Založ si blog

Hovorili by u nás Rómovia o diskriminácii ak by sa do bodky plnil zákon o ochrane súkromného majetku?

Neviem aké zákony majú v tejto oblasti Bulhari, ale pravdepodobne ich lepšie dodržujú, keď tam sa ich Rómovia už navzájom strieľajú a neľutujú ani ženy. V článku o týchto incidentoch sa síce neuvádza dôvod, čo a prečo to vzniklo, ale veľmi silno pochybujem o tom, že to bolo kvôli neverám alebo niečomu podobnému, skôr si myslím, že tam sa už jedna o prežitie.

V Bulharsku za posledné dva týždne zaznamenali dve prestrelky medzi znepriatelenými rómskymi rodinami a údajne pri nich dvanásť ľudí utrpelo zranenia, keď po sebe strieľali členovia dvoch znepriatelených rómskych rodín. Na mieste zostalo deväť zranených vrátane deväťročného dievčaťa.

Nezranení pri incidente Foto: Zdroj: ČTK

Nezranení pri incidente

Foto: Zdroj: ČTK

Následný incident sa odohral v piatok v stredobulharskom Čirpane. Policajti po tomto strete zadržali sedem mužov a jedného mladistvého. Jeden muž bol postrelený do kolena a dve ženy utrpeli strelné zranenia hrudníka a ramena.

Naši Rómovia stále nariekajú, že im nič iné ani nezostáva ako Gadžom kradnúť z ich polí, záhrad, dvorov a chlievikov ich prácne nadobudnutý majetok, lebo inak by pokapali od hladu. Aby ešte viac zvýraznili svoje utrpenie, tak majú aj také výhovorky, že to Boh chce aby mali veľa deti lebo ak by to nechcel, tak by ich toľko nemali.

Nedá mi aby som sa našich Rómov takto verejne nespýtal: A toto Boh chce aby sa ľudia rovnakej „krvi“ medzi sebou navzájom vraždili?!

Ukrajina opäť v ohni!

22.05.2018

Skutočne neviem pochopiť jedinú vec? Tak v Sýrii už snáď ani nejestvuje nejaké mesto, ktoré by nebolo poznačené vojnou, (výškové budovy, školy a ulice sú tak zničené bombardovaním), viac »

Ministerstvo zdravotníctva, čakáte kým syfilis dorazí až k vám?

21.05.2018

Alebo začnete robiť opatrenia až vtedy, keď epidémiou syfilisu bude okrem trebišovskej rómskej osady postihnutá aj polovica obyvateľstva Trebišova?! Pri epidémii syfilisu už evidujú 89 nových viac »

Hnus, a haldy odpadu pri veľkom upratovaní na Luniku IX.

19.05.2018

Už pred 5timi rokmi som 19. apríla 2013 napísal blog ako nás Slovákov vnímajú v zahraničí a všetkých nás porovnávajú s Lunikom IX. - Práve toho som sa po celý čas najviac obával. Kompetentných viac »

väzeň, väzenie, väznica, basa,

Egyptského novinára odsúdili na desať rokov väzenia

22.05.2018 22:59

Podľa súdu reportér šíril lživé informácie a bol členom bližšie nespresnenej zakázanej skupiny.

internáty, Bratislava, Mlynská dolina, vražda, Cervanová

Nahrávka môže usvedčiť vrahov Cervanovej

22.05.2018 20:00

Z českého bezpečnostného archívu vyniesol na svetlo novinár Hanus zvukovú nahrávku výpovede korunnej svedkyne v prípade vraždy Ľudmily Cervanovej.

Savčenková

Savčenkovej zamietli odvolanie voči predĺženiu väzby; schudla vraj 20 kíl

22.05.2018 19:55

Savčenková je vo väzbe pre obvinenie z plánovania teroristického útoku a prevratu.

Pamätník vzniku prvej Československej republiky

Oslava Československej republiky delí politikov

22.05.2018 19:34

Na sté výročie vzniku prvej Československej republiky sa chystajú oslavy, ale zatiaľ sa zdá, že Slováci si túto výnimočnú udalosť štátnym sviatkom nepripomenú.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 590
Celková čítanosť: 1237090x
Priemerná čítanosť článkov: 2097x

Autor blogu

Odkazy