Založ si blog

Hovorili by u nás Rómovia o diskriminácii ak by sa do bodky plnil zákon o ochrane súkromného majetku?

Neviem aké zákony majú v tejto oblasti Bulhari, ale pravdepodobne ich lepšie dodržujú, keď tam sa ich Rómovia už navzájom strieľajú a neľutujú ani ženy. V článku o týchto incidentoch sa síce neuvádza dôvod, čo a prečo to vzniklo, ale veľmi silno pochybujem o tom, že to bolo kvôli neverám alebo niečomu podobnému, skôr si myslím, že tam sa už jedna o prežitie.

V Bulharsku za posledné dva týždne zaznamenali dve prestrelky medzi znepriatelenými rómskymi rodinami a údajne pri nich dvanásť ľudí utrpelo zranenia, keď po sebe strieľali členovia dvoch znepriatelených rómskych rodín. Na mieste zostalo deväť zranených vrátane deväťročného dievčaťa.

Nezranení pri incidente Foto: Zdroj: ČTK

Nezranení pri incidente

Foto: Zdroj: ČTK

Následný incident sa odohral v piatok v stredobulharskom Čirpane. Policajti po tomto strete zadržali sedem mužov a jedného mladistvého. Jeden muž bol postrelený do kolena a dve ženy utrpeli strelné zranenia hrudníka a ramena.

Naši Rómovia stále nariekajú, že im nič iné ani nezostáva ako Gadžom kradnúť z ich polí, záhrad, dvorov a chlievikov ich prácne nadobudnutý majetok, lebo inak by pokapali od hladu. Aby ešte viac zvýraznili svoje utrpenie, tak majú aj také výhovorky, že to Boh chce aby mali veľa deti lebo ak by to nechcel, tak by ich toľko nemali.

Nedá mi aby som sa našich Rómov takto verejne nespýtal: A toto Boh chce aby sa ľudia rovnakej „krvi“ medzi sebou navzájom vraždili?!

Minister spravodlivosti potvrdil zmiznutie spisu

23.10.2018

Tak, ako takmer v každom prípade, ani v tomto nie je žiadna výnimka - verejnosti sa jednoducho dalo na známosť, že: „Podrobnosti zatiaľ nie sú známe, keďže súd veľmi nekomunikuje, informoval viac »

Študuje Sulík herectvo? !

22.10.2018

Reláciu o 5 minút 12 už nepozerám minim. 3 roky - herecké výkony, aké v nej podávajú niektorí naši politici, tak toto nedokážu zahrať - tak perfektne - ani niektorí herci. Tie ich hádky viac »

Nenásytný Vatikán

21.10.2018

Čitatelia, ktorí čítajú moje blogy, vedia o mne, že vyčítam RKC celibát a vedia aj to ako neznášam farizejstvo a pretvárky..., zatiaľ som v Ríme nebol a do Vatikánu by som nešiel aj keby viac »

NRSR schôdza zasadnutie

Poslanci nezmenili spôsob voľby ústavných sudcov

23.10.2018 23:29, aktualizované: 24.10.2018 00:19

Sudcovia Ústavného súdu SR sa budú voliť tak ako doteraz. Parlament napokon neschválil novelu ústavy, ktorá mala zmeniť spôsob ich voľby.

Peniaze, libra, dolár, euro

Brexit môže upchať hranice. Briti zvažujú dovoz na lodiach

23.10.2018 23:11

Na rokovaní britskej vlády zaznelo, že v v prípade neriadeného brexitu by potrebné potraviny a lieky mohli do krajiny voziť charterové lode.

eskalátor, pohyblivé schody

Pri poruche eskalátora sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

23.10.2018 23:03

Stupne eskalátora sa prepadli pravdepodobne v dôsledku preťaženia.

Alpy, hory, sneh, zima, Zugspitze

V Rakúsku pátrajú desiatky ľudí po dvoch českých horolezcoch

23.10.2018 22:47

Nezvestní sa v pondelok mali vybrať na najvyšší končiar pohoria Vysoké Taury - Hochalmspitze - v okrese Spittal an der Drau.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 668
Celková čítanosť: 1507598x
Priemerná čítanosť článkov: 2257x

Autor blogu

Odkazy