Založ si blog

Ukrajina opäť v ohni!

Skutočne neviem pochopiť jedinú vec? Tak v Sýrii už snáď ani nejestvuje nejaké mesto, ktoré by nebolo poznačené vojnou, (výškové budovy, školy a ulice sú tak zničené bombardovaním), že ak by chcel Hollywood natočiť nejaké vojnové filmy, tak by k tomu nepotreboval žiadne kulisy a mohol by tie filmy natáčať priamo tam. No od samého začiatku sa do politiky Sýrie miešali USA a miešajú sa tam dodnes, napriek tomu, že na druhej strane Putin sýrskeho prezidenta Asada podporuje. Ale do bojov na Ukrajine sa USA akosi moc nemiešajú – akurát, že jej dodávajú zbrane – možno to bude tým, že sa do toho nemiešajú len preto, že Ukrajina nie je členom NATO? Len, či pravda nebude taká, že USA veľmi dobre vedia, že tie boje na Ukrajine rozdúchava Rusko a práve preto sa do toho nemiešajú?! Nadobúdam presvedčenie, že čím väčší konflikt vzniká na Ukrajine, tým sa krajiny na vzdialenom Východe medzi sebou viac znepriateľujú a Američanom – najskôr – práve taký stav najviac vyhovuje. 🙁

Veď je to očividné, že Američanom ide o jedinú vec – zmocniť sa bývalého komunistického bloku a najlepším riešením pre nich by bolo, ak by to z ich strany prebehlo bez bojov.

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/11/1711497/Ukrajina-opat-v-ohni-Prudke- zasiahli-aj-skolu–hlasia-mrtvych Uvádza: „Východoukrajinskí povstalci dnes ohlásili smrť piatich vojakov ukrajinskej armády pri bojoch severne od mesta Horlivka. Na strane separatistov je údajne jeden mŕtvy, troch ozbrojencov ukrajinskí vojaci zajali. Kyjev incident potvrdil, straty na strane armády však poprel. Separatistov obvinil z ostreľovania neďalekého mesta Toreck.“

„Ukrajinská armáda sa pri Horlivke pokúsila o prielom frontovej línie a zaútočila na pozície proruských separatistov pri obci Holmivskyj.“

„Agentúra Unian oznámila, že pod delostreleckou paľbou sa ráno ocitlo detské rehabilitačné zariadenie v meste Toreck, ktoré leží asi desať kilometrov severozápadne od Horlivky.“ „Ozbrojené strety Unian ohlásil aj z oblasti Donecka, Mariupolu a Svitlodaru.“ (Ukrajinske média píšu o piatich zabitých, hoci ukrajinská armáda straty popiera).

Agentúra Reuters informuje, že Ukrajina najskôr bude potrebovať ďalší záchranný program od MMF. – Inštitút pre medzinárodné financie. Okrem iného uvádza, že krajine v rokoch 2019 až 2021 môžu chýbať až 16,5 miliardy dolárov…

Minister spravodlivosti potvrdil zmiznutie spisu

23.10.2018

Tak, ako takmer v každom prípade, ani v tomto nie je žiadna výnimka - verejnosti sa jednoducho dalo na známosť, že: „Podrobnosti zatiaľ nie sú známe, keďže súd veľmi nekomunikuje, informoval viac »

Študuje Sulík herectvo? !

22.10.2018

Reláciu o 5 minút 12 už nepozerám minim. 3 roky - herecké výkony, aké v nej podávajú niektorí naši politici, tak toto nedokážu zahrať - tak perfektne - ani niektorí herci. Tie ich hádky viac »

Nenásytný Vatikán

21.10.2018

Čitatelia, ktorí čítajú moje blogy, vedia o mne, že vyčítam RKC celibát a vedia aj to ako neznášam farizejstvo a pretvárky..., zatiaľ som v Ríme nebol a do Vatikánu by som nešiel aj keby viac »

NRSR schôdza zasadnutie

Poslanci nezmenili spôsob voľby ústavných sudcov

23.10.2018 23:29, aktualizované: 24.10.2018 00:19

Sudcovia Ústavného súdu SR sa budú voliť tak ako doteraz. Parlament napokon neschválil novelu ústavy, ktorá mala zmeniť spôsob ich voľby.

Peniaze, libra, dolár, euro

Brexit môže upchať hranice. Briti zvažujú dovoz na lodiach

23.10.2018 23:11

Na rokovaní britskej vlády zaznelo, že v v prípade neriadeného brexitu by potrebné potraviny a lieky mohli do krajiny voziť charterové lode.

eskalátor, pohyblivé schody

Pri poruche eskalátora sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

23.10.2018 23:03

Stupne eskalátora sa prepadli pravdepodobne v dôsledku preťaženia.

Alpy, hory, sneh, zima, Zugspitze

V Rakúsku pátrajú desiatky ľudí po dvoch českých horolezcoch

23.10.2018 22:47

Nezvestní sa v pondelok mali vybrať na najvyšší končiar pohoria Vysoké Taury - Hochalmspitze - v okrese Spittal an der Drau.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 668
Celková čítanosť: 1507518x
Priemerná čítanosť článkov: 2257x

Autor blogu

Odkazy