Založ si blog

Hovorili by u nás Rómovia o diskriminácii ak by sa do bodky plnil zákon o ochrane súkromného majetku?

Neviem aké zákony majú v tejto oblasti Bulhari, ale pravdepodobne ich lepšie dodržujú, keď tam sa ich Rómovia už navzájom strieľajú a neľutujú ani ženy. V článku o týchto incidentoch sa síce neuvádza dôvod, čo a prečo to vzniklo, ale veľmi silno pochybujem o tom, že to bolo kvôli neverám alebo niečomu podobnému, skôr si myslím, že tam sa už jedna o prežitie.

V Bulharsku za posledné dva týždne zaznamenali dve prestrelky medzi znepriatelenými rómskymi rodinami a údajne pri nich dvanásť ľudí utrpelo zranenia, keď po sebe strieľali členovia dvoch znepriatelených rómskych rodín. Na mieste zostalo deväť zranených vrátane deväťročného dievčaťa.

Nezranení pri incidente Foto: Zdroj: ČTK

Nezranení pri incidente

Foto: Zdroj: ČTK

Následný incident sa odohral v piatok v stredobulharskom Čirpane. Policajti po tomto strete zadržali sedem mužov a jedného mladistvého. Jeden muž bol postrelený do kolena a dve ženy utrpeli strelné zranenia hrudníka a ramena.

Naši Rómovia stále nariekajú, že im nič iné ani nezostáva ako Gadžom kradnúť z ich polí, záhrad, dvorov a chlievikov ich prácne nadobudnutý majetok, lebo inak by pokapali od hladu. Aby ešte viac zvýraznili svoje utrpenie, tak majú aj také výhovorky, že to Boh chce aby mali veľa deti lebo ak by to nechcel, tak by ich toľko nemali.

Nedá mi aby som sa našich Rómov takto verejne nespýtal: A toto Boh chce aby sa ľudia rovnakej „krvi“ medzi sebou navzájom vraždili?!

Dyk, šak nás nechcú zamestnať!

17.08.2018

Chodiť poza školu je u mnohých dlhoročná záležitosť. A niekto sa pozastavuje nad tým, prečo zamestnanosť Rómov na Slovensku výrazne zaostáva za väčšinovou populáciou?! [caption id="attachment_2877" viac »

Úplne zbytočná tragédia

16.08.2018

Dokonca dvojnásobná a v tej istej rodine. Matka len na chvíľu odišla resp. odbehla s najmladším dvojročným potomkom na toaletu z pláže a svoje ďalšie dve deti (†11,†13) už nikdy viac viac »

Pán Fico, žeby predsa len tie predčasné voľby. . . ?

15.08.2018

Pán Fico, cítite, že tým predčasným parlamentným voľbám sa - s najväčšou pravdepodobnosťou - nevyhnete a práve preto kydáte hnoj na Kisku? Chcete, aby odstúpil alebo sa riadne venoval funkcii. viac »

americký vojak, vojna, Afganistan, USA

Pakistan potvrdil zastavenie armádneho výcvikového programu USA

17.08.2018 11:18

Výcvik pakistanských vojakov v Spojených štátoch je najnovším z programov, ktorých sa dotklo zastavenie americkej bezpečnostnej pomoci Pakistanu.

cigarety

Národný onkologický program má znížiť výskyt nádorových ochorení

17.08.2018 11:11

Ministerstvo plánuje zaviesť povinné očkovanie proti HPV a hradiť kúru pri odvykaní od fajčenia.

plot americka ambasada, americke velvyslanectvo, plot Hviezdosla

Ambasáda USA sa odvolala voči rozhodnutiu, aby odstránila plot v centre Bratislavy

17.08.2018 10:55

Rozhodnutie leží momentálne na stole Okresného úradu Bratislava a ten sa ním bude ďalej zaoberať.

POLÍCIA: Nájdená munícia z obdobia 2. sv. vojny

Pri výkopových prácach pri Trenčíne našli muníciu z obdobia II. svetovej vojny

17.08.2018 10:50

Pyrotechnik zistil, že ide o delostreleckú mínu WGR 34, ktorú vyrobili v Nemecku.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 636
Celková čítanosť: 1361843x
Priemerná čítanosť článkov: 2141x

Autor blogu

Odkazy