Založ si blog

Hovorili by u nás Rómovia o diskriminácii ak by sa do bodky plnil zákon o ochrane súkromného majetku?

Neviem aké zákony majú v tejto oblasti Bulhari, ale pravdepodobne ich lepšie dodržujú, keď tam sa ich Rómovia už navzájom strieľajú a neľutujú ani ženy. V článku o týchto incidentoch sa síce neuvádza dôvod, čo a prečo to vzniklo, ale veľmi silno pochybujem o tom, že to bolo kvôli neverám alebo niečomu podobnému, skôr si myslím, že tam sa už jedna o prežitie.

V Bulharsku za posledné dva týždne zaznamenali dve prestrelky medzi znepriatelenými rómskymi rodinami a údajne pri nich dvanásť ľudí utrpelo zranenia, keď po sebe strieľali členovia dvoch znepriatelených rómskych rodín. Na mieste zostalo deväť zranených vrátane deväťročného dievčaťa.

Nezranení pri incidente Foto: Zdroj: ČTK

Nezranení pri incidente

Foto: Zdroj: ČTK

Následný incident sa odohral v piatok v stredobulharskom Čirpane. Policajti po tomto strete zadržali sedem mužov a jedného mladistvého. Jeden muž bol postrelený do kolena a dve ženy utrpeli strelné zranenia hrudníka a ramena.

Naši Rómovia stále nariekajú, že im nič iné ani nezostáva ako Gadžom kradnúť z ich polí, záhrad, dvorov a chlievikov ich prácne nadobudnutý majetok, lebo inak by pokapali od hladu. Aby ešte viac zvýraznili svoje utrpenie, tak majú aj také výhovorky, že to Boh chce aby mali veľa deti lebo ak by to nechcel, tak by ich toľko nemali.

Nedá mi aby som sa našich Rómov takto verejne nespýtal: A toto Boh chce aby sa ľudia rovnakej „krvi“ medzi sebou navzájom vraždili?!

Putin poštval proti sebe cirkev

23.01.2018

Podľa doterajších prieskumov až dve tretiny Rusov by volili za prezidenta Putina, lenže všetko môže zvrátiť pravoslávna cirkev. Totiž biskup ruskej pravoslávnej cirkvi vyhlásil, že v marcových viac »

Konečne zima, aká má byť

21.01.2018

Iba pred niekoľkými dňami som si začal nahovárať, že s tou kúpou bežeckých lyži som sa príliš poponáhľal, obával som sa, že celý rok mi budú zbytočne zavadzať v pivnici, ale dnes sa viac »

India vypálila balistickú raketu – Trumpa to netrápi?

18.01.2018

India dnes v ranných hodinách miestneho času vypálila svoju najvyspelejšiu balistickú raketu typu Agni-V. Ministerstvo obrany označilo tento test za významný posun v obranných schopnostiach krajiny. viac »

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky exprezident usvedčený z korupcie bude opäť kandidovať. Posledné slovo bude mať súd

22.02.2018 07:07

Bývalý brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva oznámil, že bude kandidovať na úrad hlavy štátu.

Sergej Lavrov, ruský minister zahraničia

Našim srbským priateľom pomôžeme, sľubuje Lavrov pred rozhovormi o Kosove

22.02.2018 06:20

Rusko je pripravené zapojiť sa ako sprostredkovateľ do rozšírených rozhovorov medzi Belehradom a Prištinou, ak si to Belehrad bude želať.

Grécko, pláž, Zakynthos

Grécky ostrov Zakynthos zasiahlo zemetrasenie

22.02.2018 06:12

Zemetrasenie s predbežnou magnitúdou 4,8 zasiahlo oblasť pri západogréckom ostrove Zakynthos.

depresia, únava, žena, smútok

Čakárne psychiatrov praskajú vo švíkoch

22.02.2018 06:00

Ministerstvo zdravotníctva zvažuje, že liečbu ľahších porúch presunie na iných lekárov.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 549
Celková čítanosť: 1106501x
Priemerná čítanosť článkov: 2015x

Autor blogu

Odkazy