Založ si blog

Asistencia manžela pri pôrode svojho potomka

50

V poslednom obdoby pribúdajú ohlasy, aby manželia mohli byť  v pôrodniciach pri svojich polovičkách v čase pôrodu, lebo to má kladný vplyv na psychiku rodičiek. No zamyslel som sa nad tým, či sa rodičky vžívajú aj do psychiky svojich mužov v čase, keď im asistujú v ich ťažkej, (ale radostnej) chvíli, keď očakávajú príchod svojho vytúženého potomka, hlavne vtedy ak nastanú komplikácie, že bábätko je v zlej polohe, alebo pupočná šnúra je oň omotaná takým spôsobom, že pôrod sa stáva omnoho komplikovanejší? Vôbec nepochybujem o tom, že v takej chvíli muži slabšej povahy môžu aj skolabovať, či v tom lepšom prípade ich farba pokožky zbledne rýchlosťou blesku a majú veľký problém dobehnúť k záchodovej mise, aby obsah svojho žalúdka vyvrhli ústami. (Ľudove povedané, aby hodili šabľu!)

Veľmi rád mám zahraničné programy ako sú napr. Animal planet, History, alebo Discovery, lebo sa z nich dozviem mnoho užitočných veci a práve na posledne menovanom kanály pomerne často dávajú prípady aké sa odohrali v pôrodniciach, keď tehotenstvo u rodičky prebiehalo s istými, ale veľmi vážnymi komplikáciami. Zhodou okolnosti zhruba pred týždňom som sledoval jeden takýto prípad a priznám sa, že keď som videl detailný záber na tvary manžela rodičky, (ktorý stál v blízkosti asistujúcich lekárov, aby bol svojej polovičke akousi psychickou vzpruhou nápomocný), vtedy som si sám pre seba v duchu povedal, že teda nechcel by som byť v jeho koži. Jednoznačne bolo na ňom badať, že aj on sa bezradne trápi a najmä, že bol v pozícii, ktorou aj tak nič nemohol spraviť, iba nešťastne sa prizerať na to ako sa lekári snažia urobiť všetko preto, aby sa pôrod vydaril tak ako má.

Preto celá moja úvaha okolo tejto záležitosti vedie k zamysleniu, či je v takých prípadoch rozumné, aby nastávajúci oteckovia boli prítomní pri takýchto komplikovaných pôrodoch? Určite sa nájdu oponenti, ktorí to vyvrátia tým, že mnohé rodičky to uvítajú ak aj ich manžel je v ich prítomnosti počas pôrodu. Neviem však, či sa zamysleli aj nad tým ako to ich manželia prežívajú ako nastávajúci oteckovia, keď je ten pôrod komplikovaný tak ako v spomenutom prípade.

USA stavajú v Poľsku základne a rúbu chránené lesy

27.04.2019

Američania kašľú na osobitne chránené prírodné parky a krajinný park Powidz, registrovaný v Európskej únii ničia a nerešpektujú pravidlá! Americká armáda obrátila miestnych obyvateľov viac »

Ochranka Čaputovej je politizácia polície

23.04.2019

Tak Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky a bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí o politizácii polície, ich odchod odsúhlasilo ministerstvo vnútra. Čaputová nebola spokojná viac »

Zabil viac ako 5000 slonov, ale necíti sa vinný

22.04.2019

Dokonca sa ešte chváli tým, že je to preňho vzrušujúce. Hovorím o trofejnom lovcovi, ktorý tvrdí, že zabil viac ako 5 000 slonov a 50 hrochov. Hovorí, že vôbec nič neľutuje a nehanbí za viac »

bitcoin, mena, virtuálna

Niektorí analytici sú nadšení z bitcoinu, veštia mu 20-tisícovú hodnotu

19.05.2019 11:06

Kryptomena bitcoin pokračuje v raste a za uplynulé dva mesiace zdvojnásobila svoju hodnotu.

S-400 /

Turecko a Rusko budú spoločne vyrábať systém protivzdušnej obrany S-500, vyhlásil Erdogan

19.05.2019 10:46

Erdogan taktiež zdôraznil, že Turecko sa nestiahne z dohody o nákupe ruských systémov S-400.

Žilina

Mesto Žilina vyhlásilo v súvislosti s nočným požiarom mimoriadnu situáciu

19.05.2019 10:27, aktualizované: 11:15

Informáciu potvrdila Katarína Gazdíková, vedúca odboru tlačového a zahraničných vecí Mestského úradu v Žiline.

Švajčiarsko / držba zbraní / korporácie /

Švajčiari rozhodujú v referendách o zbraniach a zrušení úľav pre korporácie

19.05.2019 10:12

Švajčiarski voliči hlasujú v nedeľu v dvoch referendách o tom, či zaviesť prísnejšie pravidlá pre vlastníctvo zbraní a či zrušiť daňové úľavy pre medzinárodné korporácie.

kormidlo

Mojim životným krédom je spravodlivosť a tou sa snažím riadiť. Ale v poslednej dobe svojou otvorenosťou už začínam liezť na nervy poniektorým ľuďom, takže asi sa im nepáči moja fotografia - asi budem musieť navštíviť plastického chirurga, aby som sa im zapáčil. :-D

Štatistiky blogu

Počet článkov: 783
Celková čítanosť: 2206186x
Priemerná čítanosť článkov: 2818x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy