Založ si blog

Iba sa potvrdilo, že hlas ľudu sa nevypláca ignorovať…

5veja_OK-r668_res

Investor košického Auparku postavil časť cesty bez povolenia a chýba mu aj kolaudácia, takže týmto sa iba potvrdilo to, čo som písal 22.9.10, že košický Aupark „pokrstila“ nešťastná smrteľná tragédia, ktorú spôsobil pirát terénneho bavoráka (formátu Šumacher), ktorý prešiel na červenú, zrazil sa s audinou, čo prechádzala križovatku na zelenú a zabil ženu s kočíkom. V mojom blogu som písal, že ak by mestské zastupiteľstvo bralo ohľad na petíciu, ktorú podpísali stovky Košičanov, tak Aupark by sa nebol nikdy staval na tom mieste! Dôvod bol úplne logický a jednoznačný: pri kopaní základov Auparku sa totiž odkryli kamenné zvyšky základov citadely a aj napriek tomu nebral nikto s kompetentných túto petíciu vážne. Takto úplne zbytočne vyhasol život mladej, ženy a malý deväťmesačný chlapček, ktorý hádam svoju mamu ešte ani nezačal poriadne vnímať, tak už ju nikdy neuvidí, jedine ak na nejakom videu, alebo fotografiách.

6veja_OK-r132_res

Teraz mesto zastavilo stavebné konanie a hrozí pokutou, lebo smrteľná dopravná  nehoda sa stala na križovatke, do ktorej ústi problémová cesta po ktorej jazdil jeden z účastníkov zrážky a tá bola postavená bez stavebného povolenia a nebola skolaudovaná. Zákon jednoznačne vylučuje dopravu po neskolaudovaných komunikáciách.

Obaja vodiči sa údajne snažili prejsť svetelnú križovatku na červenú, ale keby mesto dodržiavalo striktne zákon, tak doprava mala byť z tejto cesty vylúčená a mala viesť po obchádzkovej trase.

Zvláštnosťou tohto prípadu je, že hovorca spoločnosti Roman Karabelli priznáva, že spoločnosť porušila stavebný zákon, ale kategoricky však odmieta zodpovednosť za smrteľnú dopravnú nehodu.

„Úprimne ľutujeme, čo sa stalo. Tragédia však nijako nesúvisí s výstavbou cesty a spájať tieto dve veci považujeme za neprípustné. Naša spoločnosť nemôže niesť zodpovednosť za vodičov, ktorí hrubo porušili dopravné predpisy“.

sviecky_VEJA-r791_res

Podľa hovorcu sporný úsek cesty bol len dočasným riešením a hoci ho postavili bez stavebného povolenia, stavba bola v súlade s územným rozhodnutím. „Stavali sme ju preto, aby sme podľa rozhodnutia Krajského pamiatkového úradu mohli do podzemia umiestniť zvyšky základov citadely. Inak by doprava v tomto uzle musela byť úplne odstavená.“

Ďalej uviedol, že investor požiadal o vydanie stavebného povolenia, no nepočkal však na rozhodnutie úradu a že budú rešpektovať závery stavebného úradu aj všetky prípadné sankcie.

Mesto Košice odhalilo porušenie stavebného zákona údajne pri nedávnej kontrole. Dnes zastavilo prebiehajúce stavebné konanie a dalo podnet na uloženie pokuty.

Investor vybudoval bez platného stavebného povolenia dva jazdné pruhy v dĺžke 110 metrov na ploche približne 500 metrov štvorcových. Za porušenie zákona mu hrozí pokuta do výšky 166-tisíc eur.

Autor projektu križovatky, na ktorej k nehode došlo, i samotnej cesty dopravný projektant Pavel Titl sa odmietol k porušeniu stavebného zákona vyjadriť a podľa jeho vyjadrenia bude však potrebné zmapovať v meste všetky ostrovčeky. „Niektoré z nich sú životu nebezpečné.“

Zdroj: košický Korzár

USA stavajú v Poľsku základne a rúbu chránené lesy

27.04.2019

Američania kašľú na osobitne chránené prírodné parky a krajinný park Powidz, registrovaný v Európskej únii ničia a nerešpektujú pravidlá! Americká armáda obrátila miestnych obyvateľov viac »

Ochranka Čaputovej je politizácia polície

23.04.2019

Tak Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky a bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí o politizácii polície, ich odchod odsúhlasilo ministerstvo vnútra. Čaputová nebola spokojná viac »

Zabil viac ako 5000 slonov, ale necíti sa vinný

22.04.2019

Dokonca sa ešte chváli tým, že je to preňho vzrušujúce. Hovorím o trofejnom lovcovi, ktorý tvrdí, že zabil viac ako 5 000 slonov a 50 hrochov. Hovorí, že vôbec nič neľutuje a nehanbí za viac »

škôlka, deti, učiteľka

Starosta Petržalky tlačí pri škôlkach na cezpoľných

22.05.2019 11:00

Úľavy pre domácich už nielen pri parkovaní ale aj v materských škôlkach. Starosta bratislavskej Petržalky Ján Hrčka svojim návrhom rozvíril emócie.

požiar, bratislava, tehelné pole

V Bratislave pri obchodnom centre Polus vypukol požiar

22.05.2019 10:28, aktualizované: 11:00

Na mieste sa nachádzajú hasičské jednotky.

Indonézia / Jakarta / nepokoje /

V Jakarte vypukli povolebné nepokoje, hlásia šesť mŕtvych

22.05.2019 10:16

Príčina smrti týchto ľudí sa vyšetruje a šéf národnej polície nevylúčil účasť tretích strán, ktoré mohli konať ako provokatéri.

Milan Bez Mapy

Travel bloger Milan Bez Mapy: Keď cestujem po Európe, nič ma neobmedzuje

22.05.2019 10:00

Rozhovor s travel blogerom Milanom Bez Mapy.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 783
Celková čítanosť: 2208379x
Priemerná čítanosť článkov: 2820x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy