Založ si blog

19.1.2011 presne napoludnie budem starým otcom

index

Klamal by som ak by som tvrdil, že sa neteším tomu, že sa už konečne stanem starým otcom. Zhodou okolnosti zhruba pred mesiacom som sa stretol s priateľom a zároveň bývalým kolegom z posledného pracoviska ako dozeral na svojho asi trojročného vnuka, ktorý sa v jeho blízkosti vozil na malom bicykli. Spomínam to iba preto, že keď sa priateľov vnuk konečne pri nás pristavil, tak som sa ho spýtal, či ho dedko „poslúcha“ a on mi automatický odpovedal, že starký, ako keby mi tým chcel naznačiť, že jeho „opatrovateľ“ nie je žiadny dedo. Až vtedy som si tak trochu uvedomil, že dnes je už iná doba a že starí rodičia sa už  akosi hanbia za výrazy dedko, alebo babka. (Možno som trochu staromódny, ale ešte v nedávnej minulosti sme tieto výrazy bežne používali. Pravdepodobne sa už takéto výrazy niektorým seniorom zdajú veľmi všedné, no žiaľ až pri takomto oslovení si viac uvedomujú, že predsa len už veľa vody pretieklo od vtedy, keď oni boli mladí.)

Ale nie o tom som chcel hovoriť: Blíži sa čas, že ak sa dožijem a ak nenastanú žiadne komplikácie a ak u mojej dcéry bude prebiehať tehotenstvo normálne ako doteraz, tak aj ja sa v januári budem tešiť z vnúčika, alebo vnučky.

Mám strašne rád malé deti a neraz som v pokušení pri stretnutiach s mladými mamičkami tlačiacimi pred sebou kočík, respektíve kočíky (hoci sa iba náhodne poznáme), že si jej bábätko, alebo bábätká vystískam ako keby to boli moje vnúčatá. Ale v jednej veci si môže byť moja dcéra stopercentne istá: a to v tom, že ak jej dieťa už bude na svete, tak ona nebude musieť mať obavu o to, že sa oň nebude mať kto postarať ak už ona bude musieť chodiť do práce.

Už teraz sa teším na to, že budem chodiť aj do pôrodnice len aby som bol s nimi, čo najviac v kontakte. (Zároveň dúfam, že nebudem liezť rodičom môjho vnúčaťa na nervy a že z obavy, že si ich dieťa obľuby viac starkého ako ich samotných nezačnú žiarliť.)

PS. Už vieme to, že to bude dievčatko, ale či mi budete veriť a či nie, ja som zistil, že už zopár desiatok rokov mám niečo také ako telepatické schopnosti a už asi v šiestich prípadoch sa stalo presne to, na čom som ja v tej danej chvíli myslel a pri tom sa to odohralo desiatky ba aj stovky kilometrov odo mňa. Preto som v titulku uviedol aj dátum narodenia mojej vnučky a teraz som si ešte trúfol tipnúť aj čas narodenia. Len z jednej veci som smutný, že veľmi rád by som bol ak by moja dcéra dala svojej dcérke meno Alžbeta, aké mala aj nebohá babka, ktorá ak by žila, tak by sa tomu veľmi potešila, no nechcem sa mladým miešať do ich života. Bude mať také meno aké si oni vyberú, hlavne aby bola zdravá, ale aby sme boli zdraví aj my všetci, čo sme na planéte Zem.

USA stavajú v Poľsku základne a rúbu chránené lesy

27.04.2019

Američania kašľú na osobitne chránené prírodné parky a krajinný park Powidz, registrovaný v Európskej únii ničia a nerešpektujú pravidlá! Americká armáda obrátila miestnych obyvateľov viac »

Ochranka Čaputovej je politizácia polície

23.04.2019

Tak Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky a bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí o politizácii polície, ich odchod odsúhlasilo ministerstvo vnútra. Čaputová nebola spokojná viac »

Zabil viac ako 5000 slonov, ale necíti sa vinný

22.04.2019

Dokonca sa ešte chváli tým, že je to preňho vzrušujúce. Hovorím o trofejnom lovcovi, ktorý tvrdí, že zabil viac ako 5 000 slonov a 50 hrochov. Hovorí, že vôbec nič neľutuje a nehanbí za viac »

požiar polus

V Bratislave pri obchodnom centre Polus vypukol požiar

22.05.2019 10:28

V Bratislavskej mestskej časti Nové mesto pri obchodnom centre Polus vypukol požiar.

Milan Bez Mapy

Travel bloger Milan Bez Mapy: Keď cestujem po Európe, nič ma neobmedzuje

22.05.2019 10:00

Rozhovor s travel blogerom Milanom Bez Mapy.

letisko, lietadlá, boeing

Lietadlá na zemi, Boeing v problémoch. Číňania pýtajú peniaze

22.05.2019 09:58

Troje najväčšie čínske aerolínie požadujú od amerického koncernu Boeing náhradu škôd spôsobených uzemnením a meškaním dodávok lietadiel 737 MAX.

Polícia, Nemecko, kukláči

Nemecká polícia spustila sériu razií voči irackému gangu

22.05.2019 09:50

Do zásahov, ktoré prebehli v mestách Kolín nad Rýnom, Essen a v ďalších mestách v západonemeckom regióne Porúrie, sa zapojilo niekoľko stoviek policajtov.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 783
Celková čítanosť: 2208369x
Priemerná čítanosť článkov: 2820x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy