Založ si blog

Iba sa potvrdilo, že hlas ľudu sa nevypláca ignorovať…

5veja_OK-r668_res

Investor košického Auparku postavil časť cesty bez povolenia a chýba mu aj kolaudácia, takže týmto sa iba potvrdilo to, čo som písal 22.9.10, že košický Aupark „pokrstila“ nešťastná smrteľná tragédia, ktorú spôsobil pirát terénneho bavoráka (formátu Šumacher), ktorý prešiel na červenú, zrazil sa s audinou, čo prechádzala križovatku na zelenú a zabil ženu s kočíkom. V mojom blogu som písal, že ak by mestské zastupiteľstvo bralo ohľad na petíciu, ktorú podpísali stovky Košičanov, tak Aupark by sa nebol nikdy staval na tom mieste! Dôvod bol úplne logický a jednoznačný: pri kopaní základov Auparku sa totiž odkryli kamenné zvyšky základov citadely a aj napriek tomu nebral nikto s kompetentných túto petíciu vážne. Takto úplne zbytočne vyhasol život mladej, ženy a malý deväťmesačný chlapček, ktorý hádam svoju mamu ešte ani nezačal poriadne vnímať, tak už ju nikdy neuvidí, jedine ak na nejakom videu, alebo fotografiách.

6veja_OK-r132_res

Teraz mesto zastavilo stavebné konanie a hrozí pokutou, lebo smrteľná dopravná  nehoda sa stala na križovatke, do ktorej ústi problémová cesta po ktorej jazdil jeden z účastníkov zrážky a tá bola postavená bez stavebného povolenia a nebola skolaudovaná. Zákon jednoznačne vylučuje dopravu po neskolaudovaných komunikáciách.

Obaja vodiči sa údajne snažili prejsť svetelnú križovatku na červenú, ale keby mesto dodržiavalo striktne zákon, tak doprava mala byť z tejto cesty vylúčená a mala viesť po obchádzkovej trase.

Zvláštnosťou tohto prípadu je, že hovorca spoločnosti Roman Karabelli priznáva, že spoločnosť porušila stavebný zákon, ale kategoricky však odmieta zodpovednosť za smrteľnú dopravnú nehodu.

„Úprimne ľutujeme, čo sa stalo. Tragédia však nijako nesúvisí s výstavbou cesty a spájať tieto dve veci považujeme za neprípustné. Naša spoločnosť nemôže niesť zodpovednosť za vodičov, ktorí hrubo porušili dopravné predpisy“.

sviecky_VEJA-r791_res

Podľa hovorcu sporný úsek cesty bol len dočasným riešením a hoci ho postavili bez stavebného povolenia, stavba bola v súlade s územným rozhodnutím. „Stavali sme ju preto, aby sme podľa rozhodnutia Krajského pamiatkového úradu mohli do podzemia umiestniť zvyšky základov citadely. Inak by doprava v tomto uzle musela byť úplne odstavená.“

Ďalej uviedol, že investor požiadal o vydanie stavebného povolenia, no nepočkal však na rozhodnutie úradu a že budú rešpektovať závery stavebného úradu aj všetky prípadné sankcie.

Mesto Košice odhalilo porušenie stavebného zákona údajne pri nedávnej kontrole. Dnes zastavilo prebiehajúce stavebné konanie a dalo podnet na uloženie pokuty.

Investor vybudoval bez platného stavebného povolenia dva jazdné pruhy v dĺžke 110 metrov na ploche približne 500 metrov štvorcových. Za porušenie zákona mu hrozí pokuta do výšky 166-tisíc eur.

Autor projektu križovatky, na ktorej k nehode došlo, i samotnej cesty dopravný projektant Pavel Titl sa odmietol k porušeniu stavebného zákona vyjadriť a podľa jeho vyjadrenia bude však potrebné zmapovať v meste všetky ostrovčeky. „Niektoré z nich sú životu nebezpečné.“

Zdroj: košický Korzár

Rusko vyskúšalo dve strategické rakety

24.08.2019

5.10.2018 som napísal blog: Trump/Putin – dvaja kohúti na jednom smetisku! https://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/10/05/trump-putin-dvaja-kohuti-na-jednom-smetisku/ - V ňom som okrem iného uviedol viac »

Niektorí Slováci až príliš podceňujú africký mor ošípaných!

24.08.2019

Môže sa im to nebezpečne vypomstiť. Neuvedomujú si totiž, že táto situácia je veľmi vážna. Mor sa šíri míľovými krokmi, ale niektorí občania robia tajne zakáľačky. Mäso a mäsové viac »

Holokaust je správna vec. . .

23.08.2019

1,4 percentá mladých ľudí vo veku 15-20 rokov sa v teste o holokauste vyjadrili, že holokaust je správna vec. Pripomenul som si časy, keď som chodil na základnú školu ja... tiež som nemal rád viac »

Hongkong Čína demonštrácia polícia zásah

Polícia v Hongkongu zatkla počas nočných protestov takmer tri desiatky ľudí

25.08.2019 08:30

Polícia použila slzotvorný plyn po viac ako týždni väčšinou pokojných demonštrácií v tejto bývalej britskej kolónii.

potraviny, zelenina, výživa

V obchode s potravinami sú Česi v hlbokom mínuse, najmä pre dovoz mäsa

25.08.2019 07:17

Ak sa niečo nezmení, bude schodok českého agrárneho obchodu najhorší, mohol by presiahnuť aj vlaňajších rekordných 40 miliárd Kč (1,55 miliardy eur).

pôda, peniaze, eurá

Mor a obchodné vojny menia svet

25.08.2019 07:00

Číňania sa v priebehu jedného týždňa dohodli s Rusmi na dodávkach pšenice a sóje. Predtým trvala príprava takýchto dohôd celé mesiace.

Marian Kočner

Koho nachytajú Kočnerove správy a ktorý politik rozhodne voľby?

25.08.2019 06:00

Od postoja jednej menšej strany môže po budúcoročných voľbách závisieť či sa dostanú k moci súčasné koaličné strany alebo opozícia.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 838
Celková čítanosť: 2438453x
Priemerná čítanosť článkov: 2910x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy