilitačné zariadenie v meste Toreck, ktoré leží asi desať kilometrov severozápadne od Horlivky.“ „Ozbrojené strety Unian ohlásil aj z oblasti Donecka, Mariupolu a Svitlodaru.“ (Ukrajinske média píšu o piatich zabitých, hoci ukrajinská armáda straty popiera).

Agentúra Reuters informuje, že Ukrajina najskôr bude potrebovať ďalší záchranný program od MMF. – Inštitút pre medzinárodné financie. Okrem iného uvádza, že krajine v rokoch 2019 až 2021 môžu chýbať až 16,5 miliardy dolárov…

Kim prisľúbil, že sa vzdá jadrových zbraní

12.06.2018

A nebolo by správne, ak by rovnaké gesto spravil aj prezident USA? Nedokážem pochopiť prečo jedni môžu vlastniť jadrový arzenál a druhí nie? Logicky mi z toho vyplýva, že ak sa svojho jadrového viac »

Každoročný jav – vodné nádrže zaplavené plastmi!

11.06.2018

Je to ľudská skaza bez hraníc. Každému slušnému človeku musí trhať srdce pohľad na naše rieky, keď sa nimi plavia tóny plastových fliaš a rôzneho plastového odpadu, ktoré nakoniec končia viac »

Boj o nenarodené deti

09.06.2018

Cirkev, ale aj rôzne organizácie, každoročne organizujú hromadné protesty a ulicami miest tiahnu protestujúci občania, vyzývajúci štátnych činiteľov, aby v tejto oblasti spravili opatrenie, viac »

Benzín, nafta

Čína hrozí clami na americkú ropu, zasiahne to miliardový obchod

18.06.2018 10:35

Ak Čína splní svoje hrozby a zavedie clá na dovoz ropy zo Spojených štátov, zasiahne obchod, ktorý posledné dva roky rýchlo stúpa.

Syria

Koalícii na čele s USA pripisujú smrtiaci nálet na armádne stanovište

18.06.2018 10:32

Sýrska armáda a spojenci vedú operácie proti IS na západnom brehu Eufratu, zatiaľ čo na východnom prebieha ofenzíva opozičných Sýrskych demokratických síl.

Ondrej Dostál

Údajnú spoluprácu so Slovenskými brancami považuje Matica slovenská za urážku

18.06.2018 10:22

Spájať, respektíve naznačovať spojenie medzi Maticou slovenskou s organizáciou Slovenskí branci je konšpiráciou, uviedlo vedenie MS na slová poslanca za SaS Ondreja Dostála.

Macedónsko, dohoda, Grécko, protest, násilie, polícia

Násilný protest v Macedónsku proti dohode s Gréckom ukončila polícia

18.06.2018 09:10

Niektorí demonštranti hádzali na políciu kamene a fľaše pred budovou parlamentu.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 609
Celková čítanosť: 1283856x
Priemerná čítanosť článkov: 2108x

Autor blogu

Odkazy