Založ si blog

Asistencia manžela pri pôrode svojho potomka

50

V poslednom obdoby pribúdajú ohlasy, aby manželia mohli byť  v pôrodniciach pri svojich polovičkách v čase pôrodu, lebo to má kladný vplyv na psychiku rodičiek. No zamyslel som sa nad tým, či sa rodičky vžívajú aj do psychiky svojich mužov v čase, keď im asistujú v ich ťažkej, (ale radostnej) chvíli, keď očakávajú príchod svojho vytúženého potomka, hlavne vtedy ak nastanú komplikácie, že bábätko je v zlej polohe, alebo pupočná šnúra je oň omotaná takým spôsobom, že pôrod sa stáva omnoho komplikovanejší? Vôbec nepochybujem o tom, že v takej chvíli muži slabšej povahy môžu aj skolabovať, či v tom lepšom prípade ich farba pokožky zbledne rýchlosťou blesku a majú veľký problém dobehnúť k záchodovej mise, aby obsah svojho žalúdka vyvrhli ústami. (Ľudove povedané, aby hodili šabľu!)

Veľmi rád mám zahraničné programy ako sú napr. Animal planet, History, alebo Discovery, lebo sa z nich dozviem mnoho užitočných veci a práve na posledne menovanom kanály pomerne často dávajú prípady aké sa odohrali v pôrodniciach, keď tehotenstvo u rodičky prebiehalo s istými, ale veľmi vážnymi komplikáciami. Zhodou okolnosti zhruba pred týždňom som sledoval jeden takýto prípad a priznám sa, že keď som videl detailný záber na tvary manžela rodičky, (ktorý stál v blízkosti asistujúcich lekárov, aby bol svojej polovičke akousi psychickou vzpruhou nápomocný), vtedy som si sám pre seba v duchu povedal, že teda nechcel by som byť v jeho koži. Jednoznačne bolo na ňom badať, že aj on sa bezradne trápi a najmä, že bol v pozícii, ktorou aj tak nič nemohol spraviť, iba nešťastne sa prizerať na to ako sa lekári snažia urobiť všetko preto, aby sa pôrod vydaril tak ako má.

Preto celá moja úvaha okolo tejto záležitosti vedie k zamysleniu, či je v takých prípadoch rozumné, aby nastávajúci oteckovia boli prítomní pri takýchto komplikovaných pôrodoch? Určite sa nájdu oponenti, ktorí to vyvrátia tým, že mnohé rodičky to uvítajú ak aj ich manžel je v ich prítomnosti počas pôrodu. Neviem však, či sa zamysleli aj nad tým ako to ich manželia prežívajú ako nastávajúci oteckovia, keď je ten pôrod komplikovaný tak ako v spomenutom prípade.

Rusko vyskúšalo dve strategické rakety

24.08.2019

5.10.2018 som napísal blog: Trump/Putin – dvaja kohúti na jednom smetisku! https://kormidlo.blog.pravda.sk/2018/10/05/trump-putin-dvaja-kohuti-na-jednom-smetisku/ - V ňom som okrem iného uviedol viac »

Niektorí Slováci až príliš podceňujú africký mor ošípaných!

24.08.2019

Môže sa im to nebezpečne vypomstiť. Neuvedomujú si totiž, že táto situácia je veľmi vážna. Mor sa šíri míľovými krokmi, ale niektorí občania robia tajne zakáľačky. Mäso a mäsové viac »

Holokaust je správna vec. . .

23.08.2019

1,4 percentá mladých ľudí vo veku 15-20 rokov sa v teste o holokauste vyjadrili, že holokaust je správna vec. Pripomenul som si časy, keď som chodil na základnú školu ja... tiež som nemal rád viac »

Donald Trump

Johnson je tým 'správnym mužom' pre brexit, tvrdí Trump

25.08.2019 10:06

Americký prezident na stretnutí avizoval, že Spojené štáty a Británia spolu uzavrú "veľmi veľkú obchodnú dohodu".

jana wrede, doktorka, detva, pediater,

V Austrálii lietala za pacientmi vrtuľníkom, teraz bude liečiť v Detve

25.08.2019 10:00

Lekárka Janka Wrede žila u protinožcov pätnásť rokov. Po narodení dcérky sa rozhodla vrátiť domov.

Hongkong Čína demonštrácia polícia zásah

Polícia v Hongkongu zatkla počas nočných protestov takmer tri desiatky ľudí

25.08.2019 08:30

Polícia použila slzotvorný plyn po viac ako týždni väčšinou pokojných demonštrácií v tejto bývalej britskej kolónii.

potraviny, zelenina, výživa

V obchode s potravinami sú Česi v hlbokom mínuse, najmä pre dovoz mäsa

25.08.2019 07:17

Ak sa niečo nezmení, bude schodok českého agrárneho obchodu najhorší, mohol by presiahnuť aj vlaňajších rekordných 40 miliárd Kč (1,55 miliardy eur).

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 838
Celková čítanosť: 2438702x
Priemerná čítanosť článkov: 2910x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy